Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allaha inanmamak

desertt

Öne çıkan mesajlar

vivavale said:

oo @ginaly reyz de sorgulamaya başlamış. çok iyi abi sorgulamadan eleştirmeden olmaz bu iş.

ALi İmran
191. Onlar, ayakta dururken, otururken, yanları üzerine yatarken (her vakit) Allah'ı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler (ve şöyle derler) Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru!

Enbiya
16 Biz, gökleri de yeri de bunlar arasındakileri de eğlenip eğlendirelim diye yaratmadık.

Dühan
38. Biz gökleri, yeri ve bunlar arasında bulunanları, oyun ve eğlence olsun diye yaratmadık.

oo sahabiden biri sormuş benim dediğimi.
muhammed de bu ya, yapıştırmış cevabı.
hllteam.
Sosyal ağlarda paylaş

abi amacım ukalalık yapmak değil. amacım inanmıyosanız dahi neye inanmadığınızı bilin. yani dışarıda yaşanılan din ya da aileden duyduğumuz din ile kur an arasında çok fark var hem de oldukça fark var.

ben kendimdem örnek vereyim. aile klasik anadolu ailesi. anne babadan cami hocasından falan din öğrendim sonra lise bitti. üni ye başladıktan sonra baya bi boşluğa düştüm, sonra 2008 yılıydı patiye üye olmuştum o zaman hardcore islam fuck yeah die geziyodum hatta bi topak da banlanmıştım saçma sapan din tartışması yüzünden. 'sen nasıl sorgularsın ya da bunu dersin gibi bişi'

pati bu yüzden benim için önemlidir, yani sorgulamama neden olmuştur. aklımdaki soruları sorgulayarak cevapladım ben, hala da yeni yeni şeyler öğreniyorum kur an hakkında.

demek istediğim yaşanılan dinle, kur an dini çok farklı bambaşka bakış açısı getiriyor insana.

en basitinden yazayım. çok meşhur kavram huri kavramı. aslında havari kelimesinin tekilidir ve cinsiyet içermez, anlamı sohbet, muhabbet arkadaşı demektir. kur an daki anlamı da budur.

sonra yeni yeni tomurcuklanmış gögüslü kızlar ( ohh waii ), kodumun arabı çevirirken aklı çükünde imiş herhalde salkım halinde tane tane üzüm kavramını tomurcuklanmış gögüs diye çevirmiş.

elimizdeki kur an çevirilerinin malesef çoğu bu halde. neredeyse tamamımın elden geçirilmesi gerekli.

ve birde israiliyattan bulaşan hurafeler. çok fena şekilde tahrip etmekde gerçekleri. din adına doğru bilinen yanlışların nerdeyse tamamı yahudi kaynaklıdır.

en klasiklerinden kadının yaratılışı, cennetten kovulma gibi.

bunların hepsini samimi iseniz araştırmanız gerekli.

Longshanks said:

"Andolsun, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde (altı evrede) yarattık. Bize bir yorgunluk da dokunmadı." said:

:D

buradaki yorgunluk kastı yahudilerin Tanrı 6 günde dünyayı yarattı, 7.günde göğe dinlenmeye çekildi deformesine cevaptır.
Sosyal ağlarda paylaş

İnanç dediğin bireysel bir mesele zaten, hani benim bilip bilmeden inanıyor ya da inanmıyor olmam aslında seni hiç ilgilendirmemeli mesela. Nasıl ki beni senin bu konuda ne düşündüğünün ilgilendirmediği gibi. Şu dönemde hangi hakikatin daha doğru olduğunu tartışmak cidden komik oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam abi ben de kacayım yarın mesai var. abi her şey bi yana adam olmak önemli. gerisi geliyor bi şekilde.

@marty panpanın da dediği gibi çevredeki müslümanım diye gezenlerin hali ortada, dünyadakilerin hali ortada bu bağlamda görünene bakıp kur an, islam ama gerçek din deyince hasektör lan diyo haklı olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti.
Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.
Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı…
Berber: ” Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah’ın varlığına inanmıyorum.”
Adam: ” Peki neden böyle diyorsun?”
Berber: ”Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu,
terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi.”
Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi.
Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı.
Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.
Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti.
Adam berberin dükkanına geri döndü.
Adam: ” Biliyor musun ne var, bence berber diye bir şey yok”
Berber: ” Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim.”
Adam: ” Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı.”
Berber: ” Hım… Berber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?”
Adam: ” Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin tercihi.
İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!”
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...