Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

şimdi benim bir sıkıntım var kilom gün aşırı çok oynak nedendir anlamıyorum. yağ oranını düşürdüm daha da düşürmeye çalışıyorum. haftada 4 gün yoğun olarak sporumuda ihmal etmiyorum. kuvettlendiğimi hissediyorum ama dışardan bişey değişmemiş gibi. karnım sertleşti hissediyorum derinden bişeyler geliyor ama üstteki yağ tabakasını parçalayamadım bir türlü. birde ameliyatlı olduğum için o ameliyat izleri göbek kısmını baya bir şekilsizleştirdi.
o tabakayı yıkıp, kolları biraz şişirmek istiyorum.
L-Carnitine kullanmalımıyım yoksa boşver olur ama daha yavaş olur şeklinde devam mı etmeliyim?
Sosyal ağlarda paylaş

ekşi said:

yaklaşık 5 yıldır yapıyorum. geçen gün boksör bir adam geldi seni döverim sen hammalsın dedi. ben kavgaya karşıyım ama o kadar uzattı ki meseleyi bir anda yumruğu vurdum ve adamı hastanelik ettim. bu sporu yapan bir boksörü rahatça hastanelik edebilir.

ekleme: inanmayan vara onu da döverim.

linki
Sosyal ağlarda paylaş

bi şey kullanma, şu yağları parçalayım, şu kası belirginleştireyim de katalog çekimine gideyim diye kasma. zamanla olduğu kadar oluyor. sen kuvvetlenmeye, vucudun direncini, dayanıklılığını arttırmaya bak.

ayrıca beslenmeyle halledersin zaten, karaciğere yüklenmeye gerek yok hemen six pack yapıcam diye. işe yarayacağını da sanmıyorum zaten.

boksör / badici kıyaslaması saçma. boksör sikertir, tartışamya gerek yok. istisna bir olaydır o, hazırlıksız yakalamıştır vesaire. tinercinin sas komandosunu öldürdüğünü de biliyoruz, onun gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

blabla

ekşi said:

yaklaşık 5 yıldır yapıyorum. geçen gün boksör bir adam geldi seni döverim sen hammalsın dedi. ben kavgaya karşıyım ama o kadar uzattı ki meseleyi bir anda yumruğu vurdum ve adamı hastanelik ettim. bu sporu yapan bir boksörü rahatça hastanelik edebilir.

ekleme: inanmayan vara onu da döverim.

linki

Yani biri tüy siklet diğeri 100 kilo öküzse normal baya
Sosyal ağlarda paylaş

100 kiloluk bir hayvan için göbek eritme tutosu var mıydı?

bugün başladım spora.

kaç seferdir gittiğim spor salonundaki fix verilen şeyi uygulamak istemiyorum, kendim bir plan yapmak istiyorum ama, daha önce neler yaptığımı da unuttum.

genel olarak başlangıç için koşu bandı + bisiklet + eliptik + minderde göbek eritme çabaları diye düşünüyorum da sonrasında ne bileyim dambıllarla sağa sola esneme olsun, bi takım egzantirik ama göbeğe direk etkili şeyler olsun kaslılar göreve!

bi de öğlen ne yiyim arkadaş ya, sabah yumurta gömüp çıksak oluyor mu?

öğlen her çeşit yemeği bulamıyorum evden elma falan mı götüreyim.

dertli karılar gibi oldum yemin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

100 kiloluk bir hayvan için göbek eritme tutosu var mıydı?

bugün başladım spora.

kaç seferdir gittiğim spor salonundaki fix verilen şeyi uygulamak istemiyorum, kendim bir plan yapmak istiyorum ama, daha önce neler yaptığımı da unuttum.

genel olarak başlangıç için koşu bandı + bisiklet + eliptik + minderde göbek eritme çabaları diye düşünüyorum da sonrasında ne bileyim dambıllarla sağa sola esneme olsun, bi takım egzantirik ama göbeğe direk etkili şeyler olsun kaslılar göreve!

bi de öğlen ne yiyim arkadaş ya, sabah yumurta gömüp çıksak oluyor mu?

öğlen her çeşit yemeği bulamıyorum evden elma falan mı götüreyim.

dertli karılar gibi oldum yemin ediyorum.

