Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Archeage #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

WoodsOfYpres said:

Beyler şimdi benim arkadasta merchant ship var, bende de 24x24 farm house ve 2 tane 16x16 var. Sürekli üzüm ve bay leaf topluyorum. Efektif farming ve trade hakkında bana bilgi verebilcek varmı. Ne ekmeye devam ediyim mesela, thunderstuck için hangi ağacı ekeyim falan filan. Bide fishingde para var mı? En çok fishing cezbediyo beni ff14 te de fishing takilirdim

>Fishing

Benim de çok ilgimi çekiyor daha birinci elden pek deneyimleyemedim ama internetten okuduklarıma göre anladıklarımı yazayım.

Fishing öncelikle ikiye ayrılıyor bir afk fishing dedikleri solucan ile at çek yaptığın bir de sport fishing. Solucanlı olanda para yok genel olarak.
Sport fishing de kendi içinde freshwater ve salt water diye ikiye ayrılıyor. tatlı suda para yok diyorlar.
Tuzlu su balıkçılığına gelince sport fishing yapmak için öncelikle school of fishing area da olman gerekiyor ki bunları nasıl bulabilirim dersen iki yolu var. Biri gezerken ufka bakıp martı aramak. Martıların altında eğer kimse kaynağı bitirmediyse balık oluyor veya fishing boat alıp onun radarını kullanmak ki ciddi balıkçılık için ikincisini tercih etmek lazım. Her balık bölgesi de aynı parayı vermiyor çok para eden balıklar var etmeyen balıklar var. Balıkçılık fakir mesleği değil özetle. Ciddi bir yatırım gerektiriyor öncesinde.

>thunderstruck

Bu olay ağacın başına ağaç olgunlaşmadan önce geldiği için insanlar en uzun sürede yetişen ağaçları ekmeyi tercih ediyor. Sequoia örneiğin uygun iklimde 3 günde yetişiyor. Bunun fidesi vendorda satılmıyor doğadan toplanması gerekiyor biraz sıkıntılı olabilir. Bunun yerine pine tree de ekiyorlar. Yetişme süresi uzun olan herhangi bir ağaç ekmen gerekiyor yani.

>ticaret

trade chart

Bu linkten öncelikle bakıp sonra coğrafi özellikleri dikkate alıp kendi yoluna karar vermen gerekiyor.
Örneğin batı tarafında sanddeep e yapılan seferler genel olarak karlı ama nasıl gideceksin? Dewstonedan pack i yapıp tamamen denizden götürmek var ama özellikle two crowns civarı genelde karşı factionla karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğu bir yer olduğu için tehlikeli.
Öte yandan grape ekersen 3 saatte bir meyvesi toplanabiliyor ama günde bir kez oyuna girebilen biri için anlamsız bir bitki oluyor. Kendi durumuna göre olayı şekillendirmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Fili said:

BlackRose said:

Malı geri dönebilsem kendi topraklarımda teslim ederim zaten zorlamam ordakini de, çok da problem değil hayrını görsünler keserlerse de :)

Bi de bi soru sorayım madem,

alt karakterle ikinci bir farm sahibi olmak sadece 16x16 olan için geçerli midir? alt karakterdeki 8x8 farmın kimseye faydası yok mudur? koysan koyulmuyo satsan satılmıyo da :)

Nebedeyim harpoon clipper var, gideriz birlikte. Malı teslim edemezsin ama çok da dert değil. Darkrider ı da ben götürdüm asdsad

Oyundaki nickim de Fili ulaşırsan yardımcı olurum. Batı tarafındayız biz bu arada.

İşte bi de öyle bişe var ben doğudayım :p
Sosyal ağlarda paylaş

bazen öyle şeyler oluyor ki, ben böyle oyunun anasını, avradını, kitabını, peygamberini, yapımcısının yapımında emeği geçeni...

lan çok pis sinirlendiriyor salak sulak bugları. durduk yere kestiğim ağacın içine girdim demin. kitlendim kaldım. escape attım, bu sefer da hata verdi, oyunu kapadı.

taşak mı geçiyorsun oyun?!
Sosyal ağlarda paylaş

lol aldım iki tane dahuta potion yüzüyodum, daha iki adım gitmedim bi clipper geldi adam ciddi olamazsın dedi whisper ile :p

dedim çok ciddiyim ne bok yiyim işte yüzerek gidecem küçük küçük, atla dedi bindim gittik, en ufak bir karşılama olmadı :p hatta dedim teslim etmeye gerek yok sobeleyip dönelim

yok dedi bişe olmaz atladık teslim de ettik misler gibi :)

sabah sabah iyi şanslıyım valla...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
oha sahtekarlığa gel.

Abi herhangi bir emir vermemiş olmama rağmen otomatik patron status almış bir ay daha. 4 gün önce olmuş bu, yeni farkediyorum. Sitede gördüğüm kadarıyla otomatik yenile falan gibi bi seçenek de yok, payment method orada durduğu sürece herhalde otomatik alıyor.

Support ticket açtım şimdi refund istedim, ümidim yok gerçi pek, sahtekarlık yapan adam refund mu verirmiş.

kontrol edin siz de eğer yenilemek istemiyorsanız payment methodu silin account ayarlarından.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...