Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive #5

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Ben seni anlıyorum kardişim.

2 senede 29 winim var, silver elite rankından başladım hala silver elite'im. O 2 senenin oynadığım döneminin yarısını da banlı geçirdim zaten. Dayanamıyorum öyle mallar gelince, daha 2 gün oldu oyuna tekrar başlayalı 24 saat banlandım yine. Yarın 1 haftalık banı yer rahatlarım muhtemelen.

LoL gibi doğu avrupaya ayrı serverlar açmadıkları sürece bana ekmek yok CS'de. Dillerinden bile nefret ediyorum adamların.
Sosyal ağlarda paylaş

kanki sinir yapma bu kadar kızdığımızdan söylemedik onları heheh ben de ilk 10 maçımı yaptığımda nova 2 den mi 1 den mi ne başlamıştım ama kartal sınırına kadar dayandım. en son 2010 senesinde falan kasarak cs:s oynuyordum sonra bıraktım oyunu o zamanlar baya iyiydim ama karmalarda kapışılıyordum genelde :p alt yapı da önemli ama sırf girip competitive oynamakla olmuyor işte onu anlatmak istedim ben sadece ekstra bir şeyler yapmayınca tıkanıp kalıyorsun o ranklerde yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

kanki sinir yapma bu kadar kızdığımızdan söylemedik onları heheh ben de ilk 10 maçımı yaptığımda nova 2 den mi 1 den mi ne başlamıştım ama kartal sınırına kadar dayandım. en son 2010 senesinde falan kasarak cs:s oynuyordum sonra bıraktım oyunu o zamanlar baya iyiydim ama karmalarda kapışılıyordum genelde :p alt yapı da önemli ama sırf girip competitive oynamakla olmuyor işte onu anlatmak istedim ben sadece ekstra bir şeyler yapmayınca tıkanıp kalıyorsun o ranklerde yani :)

yok abi ben şuna gıcık oluyorum. asla çift keleş vs seviyesinde bir oyuncuyum demedim. büyük ihtimal benim hakkım nova 3 4 max dır zaten. zira 3k saat cod hardcore oynamış, adamın koluna vursan öldürebildiğin bir oyunda oynadım, daha cs deneyimim 170 saat mi ne. ve gerçekten first hit hs olayını beceremiyorum, 3 vs 1 kalınca panikliyorum, bir elde 3vs1 ken awp ile eli alırsam bildiğin heyecandan elim titrio fln, hani böyle ciddi cs:go pro olmadığımın bilincindeyim.

ama high rank sizler gelip de "mehe bahane bulmayın lan gidin aim çalışın" dediğinizde imzamdaki gibi masayı fırlatasım gelio.

zira oyunlarda genelde ya sürüyle mal denk gelince kaybedio benim takım, ya da biz nova fln maç yaparken karşıya (son zamanlarda arttı) smurf high rank booster fln gelince [benim gerçekten uykusuz ve salakça oynadığım 3 5 maçı katmıyorum tabii bu genellemeye]. çünkü o zaman aim den ziyade reflex hit fln daha önemli oluo. hani diosunuz ya spot tutun, flash smoke fln kullanın, aslında durman gereken yeri biliosun, smoke fln kullanıosun, ama adam senin smokeladığın shorttan koşarak gelip ak47 ile durduğun kutu arkasında ki minicik kafanı hedef alabilioken senin aim in hiç bişey fark etmio işte. adamı gördüğün anda ölünce yerim aimini cidden. sonuçta hepimiz artık anladık kafaya atmak istiosan ilk mermide ok (ak için)ama sonrasında yere tutup mouse ile belli oranlarda kaydırılacağını, hangi silahla nasıl spray yapılabileceğini fln az çok.

bir de ben genelde sizin oynadığınız ya da turnuva maplerinde oynamıyorum. bana keyifli gelen ve genelde oynadığım mapler black gold, castle, inferno fln. oraya gelen insanların da geneli mission için geldiğinden de sorun yaşıyorumdur herhal. ama sevmiyorum nuke italy vs napim :/

öyle işte...

zaten şu e6600 gtx280 li desktop görünümlü tabletten kurtulayım, o zaman "fps den mi bu benim geç tepki verişim lan?" sorusuna da cevap bulucam.

