Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cesme Kafe Pi psikopatlari

DoruK

Öne çıkan mesajlar

Xaenin said:

Okumadım ben ama bakın

öncelikle şunu belirtmek isterim ki; hiç bir olay tek taraflı irdelenmemelidir. zaten yukarıda halihazırda linki olan haberi okuduğunuzda gazetenin herhangi bir şekilde işletme sahibi ve/veya işletmecilerle röportaj yapmak gibi bir dertlerinin olmadığını da görürsünüz. o gazetenin (nasılsa) yapamadığını ben yaptım ve kafepi çeşme beach clup'ta çalışan olaylara birebir şahit olmuş bir yetkiliyle görüştüm. size olayları basitçe ve sıralayarak yazıyorum, siz de buna göre bir daha düşünün.

1- belirtmek isterim ki bu olaya kesinlikle ve kesinlikle işletmeciler karışmamış, personel odalarından duydukları sesler üzerine olayı görmüşlerdir. bu sırada, bu şahısa karşı darp söz konusudur ve darp sesleriyle olaydan haberdar olmuşlardır. derseniz ki darp "50" lira için mi çıktı? buyrun ikinci maddeye.

2- darp edilen şahıs, personel odasından diğer garsonların paralarını çalarken; başka bir garson tarafından durum farkedilmiş ve diğer çalışan garsonlara haber verilmiştir.

3- diğer garsonlar da gelince, haliyle (ve maalesef, kimseye şiddet uygulanmasın, darp edilmesin tabii ki) olaydan ötürü toplu darp olayı gerçekleşmiş.

4- bu olay da bol gürültü getirdiği için, işletmeciler ve diğer yetkililer olayın olduğu yere gidip olayı öğrenmiş ve bu kişi yaka paça mekandan uzaklaştırılmış.

5- olaydan bir gün sonra bu kişinin annesi gelip, yetkililerle görüşmek istemiş, yetkililer de yapılan olayın hırsızlık olduğunu ve durum farkedilince(darp olayından bahsediyorum) olayların daha da büyümesinin engellenip çocuğun mekandan kovulduğunu açıklamış.

6- şahıs ve ailesi mekanı arayıp, bu olayı basına yansıtacaklarını ve kurumu itibarsızlaştıracaklarını söylüyor buna karşılık işletmeden 250000 tl (eski parayla ikiyüzelli milyar) istiyor. tabii kurum tarafından bu istek kabul edilmiyor. neticesinde şahsın izmir ve çevre şehirlerdeki arkadaşları tweet atarak yayma girişiminde bulunuyorlar ama pek başarılı olmuyor.

7- bunun üzerine olaydan yaklaşık 1 ay sonra aile tekrar işletmeyle görüşmek istiyor ancak işletme buna olumsuz yanıt veriyor. sonrasında ise ailenin avukatının gazetedeki tanıdıkları vasıtasıyla olay sosyal medya ve internete yayılıp, linç kampanyasına dönüşüyor.

darp eden kişi veya kişiler kurumda çalışan, ve parası "çalınmaya çalışılan" kişiler. kesinlikle darp edilmesinin doğru olduğunu savunmuyorum ki aklı başında olan kimse de bunu savunamaz. en doğrusu ve etik olanı etkisiz hale geitirp polisi aramak hukuken. ancak olaya da tek taraflı yaklaşmamal gerekir.

edit: bu entry'i tamamen orada çalışan bir arkadaşımdan duyup, bu olayın nasıl gerçekleştiğiyle alakalı yazdım. şiddeti meşru gördüğüm anlamını çıkartan ve attıkları hakaret dolu mesajlardan dolayı yazar dostlarıma da selam ederim.

edit 2: verdiğim örneklerle alakalı "sen de şiddet yanlısısın" yaftasını yapıştırmaya meyilli arkadaşlar için de entry'nin sadece duyduğum kısmını bırakıp, örneklerin bir kısmını traşladım. yorumunuza açık bundan sonrası. hala merak eden varsa buyrun özel mesaja.

Lan ben bunu eksisozlukten alıp buraya kopyaladım kim o bana saydıran.

Okumadım dediğim entryi okumadım.
Sosyal ağlarda paylaş

geçende gece gittik kafepiye o kadar küçük ve o akdar dımtıs müzik varki bira desen çük kadar 10 lira mı 12 lira mı ne 25cc veya 33c bira bi bok anlamadık konusulanlardan dans etsen alan yok ismi kafe kafe olan bi yerde neden son ses müzikolur anlamadık birde kapıda badi gard fln
kalktık gittik mekandan saçam sapan biyer akşamları 33lük biranın 10 lira oldugu yer saçmadır zaten çok kaliteli zenginler gitmiyorsa
Sosyal ağlarda paylaş

Utk said:

Dayak yemeye gidiyosan dayak yersin,oturup adam akıllı kahve içmeye gidiyosan oturur kahveni içer kalkarsın. Mevzuu herhangi bir olay olmasa o kadar dayak yemezdi o çocuk. Belli bi olay var ki üşenmeden vurmuşlar.

tebrikler, bu kafanın bir adım ötesi "tabii tecavüz ederler, o da öyle giyinmeseydi" onun da bir adım sonrası polislik. yarın gel rozetini silahını al başla.
Sosyal ağlarda paylaş

Utk said:

Dayak yemeye gidiyosan dayak yersin,oturup adam akıllı kahve içmeye gidiyosan oturur kahveni içer kalkarsın. Mevzuu herhangi bir olay olmasa o kadar dayak yemezdi o çocuk. Belli bi olay var ki üşenmeden vurmuşlar.

ahahah ben senin beyninde çalışan her bir hücreyi seveyim. azotla çalışıyorlar çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...