Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Lyv said:

Son zamanlarda izlediğim en kötü film, neresinden tutsan elde kalıyor.

Oyunculuklar efsane kötü, Chris Pratt komikli karakterlerine geri dönsün. Film Sci-Fi değil, aksiyon değil, romantik hiç ama hiç değil.

"Uzaylı filmler iyi tuttu bu aralar aga" deyip 2 popüler oyuncuyu almışlar, yanlarına da numune de iki yardımcı oyuncu koymuşlar, olmuş sana Passengers.

Hayıt bir de yani, bu kadar klişe ve kullanılmış fikirler üzerinden gidiyorsun, farklılık yaratmak adına bir zeka pırıltısı, bir konsept koy değil mi? Yok ama, "Gezegenler arası seyahat yapan gemide sıkıntı var, elle düzeltmemiz lazım, tek tek gezip anakart değiştirelim."

Herif reaktörün kapısını elle açık tutarken, gemiden kopardığı dolap kapısıyla korudu kendini (gelecek mühendisi bu abi), tabii ki bu dahiyane plan arkadaşı hayatta tuttu ama bu sefer uzay boşluğuna fırlayınca, orada öldü. Abla uzay boşluğundan ölüsünü getirip sağlık makinesine bağladı, BÜTÜN TUŞLARA BASARAK ölümden geri döndürdü adamı. Evet, sağlık makinesi ismi, çünkü senaryonun zeka yaşı 7. Filmin sonunda da aslında sağlık makinesiyle yine uyuyabileceklerini farketseler de, 5000 kişinin uzay yolculuğu yaptığı gemide 1 adet sağlık makinesi bulunduğundan, hayatlarını uzay gemisinde geçirip ölüyor moronlar.

Sinemada güzel vakit geçirtmişti fakat evde izleseydim filme 6/10 anca verirdim. Çok güzel açıklamışsın herşeyi..
Sosyal ağlarda paylaş

Lyv said:

Oyunculuklar efsane kötü, Chris Pratt komikli karakterlerine geri dönsün. Film Sci-Fi değil, aksiyon değil, romantik hiç ama hiç değil.

"Uzaylı filmler iyi tuttu bu aralar aga" deyip 2 popüler oyuncuyu almışlar, yanlarına da numune de iki yardımcı oyuncu koymuşlar, olmuş sana Passengers.

Hayıt bir de yani, bu kadar klişe ve kullanılmış fikirler üzerinden gidiyorsun, farklılık yaratmak adına bir zeka pırıltısı, bir konsept koy değil mi? Yok ama, "Gezegenler arası seyahat yapan gemide sıkıntı var, elle düzeltmemiz lazım, tek tek gezip anakart değiştirelim."

Herif reaktörün kapısını elle açık tutarken, gemiden kopardığı dolap kapısıyla korudu kendini (gelecek mühendisi bu abi), tabii ki bu dahiyane plan arkadaşı hayatta tuttu ama bu sefer uzay boşluğuna fırlayınca, orada öldü. Abla uzay boşluğundan ölüsünü getirip sağlık makinesine bağladı, BÜTÜN TUŞLARA BASARAK ölümden geri döndürdü adamı. Evet, sağlık makinesi ismi, çünkü senaryonun zeka yaşı 7. Filmin sonunda da aslında sağlık makinesiyle yine uyuyabileceklerini farketseler de, 5000 kişinin uzay yolculuğu yaptığı gemide 1 adet sağlık makinesi bulunduğundan, hayatlarını uzay gemisinde geçirip ölüyor moronlar.

ahah cok iyi geldi spo

O reaktor olayinda durdurmustum izlemeyi, dayanamamistim. Sen filmden daha guzel anlatmis. Iyiki izlememisim devamini dedim. Zaten orda yaslanip oleceklerini tahmin ediyordum da. 5000 kisinin oldugu yerde bir saglik makinasi sacmaligi beyin yakmisti bende de!

Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

Lyv said:

ahah cok iyi geldi spo

O reaktor olayinda durdurmustum izlemeyi, dayanamamistim. Sen filmden daha guzel anlatmis. Iyiki izlememisim devamini dedim. Zaten orda yaslanip oleceklerini tahmin ediyordum da. 5000 kisinin oldugu yerde bir saglik makinasi sacmaligi beyin yakmisti bende de!

tüp sırası gibi sağlık makinası sırası olcak demek,gerçi 5000 kişi uyuyo,bugüne kadar uyanan olmadı 1 makina yeter kafası.Önce kalkacak mürettebat,kaptana vs yeter o 1 tane makina diye itelediklerini düşünüyorum.Eldeki malzeme çok güzel,ama aşk filmi yapmaya çalışmaları saçma. He bide reaktörden çıkan alevi kapıyla engellemek LüL,dedim bu herif ölürde şimdi bize yeni gittikleri dünyayı gösterirler karıda o makinada uyumuş olur falan,o yaşlanana kadar orda nası bi dünya yarattıklarını göstersinler bari hızlı hızlı diye umut ediyosun,yok aga gemide yiyip içip sıçıp,çocuk bile yapmayıp ölmüşler. Genç kız filmi resmen mk. Ulan bari çocuk yapın sona twist koyun işte onların yaşlı halleriyle uyanan kaptan vs karşılaşsın böyle böyle oldu diye anlatsın, kaptan rolü verdikleri adam (Andy Garcia) hani 5 saniye falan gözüküyo, bari şu herifle bi diyalog geçsin falan yok tabi nerde o kafa.Bok gibi film

Sosyal ağlarda paylaş

yok ben şeyi bekledim asıl
adam hastalanır işte ileride, yaşlılıktan vs. ölmeden önce de kadını koyar makineye uyutur kitabını falan yazsın diye.
yalçın abinin yaşlandırma tekniğiyle yaşlandırılmış jlaw'u da ileride anlatırken izleriz falan diye düşündüm.
de en mutlu sonlu yapmak için kasmış adamlar işte. o yüzden çok şeyapmadım ben.

Sosyal ağlarda paylaş

https://i.jeded.com/i/beta-test.51508.jpg

beta test (2016)

neresinden tutayım bilemedim. film direk fail olmuş. fikir güzel gibi olsa da uygulama yerlerde.

filmde bir sürü saçma sapan şey var da en çok takıldığım, hadi diyelim cio'lar hafta sonları spora gidip wrestling'i gm'lemişler de sw'yi ne ara gm'lemişler onu anlamadım.

Sosyal ağlarda paylaş

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BMTg2MTc0ODEwOV5BMl5BanBnXkFtZTgwNDAyOTY1MDI@._V1_UY1200_CR99,0,630,1200_AL_.jpg

SALESMAN 9/10

Cok guzel Iran yapimi bir film. Konusunu hem spoiler vermeden hem de anlasilir ve ilgi uyandirir bir skeilde nasil ozetlerim bilemedim ama klasik bir konu gibi gorunen bir olayi, cogu sahnede nefes kesecek sekilde yansitmasi ve cok guzel ufak noktalarla ciddi toplumsal kaygilara ve tabiki kadinlarin toplumdaki yasadigi bir takim degerlendirmelerin , erkegin uzerindeki etkisini ve nasil etkiledigini gibi gibi konulari biraz uzunca da olsa etkili bir sekilde vermis.

Baska bir notkada bu filmi yabanci bir ulkede izledim, altyazi ingilizceydi ama bazi yerleri ve ifadeleri altyaziya bakmadan anlamak tamamen kulturel yakinligin etkisi olsa gerek. Bir noktada kulagima gelen ses turkce gibiydi ama anlamiyordum. Arkadasim Iranliydi ve egilip kulagima, "Bu iran turkcesi , biz de anlamiyoruz tam olarak anlasilan siz de anlamiyorsunuz" dedi. Ayrica filmin basina reklamlarda gosterilen Kedi isimli belgeselde Galata Kulesini gorur gormez "AAA Istanbul" diye kisik tonda bagirmam! hem Istanbulu ne kadar ozledigimin hem de "Turk her yerde turklugunu gosterir" cumlesinin kanitiydi. Belgeselin gelmesi icin sabirsizlaniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...