Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbulda yeni bir hayat kurmaya nereden başlanır?

Anhora

Öne çıkan mesajlar

istanbulda doğup büyümediysen istanbula gelme motivasyonunu sorgula, atıyorum okuduğun bölüm ve çalışabileceğin sektör sebebiyle istanbul dışında iş bulma şansın yoksa eyvallah ama maaşlar daha yüksek diye geliyorsan hiç gelme o maaşı zaten hayata tutunmak için harcıyorsun

ben izmirde adanada falan iş bulsam gideceğpim.. kuşadasında richmond otellerinde iş buldum ama hem askerlik hem de muhasebe bilgimin zyıf olduğunu düşündüğüm için vazgeçtim

belli başlı muhitlerde oturamayacaksan hiç gelme daha iyi istanbulda huzur bulacak yer kalmadı amk
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

istanbulda doğup büyümediysen istanbula gelme motivasyonunu sorgula, atıyorum okuduğun bölüm ve çalışabileceğin sektör sebebiyle istanbul dışında iş bulma şansın yoksa eyvallah ama maaşlar daha yüksek diye geliyorsan hiç gelme o maaşı zaten hayata tutunmak için harcıyorsun
ben izmirde adanada falan iş bulsam gideceğpim.. kuşadasında richmond otellerinde iş buldum ama hem askerlik hem de muhasebe bilgimin zyıf olduğunu düşündüğüm için vazgeçtim
belli başlı muhitlerde oturamayacaksan hiç gelme daha iyi istanbulda huzur bulacak yer kalmadı amk

Olm İstda doğup büyüyen için daha zor İstanbul, feci keko doldu bok gibi oldu, göze batıyor lan normal medeni insan artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben doğu karadenizliyim ama çocukluktan beri yazları hep İstanbul'a gelirim. Yaz olmasa da kışın gelirim, birkaç haftalığına. Genelde caddebostan/bostancı'ya gelirim. 2 ay önce de geldim. Arkadaşım Kadıköy'de kalıyor. Onda kaldım bir kaç yerle staj için görüştüm ama bana uymadı. Arkadaşım da aktüer. Groupama'da çalışıyor. Adam her sabah saat 7de kalkıp maslağa gidiyor. Akşam 5-5,30'da çıkıp tekrar kadıköye geliyor. Underwriting olarak çalışıyor ama maaşı az. 1800 lira. Onların sektöründe, bilişimdeki gibi eğitim vs var mı pek bilmiyorum. Ben kendimi geliştirmeme katkı sağlayacak ve uzun yıllar orada çalışabileceğim bir şirket olsun istiyorum. İşte öyle iyi şirketi bulmak zor. Ya da referans zor diyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

1 sene önce mezun oldu arkadaşım. 4. sınıfta da orada çalışıyordu. 2 yıldır çalışıyor işte. Arttırırlar herhalde maaşını.

Ben bilişimciyim. Gerçi bizim mesleği Türkiye'de bilen bile yok da. MIS denilince akla hemen yazılım donanım satın alma ve onu entegre etmek geliyor. Halbuki biz hem şirketin IT ihtiyacını karşılıyoruz. Hem yasal hukuka uygunluğu ve kurumsal yapıyı gözden geçiriyoruz. Ekonomi biliyoruz. Gelecek ihtiyaçlarını öngörüyoruz vs.

İşimiz iyi de Türkiye'de zor.
Sosyal ağlarda paylaş

lan bilişimciler de kıymetimiz bilinmiyor ayağına yatıyorsa işimiz iş. bilişim sektörü 'manav terk' bir adamın bile önünün en açık olduğu sektör. bence başka şeyleri gözden geçir, mis de gayet iyi bölüm, İLLAAAA Kİ bir iş bulursun. ha ben 8 trilyar isterim girişte artı merso falan gibi fantastik isteklerin varsa bilemem.

3-4 sene tecrübeli network'çünün 8 bin + prim aldığını falan gördu bu gözler. gerçekten öyle yani. bilişimciler şikayet etmemeli lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...