baktım hala ciddi beeremiyorum, dönerim cod da n00b günlerime napim

edit; düzgün bilgisayar ve bağlantıyla oynadığımda refleksime de laf ettirmem bak, bo2 nin göt içi haritalarında hcore oyunda 50 k/d ratio yapmışlığım var lan asjkdasjdklasj

edit2: "ne olcak kill streaklerle yapılır 50 kd" diyeceklere de, hareketsiz durduğın an haritada kabak gibi parladığın ve silahlara hareketsiz oyuncuyu duvar arkasından görebilme özelliği verilebilen bir oyun bo2, böyle bir oyunda kendi kumanda ettiğin (bkz: yerde sabit ve savunmasız kaldığın) ks ile bile öyle kolay değil o ratio. genelde biri gelip vuruyor anında. zira spawn sistemi de boktan olduğu için, senin takım yarı sahayı geçtiği anda spawn point değişiyor oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

abi hiç ranklerinize laf etmeyin. geliştirmeye hiç uğraşmıyorsunuz.

benim 300 kusur win var, nova 4 üm su anda, ama hikayem ilginc. DMG ye kadar çıkmışlığım var, ama en uzun master guadian elite ve Master Guardian II de kaldım. MGE de herhalde 6 aya yakın (edit notu: kontrol ettim, düzelttim) kalmışımdır.

kimse buralara beni tasımadı. kendim çıktım, üstüne nova 1 - 2 civarında gezen bir çok arkadaşımı da master guardian 1 ve üzeri seviyesine taşıdım.

Aim im awp dışında her zaman kotuydu, oyunum master guardian 1 seviyesinde gezerdi aim bakımından. ama kafayı çalıştırırdım bol bol.

paticik tayfası ile de 8-10 mac oynamışlığım var, aimimin kotu oldugunu ama iyi bir gorev adamı olduğumu soyleyeceklerdir.

ne olduysa son 3 ayda oldu. adam vuramıyorum, tam anlamıyla dibi buldum. 3 tane MG2 ve uzeri hesabım vardı, hepsi nova lara indi. novalarda bile bir cok mac dip cekmeye basladım skorda ve fragde. dogal olarak taşıdıgım adamlar da beraberimde nova 2-3 lere indiler.

diğer sık sık beraber oynadıgım ve rutbesi yuksekler dogal olarak bneimle oynamak istemiyorlar. zaten oynamasınlar, yoksa taşırlar. taşırlarsa da adam vuramadıgım için bu aralar yukarı rütbeler eziyet oluyor.

gecen test yaptım, aim training mapinde eski skorlarımın yarısını yapamıyorum. ne degisti? g500 den g502 ye gectim mouse olarak, ama awp em bozulsa da diger silahlarda bu gecis sorun olmamıstı. geçisten sonra awp dışındaki silahlarda 1 ay boyunca iyi performansı sürdürmüştüm. simdi niye oynaymıorum bilmiyorum.

ne olduysa son guncelleme sonrası oldu, dip vurdum, çıkamıyorum, ancak çıkamamam da benden kaynaklanıyor, adam vuramıyorum. hit box ya da server side da benim alıştığım bir şeyler mi değişti acaba diye düşünmüyor değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Emre333 said:

abi hiç ranklerinize laf etmeyin. geliştirmeye hiç uğraşmıyorsunuz.

benim 300 kusur win var, nova 4 üm su anda, ama hikayem ilginc. DMG ye kadar çıkmışlığım var, ama en uzun master guadian elite ve Master Guardian II de kaldım. MGE de herhalde 6 aya yakın (edit notu: kontrol ettim, düzelttim) kalmışımdır.

kimse buralara beni tasımadı. kendim çıktım, üstüne nova 1 - 2 civarında gezen bir çok arkadaşımı da master guardian 1 ve üzeri seviyesine taşıdım.

Aim im awp dışında her zaman kotuydu, oyunum master guardian 1 seviyesinde gezerdi aim bakımından. ama kafayı çalıştırırdım bol bol.

paticik tayfası ile de 8-10 mac oynamışlığım var, aimimin kotu oldugunu ama iyi bir gorev adamı olduğumu soyleyeceklerdir.

ne olduysa son 3 ayda oldu. adam vuramıyorum, tam anlamıyla dibi buldum. 3 tane MG2 ve uzeri hesabım vardı, hepsi nova lara indi. novalarda bile bir cok mac dip cekmeye basladım skorda ve fragde. dogal olarak taşıdıgım adamlar da beraberimde nova 2-3 lere indiler.

diğer sık sık beraber oynadıgım ve rutbesi yuksekler dogal olarak bneimle oynamak istemiyorlar. zaten oynamasınlar, yoksa taşırlar. taşırlarsa da adam vuramadıgım için bu aralar yukarı rütbeler eziyet oluyor.

