Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

images?q=tbn:ANd9GcSeCY3OjGQJrAsuLfgB5Zb

Freud's Last Session (2023)

Hopkins reis döktürüyor yine. Ölmeden önceki son sohbeti üzerine. CS Lewis'in Tolkien ile sohbetlerinden de kesitler var. Diaolg filmi, güzeldi. 

images?q=tbn:ANd9GcQGqz14YU_YgAjl-EJajZm

Back To Black (2024)

Film fena değil ama bence Winehouse'un travma ve bunalımlarını daha güçlü verebilirlermiş. Yaşadığı aşkı daha dolu dolu vermişler. Yükselişini filan daha çok paparazziler üzerinden anlatmışlar. 

Marisa baya iyi oynamış Amy'i... 

those-about-to-die-keyart-horizontal.jpg

Those About To Die (Prime Video)

Roma dizisi iyi geldi. Beklentinizü düşük tutun, keyif alın. Olaylar çok hızlı gelişiyor, dan dun oluveriyor. Çok takmazsanız güzel Roma dizisi ama detaylara takarsanız vasat dizi 😄 keyif almaya çalıştım, ondan böyle yazıyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

df, 24.07.2024 15:32 tarihinde dedi ki:

cezayı ceza yapan zaten nefes kontrolü ve hızı. canlı söyleyebilecek 20 kişi bulamazlar o yüzden sahne gösterilerine odaklanmışlar. 2-3 kişi canlı denedi ve onlarda bir sarkıda nefes nefese kaldı 🙃

nefes nefese kalması daha güzel değil mi aslında? olayın sadece iki ritm olmadığını anlamak ve anlatmak adına 🙂

Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcS3FpTP0jjc93CBZyjY-ep

Presumed Innocent - Apple+ Mini Seri

Ateş ediyor... 8 bölüm de su gibi aktı. Sonradan fark ettim 90'da filmi çekilmiş, zaten roman uyarlaması. Tavsiye ederim.

Konuya çok giremiyorum spoiler olmasın diye, ama yüzelsel olarak cinayetten suçlanan bir savcının ailesi ilişkileri, ofisi ile yaşadıkları ve dava süreci...

Wicked_Little_Letters_poster.jpg

Wicked Little Letters - 2023

Olivia Colman muhteşem bir char ya dshahdasjd 

Biraz ağır başlıyor ama güzel gidiyor. Colman'ın ailesinin evine gelen bol küfürlü mektupların suçlulusunu arıyorlar.

İşin garibi film bitince anlıyorsun ki olay gerçek hikayeymiş dkasjdksa

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

MV5BYWYxZjU2MmQtMmMzYi00ZWUwLTg2ZWQtMDEx

zamanında çok övülmüştü izlememiştim, bir bakim dedim. normal film abi niye bu kadar övülmüş anlamadım. adrenalin junkie lavuğun hikayesi 0 derinlik götüm gibi film.

edit : 1000 tane Jarhead bence 10000 tane Hurt Locker'ı yok eder.

Spoiler

GONDARCENGIZ tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bence tam tersi, 2000'li yılların en iyi savaş filmlerinden ama amerikan propagandası diye fazla gömüldü.

İki tür savaş filmi var kabaca, savaş karşıtı olanlar ve savaşı romantize edenler. Bu romantize edenlerden, savaş kendi başına saçma bir şey oldğu için romantize edince propaganda oluyor ister istemez. Yakın tarihte geçen film olunca bu etki daha da öne çıkıyor.

Ayrıca film teknik olarak da iyi.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...