Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

bu ara sinemada a most wanted man ve körlük'e gittim.

a most wanted man, seymour hoffman'ın son filmi. Bir John le Carré uyarlaması, yani casus filmi. Film vasat, casus filmi sevenlere ve hoffman hayranlarına tavsiye edebilirim. Başrol harici oyuncular insan odaklı gelişen filmi taşıyamamış, belki yönetmende de suç bulunabilir.

Film vasat ama bu kadar az sinemada gösterime girmesi, hiç adı geçmemesi de şaşırtıcı. Sonuçta hoffman'ın son filmi, ayrıca bundan kötü bir dolu film oynuyor haftalarca. Bir de filmde derya alabora'nın 5-10 dakikalık bir rolü var. Film bitince ancak farkettim çünkü başörtülü bir alamancı bacıyı oynuyor.

Körlük de( ingilizce adı blind) norveç yapımı, ilginç bir film. Kör olan bir kadına değişik bir bakış getiriyor. Festivallerden ödül kazanan bir film, bazı güzel şeyler yakalamış ama sanki daha üstüne gidebilirmiş bilemedim. Kimi yerlerde güldürse de klasik iskandinav sıkıcılığı var filmde. Gerçi ben avrupa sinemasını pek sevmem zaten, sevenler için iyi bir seçenek. Ama film her haliyle ilginç ve farklı, bu ara gidilebilecek en iyi film herhalde. Tabi çok kısıtlı salonda oynuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

he ya işimiz gücümüz yok napak

kaydı yaptırdın mı üniye? dersler başlamadan kampüse damlayan birinci sınıf çıtırlar olur, yakınlaşır selam verir sohbete girersin, çevreyi gezdirme amaçlı sohbete dalarsınız ağaçların arasında, sonra yorulur oturursunuz çimlere veya soğuk bişeyler ısmarlarsın kampüste bi yerde falan, boş durma
Sosyal ağlarda paylaş

http://thewolfmancometh.files.wordpress.com/2013/09/coherence-movie-poster-2013-large-fantastic-fest.jpg

bir umitle basladim ama bekledigim gibi cikmadi pek. arti kameranin devamli hareketli olusu ve kisilere fazla yakin cekim yuzunden fazla yordu. evde perdede izledim tv olsa belki bu kadar yormazdi.

6-7 anca benden.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

http://thewolfmancometh.files.wordpress.com/2013/09/coherence-movie-poster-2013-large-fantastic-fest.jpg

bir umitle basladim ama bekledigim gibi cikmadi pek. arti kameranin devamli hareketli olusu ve kisilere fazla yakin cekim yuzunden fazla yordu. evde perdede izledim tv olsa belki bu kadar yormazdi.

6-7 anca benden.

bu film 8/10 falan ya direk. beni hiç yormadı aksine son zamanlarda izlediğim en güzel bilim kurgu - gerilim filmlerinden biri. para falan harcanmamış filme de, gayet de güzel ince şeylere sahip.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

Kanuni said:

6-7 anca benden.

bu film 8/10 falan ya direk. beni hiç yormadı aksine son zamanlarda izlediğim en güzel bilim kurgu - gerilim filmlerinden biri. para falan harcanmamış filme de, gayet de güzel ince şeylere sahip.

Kanuni'nin neden sevmediğini anlayabiliyorum. bazıları için sürekli hareket eden kamerayla çekilmiş filmleri izlemek gerçekten zor. çekim yorucu olunca filmi de ekseriyetle beğenmiyorlar.

abi bak açık açık söyleyin eğer foruma troll olsun diye koyduysanız. oov film şöyle böyle dediniz bu ne lan ne boktan film böyle?! övenin kafasına kürekle vurrum. sdf

spoylırın tillahını veriyorum, al. izleyeceksen okuma

film arabada geçiyor. acayip BMW reklamı var. eşini aldatmış bi inşaat mühendismidir ne skimse onun hikayesi işte. evde çoluk çocuk maça beklerken herif londraya gidiyo 9 ay önce vurduğu hatun doğum yapıcağı için. aynı zamanda inşaat işini idare etmeye çalışıyor kovulmasına rağmen. bütün hikaye bu. filmin sonunda karısı boşuyor öteki hatun da doğuruyor. bizim çiçek taksi daha heycanlı filmden mk.

hoş bi film. izlenir.

6/10
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...