-Bol bol kardiyo yap.
-İlk 15 gün sadece Stretching hareketleri yap ileride çok faydasını görürsün
-Direk göbeği eritme diye bişey yok bunu sana kim söylerse yalan söyler..
Sosyal ağlarda paylaş

Az ve öz ye öncelikle herhangi bir beginner programı ile destekle diyetini.Hatta salon yerine bir kaç ay süper destekli vücut hareketleri çalış evinde (yani full squat yapamıyorsan sandalyeye oturup kalk sonra onu daha alçak bişiye çevir sonrada adam akıllı squata vs. şınav mekik barfiks içinde geçerli bunlar)
Adam gibi tam hareketi yapabilene kadar sonra gidersin salona eğer isteğin ölmemiş ve midene söz geçirebilmişsen.
Sosyal ağlarda paylaş

ya spor geçmişi body salonu için olan biriyim, hareketleri ilk defa yapacak değilim o yüzden hem motivasyon için hem de ufak ufak kondisyonu arttırıyım diye başladım, zaten iş güç yüzünden her zaman evimde olmadığım için full tempo gidemeyebilirim ama bir başlangıç olmasını istedim, bakalım hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Diyetine önem ver o halde salona gitmemek için geçerli bi sürü bahane türetilebilir ama diyet için bahane diğerine kıyasla daha az.
En azından kilo vermeye başla bence bu değişim spor yapman için en büyük motivasyon kaynağı olacaktır.
Ama evde falan temel vücut hareketlerini yap be adam en kötü postürün düzgün olsun, sıkı ol falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bilgili abilerden biraz tavsiye alayım:
5 ay öncesine kadar baya zayıftım , 1.79 - 60kilo civarı.
Yaklaşık 4 aydır hafif antreman yapıyorum salondaki hoca tavsiyesi ile.İlk hedefim boyun ve sırt ağrılarımdan kurtulmak ardından kilo almaktı.

Kilom şuan 66'ya yaklaştı.Antremandan önce kuruyemiş , ton balığı falan yiyorum, sonrasında ise genelde fast fooda abanıyorum.Ortalama 200gr et , tavuk yanında patates ile birlikte , haftada 3 gün bu şekilde geçiyor çalışmadan sonra direk yemeğe gömülüyorum.Birde daha önce hiç yapmadığım,yatmadan önce yemek alışkanlığım oluşmaya başladı.Hali ile göbek bölgesi vücudun diğer bölgelerine göre baya önde gidiyor , pantolonlarımın üstünden fışkırıyor nerdeyse hayretle izliyorum dfsfsd.Bol bol mekik önerisi geldi , bunun dışında ne yapmak lazım bu göbeği kontrol altına almak için?
Sosyal ağlarda paylaş

Mekik göbek eritmez karında kas yapar sadece. Çek tabi adonis olsun

Beslenmen çok kötü, spordan 2 saat önce son yemeğini ye. Spordan sonra da fastfood gibi şeker + yağ deposu yerine düz ızgara bol et falan ye. Fastfoodunu da ye tabi de ne biliyim BK Mc falan yerine butik burgerciyi tercih et, o da haftada 1-2 olsun. Ekmeği şekeri kıs bunlar yağ yapar göbek olur. Beyaz undan yapılan poğaça vs hiç bişey yememeye çalış bunlar özellikle zararlı, bide içinde şeker aka glukoz fruktoz şurubu olan hazır gıdaları (tüm hazır gıdalar) mümkün olduğunda azalt.

Karb olarak da beyaz ekmek yerine kaliteli karbları tercih et işte yulaftır bulgurdur pirinçtir falan. Tatlı da yemeyeceğin için calvenin yer fıstığı ezmesi var şekersiz ondan al, ama ayı gibi yeme böyle canın çekince az az ye. Kuruyemiş de iyidir ama abartma falan. Kiloyu aburcubur değil etten al, tavuğa pirzolaya göm kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

beslenmede problem net. kas kaybı da yaşayabilirsin. birde düz mekikle yetinmeyin crunch derslerine katılın 50 tane hareket var değiştire değiştire yapın. Gerisi beslenme.
Benimde problem boyun bel sonrasında fit olmaktı. boyun bel geçti. fitlik yavaş yavaş gelmeye başladı hafiften duruş falan düzeldi. göbek baya yavaş gidiyor. 4gün dikkat et sonraki 3 gün salarsan yine olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Bilgili abilerden biraz tavsiye alayım:
Hali ile göbek bölgesi vücudun diğer bölgelerine göre baya önde gidiyor , pantolonlarımın üstünden fışkırıyor nerdeyse hayretle izliyorum dfsfsd.Bol bol mekik önerisi geldi , bunun dışında ne yapmak lazım bu göbeği kontrol altına almak için?

öneri salondaki hocalardan birinden geldiyse salonu terket, arkadaşlarından birinden geldiyse ''yav he he'' de geç.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...