Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

µh said:

hydra'lı silah partydeyken iş yapabilir de şöyle bir şey var oyunda en verimli farm yaratıkların hızlı şekilde kesildiği farm. yani siz zaten trash mob'ları 1-2 vuruşta kesip elitleri de maksimum 10 saniyeye yatırıyorsanız efektif farm yapıyorsunuz demektir. hydra'nın silahını ve frost helmini takıp dpsinizi düşüreceksiniz üzerine bir de işe yarasın diye yaratıkları hızlı kesemeyip frostladığınız tormentte kasmaya calısacaksınız, bir anlamı yok yani

hydralar dpsi düşürmüyor, nukenunu azaltıyor. Yoksa gearına göre tek hydra 1M+ extra dmg veriyor.

Bu arada benim bütün skiller stun ediyor, bi familiar dışında. Tek olunca enchentress aliyorum oda dayiyo ccleri.

Sonuc üstümdeki gearla anca t3 effective farmliyorum. Diğerleri zorluyo. Parti olunca T5 çok rahat yapılıyor. T6 hiç denemedim parti ile.

Birde zaten elimdeki itemlarla en iyi build bu ahshasah görende gani gani bis item dolu sanıcak stash :)
Sosyal ağlarda paylaş

nihlatahkın zügürt tesellisi spec oynamaktan beyni yanmış anlaşılan, pelin batu gibi cevaplar vermeye başlamış ben senin seviyene inemem hıh gibisinden.

ama ben elimdeki wandı çıkarırsam inerim senin seviyene zaa. sen istedin bunu.

yerim senin stalkerlıgını, takip edersin ancak. Nerd gibi oynayıp ezik gibi bıraktıgın günleri de hatırlıyorum. Gece gündüz bütün boş vaktinde diablo oynayıp 500 saat gameplayim var neden item düşmüyor QQ yapıp sonra wowun sonu yok diye laf çarpmaya çalışmak biraz ergence gelmiyor mu sana da ?

Sosyal ağlarda paylaş

Wandla ve şapkayla yapılan frozen hydra buildini bende denedim ama pek efektif bulamadım, cold gearla denedim birde. t4 yapabiliyorum normalde fire buildim ile, t3de de denedim.

Fire buildime göre t4 de hayatta kalma şansım bayağı artıyor ama elemanları kesme süremde artıyor, dolayısı ile efektif değil "bence", %40 civarı cold dmg veren itemlerla denedim.

T3 de de denedim aynı şekilde, t2 de de denedim aynı şekilde fire builde de nukeleyebiliyorum dmg tamamen benim kontrolümde istediğim noktaya yönlendirebiliyorum, mirrorball var, wave ve blackhole kullanıyorum.

Mirrorbalınız yoksa frozen hydralar alternatif olabilir de yoksa bence pek iş yapmıyorlar. Daha çok zaman harcıyorsunuz kısaca. Ama daha bir güvenli ki bu bir artı değil çünkü amacınız üst Tormentleri yapmak ise tamam bu bir avantaj olabilir, ama bir alt tormente geçerim daha seri tamamlarım birim zamanda daha çok xp, gold ve item gelir.

Kısaca sahip olduğunuz itemlere göre build yapmak daha makul oluyor.

Arcane builde denedim nihlatakın dediği gibi arcane torrent ile gerçi şu olmaz ise olmaz dediği amulet mi yada yüzük mü nbende yoktu, üzerimde de %30 civarı arcane md vardı. Buda pek efektif değil. Klasik mirrorbal lı ve wave li buildime göre. Yine o item gelecek bu item gelecek ki iş yapsın o buildiniz.

Yani yine item geelcekde ona göre build yapılacak başka yolu yok :).
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

nihlatahkın zügürt tesellisi spec oynamaktan beyni yanmış anlaşılan, pelin batu gibi cevaplar vermeye başlamış ben senin seviyene inemem hıh gibisinden.

ama ben elimdeki wandı çıkarırsam inerim senin seviyene zaa. sen istedin bunu.

yerim senin stalkerlıgını, takip edersin ancak. Nerd gibi oynayıp ezik gibi bıraktıgın günleri de hatırlıyorum. Gece gündüz bütün boş vaktinde diablo oynayıp 500 saat gameplayim var neden item düşmüyor QQ yapıp sonra wowun sonu yok diye laf çarpmaya çalışmak biraz ergence gelmiyor mu sana da ?

