Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

H1Z1

DamienThorne

Öne çıkan mesajlar

yay ile ilgili küçük bir tip vereyim.

eğer sprint açmazsanız, önce şağ klik ile yayı gerin ve bırakın şimdi normal yürürken bir an karşınıza biri çıktı diyelim, direk sağ cliki+sol clik direk oku fırlatıyorsunuz germek için zaman kaybetmiosunuz. özelikle arkasına saklanabileceğiniz birşey varsa yada şehirde gezerken süper etkili bir taktik.
hızlı koştuğunuzda iptal oluyor bu oaly.

birde eğer 1v1 karşılaşırsanız kapışın daha iyi fps mode da iken geri bakamadığınzdan ve sağ-sol strafede hız kaybettiğinizden arkanızdaki adamdan kurtulmak çok zor. kesin oku yiyip geberiosunuz ( range açmak için düz koşmaya çalışıosunuz haliyle, ve 3-4 oktan sonra biri vuruo kesin, zigzag çizim deseniz, bu sefer adam size düz koştuğundan yaklaşıo)

zipzip said:

Evet, harika bi harita.

Yay konusunda sıkıntılarım var, adam bariz bana bakmıyoken headshot yiyorum, ya lagdan ya da ben beceremiyorum bişeyleri.

NNe zaman toplu girsem çok eğleniyorum ya. Çok zevkli oyun.

edit: bu arada yakınlarda buluşmak için ölme komutu /suicide değil artık /respawn. Ormanda ıssız yerde ölene kadar canınız çıkmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

aimi tırt.. epey bekledi öldü :P

ama şeyi sevdim. Birisi içeri doğru koşuyor 4 nala.. Sonra "ben geldim" diyor :D. Ulan benim yanımda birisi bunu yapsa, kurşuna dizerdim yani.. Ağzımıza girdikten sonra "ben geldim" diyor :D

aha kavga var :P
2 türk streamer birbirini vuruyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

böyle olmaz, kordinat verinde sabaha karşı girip makroya bırakıp yıkayım orayı.

bu arada
düşük ayarlarda gölgeler ile ilgili sorun yaşıyorsanız :
oyun klasörüne girip user diye aratın.
oradaki shadow değerini 0 yapın. Çoğu zaman o gölge sorununu düzeltiyor bende. Sadece güneş tam tepede ve bulut yokken yeniden gölgeler çok koyu görünüyor ama sonra düzeliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz oyundan soğuduk lan galiba. Bug gibi, exploit gibi ama aslında legal olan bir şey bulduk. Bu ölen insanların lootu alınmayınca bir süre sonra o loota sahip zombi çıkması geyiğinden dolayı bir yer ev kurduk, baktık ki 7/24 zombi geliyor ayağımıza full loot düşürüyor. Şu anda bende 60-70 mermili shotgun var, arkadaşta ar15 var 30 mermili, kutularda bu silahların yedekleri, 2 tane sniper ve handgun, mermileri, her türlü craft parçası (15x metal bar falan) var. Dolayısı ile bir boşluğa düştük ne yapacağımızı bilemedik.

Galiba early accessi bitirdik biz.

Ha bir de o baseleri, araç spawn noktalarının üstüne kurmak en mantıklısı random bir yere değil de. Millet öyle yapıyor, 7/24 arabaları oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle değil abi, olay şu server boş sanırım o yüzden millet ölünce ya kimse görmüyor ya da tüm lootunu alamıyorlar. Bu şehirlerin etrafındaki zombiler de hep millet şehirde öldüğünden lootlu oluyorlar. Kimse de temizlememiş. Biz duruyoruz, yanımıza zombi geliyor. Gelenler de lootlu. Yani aynı lootu iki kere falan alma gibi bir bug değil, bildiğin oyunun mekaniği sdf
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

...

Öyle değil abi, olay şu server boş sanırım o yüzden millet ölünce ya kimse görmüyor ya da tüm lootunu alamıyorlar. Bu şehirlerin etrafındaki zombiler de hep millet şehirde öldüğünden lootlu oluyorlar. Kimse de temizlememiş. Biz duruyoruz, yanımıza zombi geliyor. Gelenler de lootlu. Yani aynı lootu iki kere falan alma gibi bir bug değil, bildiğin oyunun mekaniği sdf

hıı anladım.

@zipzip
harita büyüyecek. Fakat öyle ufak ufak haritayı büyütemezler. Statik şeylerin değişikliği demek, oyunu baştan indirmek demek.

128 x 128 = 16,348 (km2) olacakmış.
dayz oynadıysan oradaki harita 220km2 imiş.
Sosyal ağlarda paylaş

200 sanırım.

Yalnız o harita o kadar büyük olamaz ya, çok aşırı o rakam. Yani öyle duyurduklarını biliyorum da, Şu anda harita 64 km^2, nası 16,000 olacak abi, şu anda bile zaten oldukça büyük. Arabaları geçtim, helikopter falan lazım öyle bir haritada gezebilmek için. Zıt yerlerde spawn olduysan gg.
Sosyal ağlarda paylaş

makine kasıo kayıt sırasında ondan çok kaliteli çıkmadı yoksa tüm araba geizisini kaydetmiştim.

arabayı altımıza çekerken birkaç kurban verdik :)

https://www.youtube.com/watch?v=MLwpnBqO22A&feature=youtu.be

Xenocide said:

Base'i kurduk, arabayı da çektik altımıza, sırtımız yere gelmez daha.

Sosyal ağlarda paylaş

lel zombiden quest key düştü, yapmaya arabayla giderken ufacık bi taşa dokundurduk HOBAROKEA takla attı. Neyse ki varmıştık da devirdik arabayı. açtık chesti, otomatik silah ve mermisi, bikaç ıvır zıvır çıktı. yayan dönerken evin yakınlarında başka bi ev bulduk, adam arabasını evin yanına çekmiş, sadece cable'ı eksik bi de. gittik bizim stash'e, cable aldık, taktık arabaya, çektik evin yanına hahah
Sosyal ağlarda paylaş

ben Xenocide ve pati H1Z1 ekibinin forumdan uzaklaştırılmasını rica ediyorum :D
Bir önceki sayfada gözüken base bizim derme çatma shackin üzerine kurulmuş. o kadar emekle sakladığımız lootu, girip içeri gömçürmüşler. Hayır daha dün beraber oynadık ekipten 2-3 kişi ile, nasıl bir tesadüftür ki bizim lootu bulup bilmeden almışlar sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

abi oha wooden shack vardı bitane kapısında dikenler falan vardı, o senin miydi ya ahaha biz de "ohaoha beleş loot bulduk" diye ne girdik o shacke belli değil asdkfg

kendimizi affettirmek amacıylan sizi bizim köyümüze davet ediyoruz. Her türlü yiyecek-içecek-gear ihtiyacı karşılanır.

Ve bir kez daha serbest ekonomi holdingi küçük işletmeciyi yedi yuttu.
Sosyal ağlarda paylaş

köyünüze geldim baktım bomboş. şifreyi de aldım. yoksa lootlayıp kaçacaktım :D şaka bir yana sizin bizim loot mu var canınız sağolsun eheh.

ama tesadüf çok garip. aynı gün beraber oynayık, biz bi arkadaşın yanına us serverına gittik falan. sabah gelip maul'e lootladık shacki kurudk çıktık. sonra siz girmişsiniz içeri :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...