Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Attack speedi yolladım socket alıp en pahalı yeşil gemden koydum 100 k falan sheet dps kaybettim bir de kafalıktan ametisti çıkartıp diamond koydum, oradan da 1 m falan tougness gitti ama fena değil, eliteler donukken falan affix kullanmaya meyilli oluyor, bir de ofansif bir şeyse can sıkıyor, onun dışında hakikaten aynı crit mass wizard.
Sosyal ağlarda paylaş

çok eksik var nerden başlasam bilemedim :) fakat geneli craft, kısa bi sürede şanslıysan direk yaparsın.

Bot-belt (wd beltin oldugu için bot leg yapman daha mantıklı olabilir) Cpt. Crimson seti (%10cdr)

Shoulder chest Born seti (%10 cdr)

Wrist helm aughild (reduced damage taken ve elite damage done, elite damage taken).

Leoric ring yerine de SoJ veya unity lazım, fire soj her türlü daha iyi tabi.

Offhand shoulder ve chesti exp blast damage rollemelisin, ve nova ile daha rahat edersin torment yükseltirsen. Ve bu specde audacity vazgeçilmez passive in olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yagiz9304 said:

Attack speedi yolladım socket alıp en pahalı yeşil gemden koydum 100 k falan sheet dps kaybettim bir de kafalıktan ametisti çıkartıp diamond koydum, oradan da 1 m falan tougness gitti ama fena değil, eliteler donukken falan affix kullanmaya meyilli oluyor, bir de ofansif bir şeyse can sıkıyor, onun dışında hakikaten aynı crit mass wizard.

CM wiz istenmeyen bir durum, woh'a da ilk fix geldi. Biz patchi beklerken %dmg modifier fixlensin diye, woh'a darbe gelince hos olmadi tabi.

Bu CM modeli oyunu engellemek icin bir takim fixler gelebilir, onerim mutlaka bir B plani yapin arcane olarak, tahminim fazla yasatmazlar bu model oyunu, tabi bellide olmaz...

Hexin pants lazim woh icin, hala dusmedigi icin fire'i rafta tutuyorum. Bakalim bekliyoruz..
Sosyal ağlarda paylaş

woh istenmeyen bir durum barındırsa legendary wand alacağın kesinleştikten sonra %1.96 ile düşmez diye düşünüyorum, blizz kesinlikle durumun bilincinde, ama ben yine de eski itemlarımı kırmıyorum tabi. battle.net forumlarında vs. paylaşılan buildlarda hep explosion'ın chain reaction rune'sini yazmışlar ama onun damage'ı %300 weapon damage küsür bir şey, bunu 6 ile çarptığımızda %1800'lü bir şeyler ediyor, %910 damageli anında patlayan rune'yi aldığımızda 4 patlama oluyor %910x4=3640 küsür bi şeyler ediyor. Woh'un procları runesiz explosive blast mı veriyor bilen var mı? Öyleyse fire buildi de sıkıntıya sokuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ona çok şey lazım,

shoulder-bracer aughild
head andariel
glove magefist
chest cindercoat
ring soj + grandeur
amulet mutlaka değişmeli, fire dmg veren herhangi bir şey olabilir.

Bu saydıklarımın 2'si çok hızlı craft edilebiliyor; diğerleri de shardlardan çıkıyor. Ben herhalde 20 tane falan magefist düşürmüşümdür sırf bloodshardlarla; o kadar çok düşüyor o.
Sosyal ağlarda paylaş

Yagiz9304 said:

woh istenmeyen bir durum barındırsa legendary wand alacağın kesinleştikten sonra %1.96 ile düşmez diye düşünüyorum, blizz kesinlikle durumun bilincinde, ama ben yine de eski itemlarımı kırmıyorum tabi. battle.net forumlarında vs. paylaşılan buildlarda hep explosion'ın chain reaction rune'sini yazmışlar ama onun damage'ı %300 weapon damage küsür bir şey, bunu 6 ile çarptığımızda %1800'lü bir şeyler ediyor, %910 damageli anında patlayan rune'yi aldığımızda 4 patlama oluyor %910x4=3640 küsür bi şeyler ediyor. Woh'un procları runesiz explosive blast mı veriyor bilen var mı? Öyleyse fire buildi de sıkıntıya sokuyor.

6 tane patlamıyor chain reaction ile. Woh sayesinde 4 exp blast cast ediyorsun ve her biri chain reaction bırakıyor arkasından 12 adet patlama oluyor totalde. Bug diye savunanlar var, benimki net şekilde 6 dan fazla atıyor, 10 12 tane kaç tane ise oturup tek tek saymadım ama 6dan çok fazla oldugu aşikar.

Woh'a gelen fix nedir tam olarak, hiç bir degişiklik yok bende ?
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

... diğerleri de shardlardan çıkıyor. Ben herhalde 20 tane falan magefist düşürmüşümdür sırf bloodshardlarla; o kadar çok düşüyor o.

ya bu magefist bi bana 3-5k shard harcattı. TnT ve magefisti birlikte kovalıyordum gerçi kadaladan ama ilk defa bugün geldi bana, o da trifecta oldu, sanırım perfecte yakın.
Sosyal ağlarda paylaş

asdasd4441 said:

ya benim karakter buga girdi herhalde kadala cindercoat vermiyor nerdeyse 1 ay oldu :D

bu sorun bende de var ya, bırakcam en son ama inatçı adamım 26000 shard harcamışım şu ana kadar, bunun 1000 tanesi wizard source'una gitti, geri kalan hepsi chest daha 1 tane dandik bile cindercoat görmedim ya :/
Sosyal ağlarda paylaş

Olaya matematiksel bakarsak; Kadala'nın 1h weaponlar için legendary oranı %2 civarında (bkz;http://www.diablofans.com/forums/diablo-iii-general-forums/diablo-iii-general-discussion/85636-gambling-drop-rates-summary-part-2-share-your-post) yani harcadığın 750 shard için bir adet legendary 1h weapon alacaksın. Hepsini wand mı veriyor wizarda bilmiyorum ama öyle olduğunu kabul edelim. (100/1,52)*750=49342 shardda wohu alacaksın. 49342 shard, rift başı ortalama 50 sharddan 987 rift yapar, 87 riftte kazanacağın shardı bounylerden kazanıyor olsan (bounty başına 4 shard düşündüm düz hesap olsun diye yoksa biraz daha az rift yapman lazım) şanslı veya şanssız olmadığın sürece, 900 horadric cache açıp anahtarlarını toplayıp, 900 de rift bossu kesersen muhtemelen istediğin woha kavuşacaksın. split farmla 1 cache 5 dakika olsa 4500 dakika anahtar toplamak eder, oyuna girişi çıkışı vs. 5000 dakika. 83 saat etti, 4 saat de 900 cachei açıp toplamak sürse, etti 87 saat. rift it forwardla 4 dakikada bir rift boss kessen 900*4=3600 dakika o da 60 saat yapıyor, bunun da girdileri çıktıları, oyun postlanmasını beklemeleri falan, 3 saat etse 150 saat. 2 saat de kadalanın önünde geçirirsin gamble yapıp, gelen itemları kırmak için. 152 saat sonunda nur topu gibi bir woh'un olur kötü bir şeyler rollarsa da artık şansına küs :(

edit: rift it forwardda şu sıralar hep ben açtığım gibi, ihale hep sana kalmalı gibi düşündüm biraz şanslıysan 120 saatte falan da kotarabilirsin bu woh bulma işini
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...