Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi kumu tavsiyesi

Nessaftw

Öne çıkan mesajlar

Selam

Bir çok markayı denedim şuana kadar ama istediğim özelliklere sahip düzgün bir kum bulamadım bir türlü.

İnce taneli topaklaşan kumlardan koku ve uzun süre dayanması yönünden çok memnunum lakin bizim Tekir kedimizin bir patisi var maşallah 45 numara evin içini 1 günde kum havuzuna çeviriyor psikopat.

Kalın taneli kum olarak bunu alınca evin içinin kum dolması gibi sorunlardan kurtuluyoruz lakin bu defa da koku 3-4 günde bir yenileme gibi sıkıntılar baş gösteriyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/alice-kedi-kumu-superemici-7lt-x-4lu/productDetails.aspx?productId=ptpak8693467010754&categoryId=561355&SKU=PTPAK8693467010754

Hem kokuyu hapseden, hem uzun süre dayanan hem de kalın taneli olup evin içini kum cennetine çevirmeyecek bir kum yok mu ? Kristal olanlar ileride kanser vs yaptığı için onlardan da kullanmıyorum artı bizim van kedimiz kristali yiyor sonra serum vs ile uğraşıyoruz. Durum bundan ibaret... Bunu al eve kum dolmaz koku da yapmaz diyebileceğiniz bir marka var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Doğal yollardan hallediyoruz diyorsun ha o da güzel :))

nyks said:

Tuvaletinin etrafına kedi paspaslarından koyarsan kumun dağılmasına engel olursun.

http://www.juenpetmarket.com/Product/trixie-kedi-tuvaleti-icin-pvc-kedi-tuvalet-paspasi-45-cm

Daha önce buna benzer bir şey aldık ama hiç fayda sağlamadı açıkçası. Bir miktar kumu tutuyordu ama ev yine kumdan geçilmiyordu. Bunun bir farkı var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

1) pis kalıyor kristal, özellikle idrar çok sıkıntılı, hijyenik değil
2) maliyetli
3) kokuyor
4) temizlemesi daha zahmetli
5) çok hızlı kirleniyor (temizlesen bile, idrardan dolayı)
6) büyük paketlerde bulmak zor

atıyorum 3 tane 10kg'lık pisi pisi alıyorum atıyorum dolaba, 2 kedi olmasına rağmen aylarca kafam rahat. maliyet çok düşük. koku yok. temizlemesi çok kolay. kedinin içindeki pisliğe verdiği tepki süresi daha uzun, atıyorum kristalde 1 gün tuvaleti kalırsa 2. gün gidip etrafa yapıyorsa kumda bu 2-3 katı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

onun çözümü yok

hatta şöyle söyleyim, kristal o sorunu en az yaşadığın kum türü. normal kumun irisi bile kristalden fazla yayılıyor.

özel kum kaplarında böyle pütürlü giriş çıkış noktası oluyor, o bir nebze azaltıyor kedi basarsa, onun dışında ben çıkışına el havlusu koyuyorum, kedi ilk oraya basarsa patisine yapışmış olanlar düşüyor ama 100% efektif değil.
Sosyal ağlarda paylaş

souldarkorn said:

Önerdiğiniz kumlar ortalama 20-22 TL. Sanki biraz pahalı geldi bana. Ben vancat marka 2 adet 10kg 26 TL ye alıyorum. Pudra-bahar-vanilya kokulu olanlar çok güzel. Gayet memnunum. Burada önerilenlerden Eczacıbaşı pisi pisi kullandım hiçbir farkını göremedim.

Temizmama'ya bak, ucuz orda bayağı, iki paket fiyatı o gördüğün.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...