Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

adres soracakmış gibi yaklaşıp para isteyen tip

telorgu

Öne çıkan mesajlar

bazıları bir de çocuk gönderio

suriyeden savaştan kaçtık biz diye ezber laflar falan. suriye ile ilgili 2-3 soru sorunca patlıyorlar hadi git bakalım okula mı gidersin nereye gidersin öğren, sonra dilenmene de gerek kalmaz hadi koçum hadi yavrum diye bilgimle dövüyorum genellikle.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana 3-5 kez denk geldi ilkinde tehdit edince cebimdeki 10 lirayı vermiştim, bıçak göstermişti.

Yaptığı şeyde önünde boyacı kutusuna benzer bi tahta(ayakkabı boyacılarınınkine benziyo ama boya yok), bi elinde fırça, saati sorup durdurmuştu, sonra aynı adam 2 kere daha önünden geçerken seslendi, kafamı bile çevirmeden hızlı adımlarla nasıl götüm götüm gittim 3.5 atarak bende bilmiyorum.

Biri de iş çıkışı eve giderken, yolumu kesip inşaatçı olduğundan ama iş bulamadığı için evine ekmek götüremediğinden yakınıp para istedi, "abey bende asgari ücretle çalışıyom, 2 aydır maaşları vermiyolar" yalanıyla salladım gittim.

Milletin cidden çalışmaya götü yemiyo, önlerine gelenlerden para istemek daha kolay çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Önüne gelenden para istemek tabi ki kolay, işlek bi yerde kalabalık arasında gözüne kestirdiklerine yanaşıp çok ısrar etmeden para istesen. 10'da 1 şansın yaver gitse ve ortalama 2 lira alsan, dk'da 1 kişiye sorarak günde 8 saat çalışsan ayda 2900 kazanırsın nerdeyse.

üstelik serbest meslek ve kendi işin. istediğin yerde, istediğin zaman çalışıyorsun. patron yok bişey yok.

gidip asgari ücret için niye milletin köleliğini yapcak ki insan
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Kadıköyde falan var, kağıda yazmış bir de, suriyeden geldim açım, allah rızası için vs vs, Türkçe yok, direk yazdırmış bir de... Hey Allahım...

nautilus'un etrafında gördüm bi kadın eline tutuşturulmuş belli birinin yazdığı. gidip '-de ayrı yazılır' dicektim vazgeçtim sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

ben genelde aynı usül yaklaşanlara daha ikinci kelimesi ağzından çıkmadan 'hadi hocam başka kapıya' diyerek lafı tıkıp gönderiyorum. yol kenarında dilenen 70lik kadınları hele tekmeleyesim geliyor. elde avuçta bişe yok bana para ver. kaç tane ihtiyar gördüm oturmuş yolun kenarında mendil satıyor. ne kadar? 1 lira. 5 lira veriyosun kalanı senin olsun diyosun eline 5 paket tutuşturuyor dilenmiyorum hakkım olanı alabilirim sadece diyor. ötekisi? bana para ver. ateist'e bile dua edip para istiyolar mk sdfds

mendil satanın dilenciden pek farkı yok ya. utanmasa mendili ağzına sokacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaşlar çok güzel dalga geçiyorsunuz da, bu devirde işe girmek de zor be.

Eli yüzü düzgün bir insan için belki daha kolaydır ama evine ekmek götüremediği için dilenmek zorunda kalan adam zaten her yolu deneyip başarısız olmuştur. Bir de ona biz vurursak nerede kaldı bizim insanlığımız?

Ben biraz duygusal düşünüyorum bu konuda.

Kimse dilenmeyi istemez, herkes hayatının bir yerinde belki kendi seçimiyle belki çevresel şartların sonucu yanlış kararlar verip yanlış yerlere gelmiş olabiliyor.

Bugün çok iyi bir konumda ve ele muhtaç olmadığınız bir pozisyonda olabilirsiniz, peki ya dara düştüğünüz zaman ve tüm çevrenizi kaybettiğinizde?

