Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mil, puan biriktirten, kendini sevdiren kredi kartı

roket adam

Öne çıkan mesajlar

kartını kaybettiğini söyle, iptal etsinler. yenisi için de yanlış bir adres ver. kart sana ulaşmadığı sürece kullanıma da açılmaz. ama yine de emin olmak için, müşteri hizmetlerini ara kartım gelmedi, bu ne kardeşim, aman tamam gelmesin vıdı vıdı, artık o adreste bulunamayacağım de, başka bir şehire taşınıyorum. sabit bir adresim olduğunda haber veririm de.

2 telefon görüşmesi, ilki kayıp çalıntı kart olduğu için 3 dk, 2. si 10 dk dersek, 13 dk da tamam.
Sosyal ağlarda paylaş

ne biliyim abi yeni girdim bu bankamatik işlerine felan çok yabancıyım.

bugün mesela 15 tl çektim karttan. 10 banknot verdi 5 ide bozuk vermesi gerekiyordu ama 1 tl 5 kuruş düştü makinadan. eve geldim telefon edip şikayet edecektim. internet şubesinden kontrol ettim +4 tl yatırılmış hesaba hemen. makina anladı demek az verdiğini.

şimdi ocağın 11 inde hesap işletim ücreti kesecekler hesaptan 60 tl nasıl atlatırım onu düşünüyorum. 70 tl kredi kartından kestiler ama toplamda 65 tl bonus kazandım onu çıkardım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Son dönemlerde epey değiştirmiş firmalar kampanyaları çarpanları falan.
Kullanmaya devam edenler varsa anlatabilirler mi, memnun oldukları ya da memnun olmadıkları durumları.

İşim gereği ayda 50-60k harcıyorum neredeyse, bonuslar falan artık ayda 5 lira falan kazandırıyor. Bari mil olsun diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

60k ya
en kötü 20bin mil gelir

ben bonuslar/miller faize giriyor diye bıraktım

temel sıkıntı
uçak biletini erken alıyorsan milden daha hesaplı oluyor
uçuştan mil kazanıp stattünü yükseltebiliyorsun

millerin en büyük avantajı
son dakika uçuşlarında fazla para ödememek
Sosyal ağlarda paylaş

fresia said:

Bunu anlayamadım.
Nasıl faize giriyor?

fresia said:

temel sıkıntı

İş hayatında 3 ay öncesinden bilet almak çok akıl karı değil. Küt diye "haftaya şu vardı ya gitmesen : (" denilebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

fresia said:

Bunu anlayamadım.
Nasıl faize giriyor?

garanti bankası kredi kartı sisteminde biriken paraları faizde değerlendirip
burada elde ettiği gelirle
o milleri dağıtabiliyor
ve bu işten zarar etmiyor
kredi kartı kullanmak da sistemin içinde olmak ama en azından bonusları bir fayda beklemeden ihtiyacı olanlara vermek uygun olur

Sorieno said:

fresia said:

temel sıkıntı

İş hayatında 3 ay öncesinden bilet almak çok akıl karı değil. Küt diye "haftaya şu vardı ya gitmesen : (" denilebiliyor.

thy bir kampanya yaptığı zaman alınabiliyor ya da bayram dönemleri vs.

mille küt diye aldığın zaman baya bir mil harcıyorsun çünkü mille alınacak promosyon biletler bitmiş oluyor
bir de uçuş vergisi ödüyorsun
bunu mille de ödeyebilirsin ama 40 liralık vergi için 4000 mil gidiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Adios vergileri de katıyormuş sanıyorum.

Benim işte merak ettiğim bu gibi detaylar.
Aslında yaptığım harcamalara yönelik olarak en mantıklısı Miles&Smiles gibi duruyor ama o da sadece THY ile sınırlı olması işleri bozuyor.

Yani ayda 50-60k harcayıp 3,45 TL bonus kazanmak gibi komiklikler yanında, yılda bir defa iki kişi Kanada uçak bileti yaptırsa mesela yeter, beklentim bu karttan.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şöyle.

Mesela bazı kartlar Yurtdışı seyahatler için katsayı koyuyorlar. 500 TL'lik mil kazandın ama o mille atıyorum 1000 TL'lik Avrupa bileti alabiliyorsun ya da 1250 TL'lik Amerika ya da Asya bileti alabiliyorsun gibi şeyler var.

Mesela yine bazılarında alan vergisi ödemen gerekiyor. Bazıları vergiyi de karşılıyor. Bazıları kampanya yapıyor mesela 400 TL'lik biletin varsa hadi sömestrda Dubai'ye git demiş Adios örneğin.

Hani bunları deneyimleyen, aktif kullanan var mı diye sorduydum ben ama yokmuş. Donanımhaber en fazla Sivas-İstanbul bileti ve BİM'den yaptığım harcamanın mili iki kat olur mu gibi konulara eğildiği için en olası mecra paticik gelmişti ama i am disappoint.
Sosyal ağlarda paylaş

iş bankasına en son baktığımda yurt dışı kullanımında x2 vardı. 700 tl biriktiyse 1400 tl değerinde yurt dışı bileti alabiliyordun ama şöyle bir şey var. satış yaptıkları listede xml e sadece promosyonsuz fiyatları çekiyorlar. atıyorum kendi sitesinde uçak boş diye bilet 800 liraysa, maxi miles sitesinde milinle almayı denediğinde bilet 1600 falan oluyor saçma sapan.
Sosyal ağlarda paylaş

Amex'in bazen 100 bazen 25 TL üzerine verdiği ekstra bonuslar felan bayaa bayaa birikiyor. Ayda bir kitap/dergi/bira parası çıkıyor felan.

Özellikle restoran harcamalarında sabit %1 bonusu bayaa iyi.
Toplu felan gidildiğinde bilerek ben ödüyom, nakit tahsilat yapıp, bonuslara çöküyom :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 5 yıl sonra ...

Kendi konumu hortlatıyorum ?

1. mesajda belirttiğim olaydan sonra garanti miles & smiles'a geçmiştim, hem yıllardır kart aidatı ödemiyordum hem de ciddi ciddi her ay bir yurtiçi uçak bileti aldıracak kadar mil geliyordu. lakin benim gibi vatandaşlar bankanın kemiğini iliğini kurutmuş olacak ki kart tam anlamıyla çöpe döndü. Şimdi tekrardan benzer özellikte bir kredi kartı arıyorum.

Patiler hangi kredi kartını kullanıyor?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...