gecen test yaptım, aim training mapinde eski skorlarımın yarısını yapamıyorum. ne degisti? g500 den g502 ye gectim mouse olarak, ama awp em bozulsa da diger silahlarda bu gecis sorun olmamıstı. geçisten sonra awp dışındaki silahlarda 1 ay boyunca iyi performansı sürdürmüştüm. simdi niye oynaymıorum bilmiyorum.

ne olduysa son guncelleme sonrası oldu, dip vurdum, çıkamıyorum, ancak çıkamamam da benden kaynaklanıyor, adam vuramıyorum. hit box ya da server side da benim alıştığım bir şeyler mi değişti acaba diye düşünmüyor değilim.

Senin durum da ayrı tuhafmış. Hani train maplerinde yüksek skorun devam etse "hileciler arttı karşim" diyip geçilecek de, tuhaf cidden
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Dartta 'first slump' ve 'second slump' diye adlandırılan dönemler var. Onu senin durumuna uyarlayabilir miyiz acaba? İkisi de hedefe isabet ettirmekle ilgili oyunlar sonuçta.

http://www.dartbase.com/phases.jpg

Şu da detaylı anlatıldığı link:
http://www.dartbase.com/slump.htm
Sosyal ağlarda paylaş

tek oynayan biri için olması gereken rank oyunların çoğunu tek başına alabildiği rankın bir üstü sdfs. aim önemli ama nerede ne yapacağını bilmek daha önemli bence. 7/24 dm oynasanız da maç tecrübesi olmadıktan sonra maçta etkili olamazsınız.

bu arada iyi vurmak istiyorsanız sensivity düşürün. arkanıza rahatça dönebiliyorsanız sensivity yüksektir. olması gereken optimum sensivity tek bilek hareketiyle 90 derece dönebildiğinizdir. illa ki daha yüksek veya düşükle oynayanlar oluyor ama biraz da kişisel tercih. tabi bu söylediğim düzgün bir gaming mouse, gaming pad ve stabil fps varsa geçerli.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=euDUrZNHsZk

denemek için random girdiğimiz maçı kaydettim.dmg'lere karşı güzel cumbag yaptık. karşı takımın 1.si galiba aimhack idi emin değiliz ama.

yalnız video çok küfürlü ve uzun libe saolsun ! izlicekseniz ilk yarının ve oyunun sonunu izlemeniz yeterli :D

mic'i burnuma sokup götümden solur gibi ses çıkardığım için kusura bakmayın :p
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu kadar sıkıntı yaşanıyorsa 10 kişi 4 tl verelim 12 kişilik bir server alıp 2 aylığına istediğimiz gibi kullanalım. atarız official config'i içine misler gibi oynarız düşük ping'de. hem gırla eğlence olur hem de kendinizi geliştirirsiniz. dengeli takımlar kurarız falan.

4 tl atmaya hazırım ben. bir çoğunuz kabul eder heralde?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

neyse tamam ya ben bi daha buraya yazmicam bişey. yine gidin maç izleyin aim kasın a fln gelinmiş.

n00b um n00b devam edeyim prolarımızı rahatsız etmeyelim tiksinç ranklerimizle. ggwp

daha burda kimseye "bunun ranki kötü bu ezik" muamelesini kimse yapmadı, yapıcak karakterde insan da yok. o konuda yanılıyorsun yani hiçbirimiz o gözle bakmıyoruz, düşünmüyoruz. zamanım olsa oynarım sürekli sizle sorun yok benim için.

geliştirme olayına gelirsek, gerçekten biraz eksikleri takip ederseniz ve üstüne giderseniz geliştiğini göreceksiniz. normalde asla flash kullanmazdım mesela ama cologne izlerken "bi bok bilmiyomuşum ki lan" diyip flash a öncelik vermeye başladım.

yani hepsini geçtim en basiti, keleşle oturup spray çalışsanız 2-3 rank atlarsınız. ameller her zaman gelecektir low level da ama kendiniz biraz geliştirirseniz zamanla rütbe de artar, oyun zevki de artar. biliyorsun trade yapıyorum, normalde işim bitince siliyorum ama global filan denk gelince silmiyorum, adamlara eksiğimi söyle, oyun öğret diyorum. işte sens mi çok, amele gibi mi koşuyorum, flash smoke mu atamıyorum vs gibi. bunda kötü birşey yok.

ayrıca ben geliştirmiyorsunuz ki derken libe nin aylardır smoke kullanamamasını eleştirmiştim aslında sdjhgsfsç
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...