Bu maddiyatla da ilgili değil, manevi sıkıntılar da çekiyor olabiliriz.

Empati yapmak lazım vesselam.
Sosyal ağlarda paylaş

gereksizlere gereksiz empati yaparak gerçekten muhtaç olanlarında gerekli yardımları almalarını engellemiş oluyorsunuz... gerçekten ihtiyacı olan o kadar yüzsüzlük yapmıyor, ama sen 10 tane yüzsüz ile muhatap olunca o bir tane ihtiyaçtan ötürü ıvır zıvır satan adamada aynı muameleyi çekiyorsun otomatik olarak. aksi halde her hafta 100-200 tl gibi parayı bu işlere ayırman lazım en az...
Sosyal ağlarda paylaş

Anhora said:

Ya arkadaşlar çok güzel dalga geçiyorsunuz da, bu devirde işe girmek de zor be.

Eli yüzü düzgün bir insan için belki daha kolaydır ama evine ekmek götüremediği için dilenmek zorunda kalan adam zaten her yolu deneyip başarısız olmuştur. Bir de ona biz vurursak nerede kaldı bizim insanlığımız?

Ben biraz duygusal düşünüyorum bu konuda.

Kimse dilenmeyi istemez, herkes hayatının bir yerinde belki kendi seçimiyle belki çevresel şartların sonucu yanlış kararlar verip yanlış yerlere gelmiş olabiliyor.

Bugün çok iyi bir konumda ve ele muhtaç olmadığınız bir pozisyonda olabilirsiniz, peki ya dara düştüğünüz zaman ve tüm çevrenizi kaybettiğinizde?

Bu maddiyatla da ilgili değil, manevi sıkıntılar da çekiyor olabiliriz.

Empati yapmak lazım vesselam.

Daireleri apartmanları fln olduğu halde dilenmeye devam edenlerin, üstünden binlerce lira çıkan dilencilerin haberlerini fln unuttuk sanıyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca sokakta yatıp dilenen adama para vermenin ülkeye getirisini bir düşünebilir misiniz ?

ülkeye gram katkısı olmayacak bi adamı hayatta tutmak, üremesini sağlamak için veriyorsunuz bu parayı ve bu da daha çok işsiz ve fakir yaratıyor.

şu "hayvana daima bakmayacaksanız eve de almayın sonra dışarda compete edemiyor" olayı gibi ama çok daha ciddi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi gün abi bilet param yok dedi birisi ve yerine bastım gitti metroya. Eşimin yerine bastım o da girdi ve sıra bana geldiğinde bakiye bitti. Eşimi elinde bebekle kış günü beklettim. Bundan dolayı kimseye yardım etmem. Öz annem babam bana yardım etmeyeceğiz diye kırk takla atıyorlarken çokta umrumdaydı. Geçen birisi sigara istedi ve kullanmıyorum dedim. Neden muhatap olduysam. Adam yalan söylediğimi iddia etti. Muhatap olmadım
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara'da üniversitede okurken bi tip geldi okula. Elinde bir torba, içinde ne olduğu belirsiz bir marka gofret böyle bir sürü. Neymiş, arkadaşları trafik kazası geçirmiş de bir firma da bunları hibe etmiş satsınlar fln diye. Sene 99 fln bu arada. Eh dedik yazıktır, çocuğun da tipi düzgün fln, aldık okulda bi sürü kişi. Sonra İstanbul'a taşındım, sene 2005 fln vapurdayım bi baktım aynı çocuk, aynı gofret. Arkadaşın senelerdir iyileşemedi mi yazık taa İstanbul'a gelmişsin dedim öyle baktı suratıma boş boş

Bir de AŞTİ metro istasyonunun orada 3 senedir eskişehir'e gidemeyen toparlak bi teyze vardı duruyor mu acep?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...