Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbulda yeni bir hayat kurmaya nereden başlanır?

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

saçmalama navy

u.arası iktisat üstü işletme yönetimi yüksek lisans.

ağlıyoruz valla bille

xeşxe müyendis olsaydım

abi nası ağlıyonuz ya
liseden sınıf arkadaşı war
ergün diye
biz müyendis, tıp carcurt kasarken adam sere sere iletişim okudu
kafayaı çalıştırdı
şimdi adamın şirketi var
boğazda yalsı felam olduğundan şüpheleniyom
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

off abi istanbulu kötüleyip ankaraya taşınmak neyin kafası

beterin beteri var mı sorusunun yanıtını bulmuşsun

gidebileceğin en kötü yer falan ankara

BAYA BAYA KÖTÜ

abi malasef yanlış, bak doğma büyüme Ankara'lıyım. Hoş çocukluğumun 4-5 senesi ve askerliğim İstanbul'da geçti.

Yazılım gibi göreceli iyi bir sektörde çalışıyorsan, maaşın filanda iyi ise gayet yaşanabilir bir şehirdir Ankara. Herşeyden önce rahat yaşamaya alışırsın.

Hoş benim de bu aralar bazı özel durumlardan dolayı iş değiştirip İstanbul'a gelme durumlarım var, kara kara düşünüyorum Ankara'da ki rahatımı nasıl bozacağım diye zaten.

Mevcut haliyle zaten her ayın min iki hafta sonunu gezerek eğlenerek harcıyorum İstanbul'da. Ankara'nın iş yaşamı rahatlığı + İstanbul'da hafta sonu gezmece, net çok iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Bende bi sıkıntı var heralde, herkes gül gibi geçiniyo :p

Bütün harcamalarımı kredi kartı ile yapıyorum , sırf ekstre gelince ne var ne yok göreyim diye. Yani gereksiz ya da lüks, ya da olmasa olurdu diyebileceğim bişey yok. Öyle dışarda eğlence falan da maks ayda 2 kere çıkarım, 300 falan olur yani. Bi şekilde gidiyo para, 4Kdan aşağı inmiyo kredi kartı.
Abi şuraya ekstreni koysan, en az 1k lüks giderini çıkartırız.

Sanırım bir şeyi sürekli yapmaya başladıkça lüks değil gibi geliyor bence size. Caddedeki kıza da sorsan "Her akşam midpointte yemek yiyorum bu bir lüks değil ihtiyaç" diyebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...