Ergene ergence yazilir, adama olsan adam gibi yazardim. Bu kadar nefret ve hasetle yasadigin icin gercekten uzuluyorum senin adina...
Sosyal ağlarda paylaş

Hydrayı blackhole a alternatif görmek lazım (veya archona). Hydra aldın diye mirror ball takma demiyorum. Bir de diğer hydraların dmgleri felan çok iyi.

Ben parti ile takilma yanlısıyım, hem drop rate hem xp daha hızlı alıyorusun. Genelde millet dps gittiği için stun cc li buildim ile daha yararlı oluyorum partiye.

Muhtemelen yüksek tormenti tek başına en iyi melee wizardlar farmlıyıcak, bazi elitler için 20M felan dps lazımki parçalayasın. 20M dps yapıncada zaten thoughtness nanay oluyo, öyle öle kalka farm yapmaya çalışıyorsun.

Item enchnet olayını az nerflemeleri lazım Gold ve sarı mat costları ağır kaçıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Hydrayı blackhole a alternatif görmek lazım (veya archona). Hydra aldın diye mirror ball takma demiyorum. Bir de diğer hydraların dmgleri felan çok iyi.

Deneyeyim bir, gerçi %103 fire dmg im var. Silahı çıkarmam lazım wand için ve başlıkdan %20 fire dmg gidecek ndariles visage çıkarıyorum çünkü.

Bakalım nasıl olacak, hani ben alternatiflere açığım maksat oyun yürüsün. Blackhole yerinede frozen hydra koyacağım, cold dmg im sıfır wanda veya başlığa hyrda dmg eklemeyi planlıyorum.

Edit.

Denedim T3 rift, olmuyor hızım düşüyor tamamlıyorum yine sorun değil ama işte hız düşüyor, fire cold karma bir buildde belki işe yapar ama ben yinede blackholu tercih ederim.

"Benim" ekipmana göre değil frozen hydra

Dediğim gibi elinizdeki eikpmana göre buildiniz ve dmg inizi otpimize etmeniz lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

Bu kadar konuşacağınıza bi wand düşürün. Düne kadar %180+ fire damage savunan bugün nihtalahk 60-80 aralıgının inefektif oldugunu 4 sayfa yazı ile anlatır olmuş :) Welcome to math 101.

ps:
Energy armor prismatic rune suan açık ara en güçlü defansif armor, ice armoru falan geçiniz.

neyse gene matematikten anlamayan tipler konuşmaya başlamış ondan gene bir araya girmek lazım.

60-80 arası daha efektif falan degil, elite damage ve fire damage arasındaki fark (a-b) ne kadar düşükse o kadar iyi, tabi bu sırf elitlere vurmak icin gecerli. ki buda partiyle takılıyorsan elite ve fire damage i yakın götürmenin daha verimli olduğu anlamnıa geliyorda, daha öncede bunun 30 kere açıklanmasına ragmen bir kulagından girip öbürüdnen çıkmasına artık şaşırmıyorum.

yok ben solo t6 kasıcam, communitylerde kesmiyor, publardanda aptal herifler geliyor diyorsan %120 fire damage daha iyi cünkü t6 da beyaz moblarında canı fazlasıyla yüksek oldugunda ve elitten cok beyaz mob kestigin icin toplamda %120 fire damage ile daha cok vuruyorsun.

her ne kadar düz matematiğe bakınca [(2.20(-1.60x1.60))/2.20]*100=-%16 dps kaybetsende elitlere karsı, düz normal moblara karsı [(2.20-1.60)/2.20]*100=+%27, dps kazanıyorsun, ki sayıca düz moblar elitlerden fazla oldukları, ve t6 da sana 2-3 defa vuracak kadar yasadıkları icin eger tamamiyle solo oynuyorsan saf fire damage gene daha mantıklı oluyor.

