Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online #2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Ultima online + Eve Online + Anarchy Online filan yaziyonuz, 3 ü de zamanında severek oynadığım oyunlar.

Vallah basacam şimdi 100 dolares, harbiden o kadar iyise oyun.

Ama 100 dolar da 3 sonra patlayacak olan oyuna veresim yok.

Ciddi cevap verin değer mi ? Yoksa kan ve ter ile kazanılmış 100 dolar veresim yok. 3 ay sonra elimizde kalmasın ?
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu öğlen aldım, bi saat önce falan kapattım bildiğin ya. ultimanın verdiği keyfi verdi bana. ama ne kadar böyle gider bilemem. 50'lik paketten aldım bi de. şu an için tek korkum; releasede p2w olursa oyun direk sıçar. yoksa çok nefis bi yere gidebilir bu oyun. yarın t4 yapayım ya rangerımı dsfsd.

releasede guild falan kurarsak çok eğleniriz bence. tree of lifetan daha iyi bu arada oyunun dinamikleri. hani salak korelilere al bak nası sandbox yapmışlar diye oynatmak lazım.

tree of lifeta en çok moralimi bozan olay geceydi abi mesela. o nasıl bi dinamik lan 4 dakika görme mesafem 1 metreye iniyor elimde lantern olsa bile. salaklar bildiğin ya. albionda öyle bişi yok tabi.

daha herhangi bina kurmadım, kurunca onun da nasıl işlediğini yazarım buraya. yıkılıyor mu, yıkılınca noluyor bilmiyorum. sadece öküzümle diyar diyar gezip skill kasıyorum sdfsf.

şimdiye kadar öyle büyük bi bug da görmedim. elbet vardır ama nasıla silinecek her şey ilerleyen zamanlarda bulunsa bile.

haa bu arada nasıl mount yapacam onu çözemedim hiç hayvan görmediğim için ama satın aldım bu sefer sdfsd.
Sosyal ağlarda paylaş

farming için ayrı bi ada satın almak gerekiyor. parayı tam hatırlamıyorum ama az bişiydi baya. 2 farm, bi tane de pasture koydum ben. hayvanlar ve seedler satın alınabiliyor adadaki vendordan ama pahalı geldi bana. humanoid npclerden de düşebiliyor diyolla ama daha rastlamadım ben. ekilen ürünlerle yavru hayvanlarımızı besleyip büyütüyoruz. şu an sadece tavuk var bende. 6 saat sürüyor büyümesi. en kısa sürede büyüyen seed havuç o da bi buçuk saatte toplanıyor. bakalım büyüsünler bi, ne olacağını yazarım fdsf.
Sosyal ağlarda paylaş

Soyle genel bir baktimda baya eglenceli duruyor ya..Friend list ve Chat Bubble eklenecekmis sanirim(tu)

Uo namina bir kiprasma oldu cuzdanimda..ay sonu bitiyor denmis beta, founder'lar ne zamana girebilecek bir daha? Sehire yakin ev dikme, esnaf lokasyonu kapmaca anilari yasanir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Auction şehir bazında var. Yani bir yerden ucuza alıp diğerinde güzel fiyatlara satabiliyorsun.

Eşya yapma veya hammadde işleme dükkanları var. Bunları anaşehirlerde arazi satın alarak dikiyorsun. Daha sonra upgrade ederek tierlerini arttırıyorsun dolayısıyla daha yüksek item vs yapılabilecek hale geliyor.

Buradaki trick şu. tier3 ve sonrasındaki itemlar yapılırken bir ücret alınıyor. Bu ücret üzerinden belirli bir yüzde belirleyerek komisyon alıyorsun. Direkt satış yok yani bu dükkanlardan. Sadece hizmet veriyorsun. Ayrıca dükkanda çalışan npc'yi belirli zamanlarda beslemen gerekiyor. Ama sürekli oyunda olman şart değil. Onuda şöyle halletmişler, belli bir para depozit yatırıyorsun. Gelen müşteriler beslediği takdirde reward alıyorlar. Diyeceksin neden elalem beslesin? Bununda cevabı şu: Beslenmezse dükkan çalışmıyor, millet işini göremiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Okey, dun sabah aldim dayanamayip, kosturdum butun gun. Tier 4 ekipman uretip giyebilir hale geldim, bundan sonra yokus basladi (liste tier 9 a kadar cikiyor galiba).

Baya grind var ortamda, hani cok bisi demiyorum, Uo'da az buz degildi grind konusunda heh. Archery gittim, leather ve woodcraft. Ekonomi baya calisir gibi duruyor..farming vs falan eglenceli, kendi yazlik adani alip yapabiliyorsun yada sehirde parayi basip bir yer acabiliyorsun..Vendor yok, yukarida denildigi gibi aynen, crafting service aciyorsun onun kalitesini arttirabiliorsun..insanlar kullaniyor vs.

Pvp ye girmedim henuz, yemedi ustumdekileri kaybetmek butun gun ugrastim toparlamak icin..ha Auction housedan alabilirim artik nasilsa "unlock" ettim o tier silahlari kullanmayi ve craftlamayi. (Craftlamak sart degil, ben kasindim)

Ui bok gibi pc icin. Yani Ui'yi desktop icin modifiye etseler baya bomba olur..ama tablet kafasi agir basiyor. Ote yandan Surface Pro 3 ile masaustu modunda oynadim butun gun, aksam yatmadan once bi deniyim dedim, tablet olarak gayet hersey sorunsuz calisiyor. Hani tablet olarak oynadigim en derin ve en puruzsuz oyun..Dungeon bile yaptim sehre geldim craftladim vs.

Umarim Ui'yi pc icin adam ederler..

Chat bubble, guild, guild logolari vs var. Dungeonda kostururken boyle organize polis timi gibi logolu zirhli 2 tane melee, plate armorlu, kafadar geldi, partye almadilar, disladilar beni, uzuldum bende tabi, moblari cektim uzerlerine, kendime invis attim izledim. 2side oldukten sonra 1i olay yerinde res oldu (30sn cooldown) digeri sanirim respawn secenegini secti, cesedi lootable oldu..lootladim ne var ne yok zirhindan mount'una kadar.(tu)

Her sehrin bankasi, Auction house u ayri..haliyle baya enteresan trade imkani cikiyor. Craft edemediginiz seyleri materyalleri verip baska oyuncu craftliyor falan..cebinede atabiliyor yada..Orman vs dunya biraz daha buyuk ve canli olabilirmis. Hani hammadde var, baya ciddi seylerde yapmislar..ama candy crush da olabilir release'de.

Genel olarak release yakin olsa "bir cacik olmaz" derim, ama sanirim sonbaharda closed beta, 2016 ilk bahar gibi release dusunuyorlarmis..Bakalim nolcak.

Ha, Uo ya benzer yanlari havasi var, ama Uo gibi olmayacagini, Uo yu bekleyenlerin baska oyuna bakmalarini onermisti dev'lerden biri, oda oyle birsey..Don paca + spellbook ile dolanmak yok :/

Ekipman=player level

Vakit bulabilirsem Pvp kosturacagim bugun. Tier5'e grindla ugrasamicam. Zaten 1 haftaya bitiyor alpha.

Runescape/uo kirmasi, tablet dostu, f2p olacagini dusunursek tutmama ihtimali bile vermiyorum, ama guzel mi olur apaci mi olur bilemedim. 1 seneye belli olur herhalde.

Desktop Ui olmazsa sanirim kaptirmam pek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...