Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fury (2014)

progamer

Öne çıkan mesajlar

9/10 gidiyordu filmde aynen ben de sonunda ehh dedim. Gereksiz dram vardı. O yüzden 7.5/10 çalışır.

Bayağı iyi filmdi yani işte sonu hariç, gidin görün. Son dönemlerde bu kadar iyi WW2 filmi çıkmamıştı.

Bir de oyunculuk yine zirveydi. Tanktakilerin hepsi harikaydı, bir tane falso karakter yoktu. Bired başkan zaten en birinci
Sosyal ağlarda paylaş

o çatışma filmin olayını bitiriyor ama. daha oturaklı olacakken sapıtıyorlar. hani çatışmayın demiyorum. tamam sahneyi de belki uzun tutmanız lazım ama.

bired pitin ölmemesi falan nedir ya. mermi kutuları niye dışarda ?. onu alacaklar diye patates oluyorlar.

oyunculuk adına ise shane reis en iyiydi sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

LathspeLL said:

"The Pacific"

İyi değil diye yorumlar çıkmıştı o yüzden izlemedim, askerde falandım sanırım.

Yalnız The Pacific'e bakayım diye arattım ve karşıma 2013'ten şu haber çıktı:

HBO Developing Third WWII Miniseries with Tom Hanks, Steven Spielberg (Exclusive)

The follow-up to "Band of Brothers" and "The Pacific" will be based on Donald Miller's "Masters of the Air."

http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/hbo-developing-third-wwii-miniseries-413632

!

2015 diyolar buna, pasific kadar kötü olacağını sanmam.

Bi DK ya PAsific KÖtümüydü ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çatışmada sorun yok. Şöyle ki;

Film Sonu

Zaten o çatışma sayesinde ikmal treni vs. güvene alınıyor. Yüzlerce insanın hayatı kurtarılıyor vs. hani intihar görevi ama SS birliğini filmde dedikleri gibi aşçılardan, tamircilerden vs. uzak tutuyorlar. Bunlar tutamazsa da yeterli adam yok koruyacak vs. deniyor.

Hani intihar görevini anlarım tamam da işte çatışma geyiklerini dediğin gibi aşırı dramatize etmişler. Tankın içine alıp muhimmatların tamamını hiç çıkmadan yardırabilirlerdi vs...

Saçmalıktı yani son çatışma kısmı, dramatize etmek için o kadar kasmışlar ki filmin genel havasını resmen bozuyor.

Bired'in 3 KAR mermisi ile ölmemesi sonra içeri bomba atılınca vücudunun tek parça kalması, sadece şarapnel izlerinin olması vs...

O çatışmanın son kısımları direkt filmin en falso anlarıydı. Hiç olmasa direkt bitirseler 9/10 çalışırdı. Ne oldu bunlara diye düşünürdük vs...

Bu arada filmdeki hikayelerin çok büyük kısmı yaşanmış. Ama şey nasıl desem tek kişi tarafından değil. Bu tankçıların başından geçenlerin derlendiği bir kitap varmış ve o kitap baz alınarak bu filmin senaryosu yazılmış.
Sosyal ağlarda paylaş

savaşda iki tarafında iyi ve kötü hallerini göstermişler, saf bir amerikan propagandası değil film. fakat bayağı kötü bir filmdi, anlamsız sahneler, çekim hataları, özellikle son çarpışmada doruğa oluşan dramatizm. daha uzman birine yazdırsalarmış senaryoyu çok daha iyi bir film olurmuş. yani çok şey yazarım da gerek yok, izleyip iki gün sonra unutacağınız bir film. rip bekleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Film iyi..

Filmin ilk duyurusundan itibaren aylarca aklıma takılan kısım bu filmin tam tersinin çekilmiş olması gerektigiydi.Yani bir alman tank takımının filmi,mesela 140 civarı tank ve bir o kadarda anti tank indiren Michael Wittmann ve filmde Tiger veya Pantherin hakkının verilemeyecegini dusunmustum,beklentim amerikan propagandasıydı.İkisindede haksız cıkardı film beni.Su sıralar düzgün bir film izlemek istiyorsanız ve ww2 ye ilginiz varsa kaçırmayın.

Dragon approved.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
bildiğin 2 saatlik abartı amerikan ve hristiyanlık propagandası. bizim kurtlar vadisi ıraktan bir farkı yok, milliyetçilik din kendilerine iyi ama diğer ülkeler yaptımı pis kaka, ak çakalları.
1000 sene önceki haçlı seferlerinden veya 2200 sene önceki Romadan bir adım ilerde değiller insanlık anlamında, sadece sömürerek ulaştıkları teknoloji farkları var dedelerinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya propagandayla bir derdim yok.

o 4vs1 tiger combatıyla da bir problemim yok. abartı olsun falan eyvallah da paleti uçmuş sabit haldeki tanka almanların koşarak gelip ölmesi, her delikten el bombası atıp sizi katil pislikler demeleri falan bildiğin kara murat filmi kalitesindeydi

Sosyal ağlarda paylaş

David ayer'a yakıştıramadım, kara murat kıvamında film çıkmış.

tiger, final vs

Tiger neden üzerlerine sürüyor, salak mı? Flank yiyecek ve önden bile deler fury yaklaşınca.

tiger neden firefly olmayanlara sıkıyor, salak mı? Sadece fury silahının şansı var, almanlar önce firefly olanlara sıktı hep o yüzden.

tiger neden hareket halinde ateş ediyor, salak mı? 2014 model tanklar değil ateş stabilizasyonu yok.

Vs vs. Pusudan antitankların defalrca ıskalaması, delememesi filan hadi onlara film icabı dedik de toplam 10 amerikalı ölmedi bütün filmde, yuh artık. Bunlar tırlatmış, hepsi full ptsd güya ama ölen kalan yok. Irak seferinden zararsız geçti resmen.

sonda artık uçtu film, tank hareketli olsa, geri kaçsa ateş ede ede filan hadi neyse gene. Almanlar sağa sola kaçıyor, kürekle dövmeye çalışıyor filan ben koptum artık bir noktada. Tanktan adam çıktı, gezdi, geldi, 10 metre ötede almanlar koşturuyor filan böyle baktım ekrana. Panzerfaustlar sırtta taşınırken birden sandıklara girdi, batalyonun yarısı ölene kadar çıkmadı filan. Son raddeye gelene kadar el bombası atılmadı.

o kadar insan öldükten sonra hiç kimse görmezden gelmez ayrıca, bütün itlikleri kopuklukları muricanlılar yapıp da orada almanların ağzına bal çalacaksanız yanlış yerde yaptınız. 200 arkadaşını öldüren birini kimse görmezden gelmez siz ceket çalan adamı idam ederken.

cüneyt arkın hiç üzülmesin, aslanlar gibi film yapmış. 100 milyon akıtılsa biz de fury çekeriz demek ki.

tracerlar gerçekçi ama, ona laf yok. Öbür filmlerin suçu garipsenmesi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...