Tabi birde burda gene aynı %120 fire damage ve &60 fire damage, %60 elit damage örneginden devam edecegim, %60 elite damage icin ne kadar fire damage gimpledigin düsünülürse, %120 fire damage + soj + random secondarylerden %20-%30 elite almanın her halükarda 60-80 arası elit damage zorlamaktan daha mantıklı oldugunuda eger cok istersen sruada matematiksel olarak ispatlayabilirim.

tabi birde energy armor prismatic ruen ile ilgili iddian varki, arzu edersend eonuda zevkle çürütebilirim, 5+5 i toplamaktan aciz olup ondan sonra matematik falan demeniz komik kaçıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hikaye anlatıp wall of text döşemen geri vitesini saklamana yetmiyor. %120 üzerine hala fire kasmayın alacagınız %20 elemental yerine %20 elite çok daha fazla bufflar dedigimde bana rererörö you know nothing john snow yaparkan şimdi sadece r yapabilmişsin.

Ayrıca T6 dan ya o habersizsin ya da saçmalamışsın. Either way beyaz mobları elite'den önemli koyan seni gördüm. T6 da elite kesebiliyorsan zaten geri kalan herşeyi bakışınla silebilecek kapasitedesindir.
Sosyal ağlarda paylaş

Wall of texti okuyacak kapasite olmaması üzüyor, 4 üncüye aynı şeyi açıklyacagımda bakalım anlayabilcen mi. %120 fire damage in varken, ringden %20 elite damage gelmesi güzel, elitelere daha fazla vurucam diye %fire damage kısmak, ki bu senin savundugun sey, bayagı moronca.

umarım sonunda kafana dank etmiştir. firefox icin paticik ignore addonunu geri kurma vakti gelmiş
Sosyal ağlarda paylaş

Çok çok limitli boktan bir wizardın olduguna eminim. Aslında pardon wizard oynadıgına bile emin degilim. Hatta diablo oynadıgına dahi. Çünkü hiç bir beyin parçacığı sahibi olan insan beyaz mobları daha rahat kesmek için elite moblarda damage düşüşünü kabul etmez. Eğer ağır moron degilsen tabiki. Beyaz moblar zaten elite pack keserken yanda ölüyorlar rüzgarından.

Ha dersen ki ben elite pack kesemiyecek kadar kötü bir chara sahibim, skill desen yok, zeka desen zaten yok ispatlıyorum her postumda, o zaman beyaz mobları daha hızlı kesmek için build up yapabilirsin karakterini, herkesin çıtası farklı sonuçta.

Ben T6'da daha hızlanmak için konuşuyorken sen büyük olasılık ile t4'e falan geçmeye çalıştıgın için böyle sığ yorumlar yapıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

Çok çok limitli boktan bir wizardın olduguna eminim. Aslında pardon wizard oynadıgına bile emin degilim. Hatta diablo oynadıgına dahi. Çünkü hiç bir beyin parçacığı sahibi olan insan beyaz mobları daha rahat kesmek için elite moblarda damage düşüşünü kabul etmez. Eğer ağır moron degilsen tabiki. Beyaz moblar zaten elite pack keserken yanda ölüyorlar rüzgarından.

Ha dersen ki ben elite pack kesemiyecek kadar kötü bir chara sahibim, skill desen yok, zeka desen zaten yok ispatlıyorum her postumda, o zaman beyaz mobları daha hızlı kesmek için build up yapabilirsin karakterini, herkesin çıtası farklı sonuçta.

Ben T6'da daha hızlanmak için konuşuyorken sen büyük olasılık ile t4'e falan geçmeye çalıştıgın için böyle sığ yorumlar yapıyorsun

Bilader konuyla alakam yok da, oyundaki karakterle övünmek çok acınası bir şey. diablo'yu ne kadar çok oynarsan karakterin o oranla gelişir, t6 kasmak ne ya? Satranç dünya şampiyonu olmuş sanki haspam...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...