Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

hiçbir edebi eser sinemaya yada tv'ye birebir aynı güzellikte uyarlanamaz.işim bu olduğu için söylüyorum bunu.bu yüzden kitabı okuyup diziden aynı derinliği beklemek saçma olur.bu yüzden kapatalım bence.diziyi begenmeyebilirsin benim kitabı begenmedigim gibi.ama kitapla alakası yok kitabı yansitamamis fln diye begenmiyosan bu yanlış olur.
Sosyal ağlarda paylaş

dizinin vurulcak kısımları var,alkışlanıcak kısımları var.

castı,yönetmeni,müzikleri gayet başarılı mesela.özellikle müzikleri fazla bile başarılı.ama felaket bocalama var 1.sezondan sonra senaryo uyarlama kısmında.bi tek ben görmüyorum heralde dizideki kalite düşüşünü.

keşke diziyi rains of castamere'i uyarladıkları gibi başarılı uyarlasalarda çok daha başarılı olsa dizi,dahada izlenebilir olsa.böyle koca kitaptan bir eventi 9.bölüme koyalım,gerisini onu beklemek üstüne kuralım,aralarınada orgyler,gay seksler veya götümüzden çeşitli sahneler ile dolduralım ile olmuyo işte.

devamlı bi 9.bölümde bişey olucak onu beklerken 8 bölümde izleyiverin kıvamında dizi şuan.

edit:hani bak şunu biraz daha açıyım.İlk sezon 9.bölüme kadar sürekli akıyodu hikaye.durağan kalan bir kısım yoktu hiç.

2-3-4 e bakarsan ama birinde 8 bölüm stannis geldi gelicek diğerinde 8 bölüm robbun tayfa düğüne gitti gidicek.bundada malum bi bekleyiş var gene.ama o bekleyiş sırasında felaket şekilde durağan herşey.sanki baraj kurmuşlar 9.bölüm vanaları açıcaklar gibi.

hani bu adamlar vikingsi çekse ondada 8 bölüm beklicez,ragnar ingiltereye raide gitti gidicek diye.bunun sebebide bütün mali gücünü bir bölüme odaklayıp geri kalanı durağan ve özensiz geçiştirmeleri.
Sosyal ağlarda paylaş

ben dizi ile devam edeyim...

4x5

**oh sonunda o craster'ın kalesi yıkıldı...Kadınlara üzüldüm ya gitseler bir dert gitmeseler bir dert.

**Obeyrn adamım ya,çok karizma valla.

**Cersei'nin Margery'yi kıskanıp hepten uzaklaştıracğını düşünürken ittifak kurması...kadın yas tutarken bile stratejik.

** Jon ile Bran bir buluşamadılar.

**Sansa'nın yolu diye spin-off dizi çekmeye başladılar sandım...kızın bir macerası bitiyor diğeri başlıyor, ailesi darmaduman olmuş,hala limonlu kek derdinde...

** Bolton'ların adamını nasıl kütürdetti hodor canımsın;)

** Pod ve Brienne süper bir ikili olma yolunda halen emin adımlarla gidiyor...

**arya'nın da teknikler çok tatlı olmuş, bayağı karizmatik, altyazıda "kırıtarak mı dövüşeceksin" dediğinde Tazı koptum=)=)

Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

dizinin vurulcak kısımları var,alkışlanıcak kısımları var.

castı,yönetmeni,müzikleri gayet başarılı mesela.özellikle müzikleri fazla bile başarılı.ama felaket bocalama var 1.sezondan sonra senaryo uyarlama kısmında.bi tek ben görmüyorum heralde dizideki kalite düşüşünü.

keşke diziyi rains of castamere'i uyarladıkları gibi başarılı uyarlasalarda çok daha başarılı olsa dizi,dahada izlenebilir olsa.böyle koca kitaptan bir eventi 9.bölüme koyalım,gerisini onu beklemek üstüne kuralım,aralarınada orgyler,gay seksler veya götümüzden çeşitli sahneler ile dolduralım ile olmuyo işte.

devamlı bi 9.bölümde bişey olucak onu beklerken 8 bölümde izleyiverin kıvamında dizi şuan.

edit:hani bak şunu biraz daha açıyım.İlk sezon 9.bölüme kadar sürekli akıyodu hikaye.durağan kalan bir kısım yoktu hiç.

2-3-4 e bakarsan ama birinde 8 bölüm stannis geldi gelicek diğerinde 8 bölüm robbun tayfa düğüne gitti gidicek.bundada malum bi bekleyiş var gene.ama o bekleyiş sırasında felaket şekilde durağan herşey.sanki baraj kurmuşlar 9.bölüm vanaları açıcaklar gibi.

hani bu adamlar vikingsi çekse ondada 8 bölüm beklicez,ragnar ingiltereye raide gitti gidicek diye.bunun sebebide bütün mali gücünü bir bölüme odaklayıp geri kalanı durağan ve özensiz geçiştirmeleri.

Acaba kitapları okuduğun için böyle düşünüyor olduğun ihtimali geldi mi aklına, yani olayların sonu nereye bağlanacak biliyorsun ve ara geçişler sana külfet gelmeye başlamış belki de ?
Ben kitapları bilmiyorum ve hiç de bahsettiğin gibi gelmiyor dizi, ne düğün sezonunda bekliyordum öyle birşey ne de bu sezon sanki sonunda bir yerlere vardırmaya kasıyolar gibi hissettim. Aksine bu sezon her bölüm bir eksiğin tamamlandığı, yenilerinin eklendiği gayet güzel *almalı vermeli* geçiyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...