Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dark'ın figür, kart, ıvır zıvır dükkanı

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

var abi, hatta düşük fiyatlı ürünlerde genellikle stok hemen tükeniyor ve getirtilemiyor. Ama işte yüksek fiyatlılar da beklemek gerekiyor.

Yine de stoklara sokacak ürünleri dengeli seçmek gerek. Neyin gidip, neyin gidemeyeceğini bilmek imkansız çünkü.

JBC pek anime-manga getirmiyor. 2013 yılında listelediği 2 ürün var o da alım zorunluluğu yüzünden koymuştur. Neyse konuşulmaz bunlar burada :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tip şeyler zaten 3D printer çıkıyor. Yani figürler ama o aletler sanayi tipi olanlar oluyor ve genelde işini öyle ya da böyle görecek bir makineler 50k euronun üstünde oluyorlar.

Ben araştırdım onları da yoksa asdfsd

TR de gereksiz yatırım, hatta figür collectibles piyasası bayağı daraldığı için dünyada bile şuan gereksiz yatırım malesef.

Aletin parasını çıkartıp, sürekli kâr etmen gerekiyor. Minimum 5000 figür satman gerekiyor her bastığından ki fiyatı 60-70 civarında tutman gerekiyor. TR de bana kalırsa imkansıza yakın. Anca yurt dışına vs. vereceksin, oradan yürüyeceksin.

PVC ucuz malzeme, böyle binlerce basacaksan daha ucuza getirirsin dediğinden de işte yine vergileriyle vs. masrafı yükseliyor.

Ha bir de tabii çok iyi bir endüstriyel tasarımcı ile çalışmak gerekiyor. Hem basacağın şeye hakim, hem malzemeye hakim hem de kusursuza yakın 3D tasarımı vs. vs.

Yani şu mesela, bizim stoklara da girecek.

http://www.youtube.com/watch?v=uj_pM8BUHS4

26cm civarı bir şey, pvc üstüne el boyaması işte ve sınırlı üretim(3000 tane üretildi sadece) TR satış fiyatı 600TL

Hani az çok sistem nasıl işliyor anlamak adına asdfsd PVC figürcülüğün en üst noktası çünkü figür. Bunun üstüne artık polyster, reçine vs. giriyor ki fiyatı da katlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR ehe nan genlerde var girisimcilik demekki ama sorsan bildigin meemurum iste..taktir ediyorum abi..

bi de tabi 3 5 sey var..

1- yurtdisindan *ok bile getirsen burada alicisi olur alican 10 k printer almanyadan ithal diyip cakicaksin ama figur degil..daha ufak masrafsiz ama fiyaka esyasi..mesela bir oyunun figurunu degil de amblemini yada silahini anahtarlik yapicaksin.

silahlar

yani 21 cm figuru 600 e saticam diye kasacagina 5 cm lik figuru 30 40 dan surumden kokleyeceksin anahtarlik kolye ucu bileklik yapip.

2-ergenlere 3 5 sey acaip satar..sex fitbol marka araba ..onumuz dunya kupasi 3d fitbolcu kafa figuru takim logosu vs tamamen bireysel yaraticiligina bagli zamanin tshirtlere baski yapip satma isi gibi bir ruzgar yakalanirsa insanlarin alim gucuyle alakali hersey gider.

ferrari

soyle birseyin 6-7 cm lik anahtarligina atlayacak en az 50 genc cikar bence
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...