Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbulda yeni bir hayat kurmaya nereden başlanır?

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Anhora said:

Ben mutfak masraflarının içine arabanın benzinini, faturaları vb. kalemleri de kattım. Giyim de orta düzeyli gelir sınıfı için normal.

Tabi her ay olacak diye bir şey yok. O biter kredi kartının taksiti başlar vs.

2. Edit: Biz 12k parayı nasıl harcayacağımızdan bahsediyoruz. Arkadaşımın müdürü 21k euro alıyor lan ayda.

Ne kadar kazanırsan kazan , harcamanda hayat standartına göre artar hep bunun farkındasındır zaten...

Eniştem IBM'in Doğu Avrupa satış müdürü bok gibi kazanıyo haddini hesabını bilmiyoruz bile ama adam geçinemiyo sırf maaşının %27si vergi olarak kesildiği için Dubai'ye geçti (%0 vergi kesintisi) ordan operasyonları yürütüyor şaka gibi lan , bizde burda 3 lira 5 liranın hesabını yapıp yaşamaya uğraşıyoruz elin gavuru gezip tozmak tatile gitmek için çalışır , biz yaşayabilmek için :/
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian zaten burda yeni bir hayata başlamak için uğraşıyoruz. Gelecek planlarını önceden yapıyoruz. Ben 12 k maaş alıyorum diye söylemedim ki.

Konuyu açan benim.

Yeni hayatı kurarken ne için çalışacağımıza karar vermeye çalışıyoruz.

Ben, bu kadar çalışsak böyle böyle de masraflarımız olsa, yaşamaya zaman kalmıyor demeye getiriyorum.

Acaba başka yerde daha mı mutlu olurumun hesabını yapmaya çalışıyorum burda.
Sosyal ağlarda paylaş

Anhora said:

İşte ben de bundan müzdaripim. İstanbul'da yaşamını devam ettirebilmek için çalışıyorsun. Acaba başka yerleri mi düşünsek diyorum.

İzmir'de nasıl hayat?

Güzel arkadaşım, emin ol aile olduğun zaman düzgün hayat için 12k yeter. Sen yeter ki o parayı alabiliyor ol.

Vizyonun "aile olarak 5k anca alırız" ise de uzak dur bu şehirden.

Edit: O 12k yı almak için deli gibi çalışıp birbirinizi göremeyecek iseniz de değmez bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Valla benim bir müdürüm "çocukların her birine yılda 50k gidio okul kurs vs dahil" dedi. O zaman durup düşündüm bi. Cidden bu şehirde adam gibi nasıl yaşanır diye

Evli değilsindir diye söylüyorum , bide düğün öncesi ota boka yatırdığın parayı düşün , elimden geldiğince tutumlu bi insanım param yoksa veya harcamamalıysam gezmem boka püsüre yatırdığım parayı düşündükçe çıldırıyorum (:D
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Dworgian said:

Valla benim bir müdürüm "çocukların her birine yılda 50k gidio okul kurs vs dahil" dedi. O zaman durup düşündüm bi. Cidden bu şehirde adam gibi nasıl yaşanır diye

Evli değilsindir diye söylüyorum , bide düğün öncesi ota boka yatırdığın parayı düşün , elimden geldiğince tutumlu bi insanım param yoksa veya harcamamalıysam gezmem boka püsüre yatırdığım parayı düşündükçe çıldırıyorum (:D

Evlendim boşandım, onca zaman biriktirdiğim tüm para gitti ama iyi ki hepsini ben almışım hepsi bende kaldı hiç olmazsa saldjkasdlkasj
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...