Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kopek Baliklari (blood and gore var icerde)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
http://i.imgur.com/sasUvpc.jpg

Sokakta oldurulen kediden cok daha farkli bir yerde bu benim icin, insanlar bunu hayvani paralar vererek (bizim tarhanaya kiyasla en azindan) satin aliyor, ve hepsi de bunun farkinda.

Lan, madem olduruyorsun, hepsini ye hayvanin. Nasil saygisizlik, nasil pislik bir davranistir bu? Avlanmaya karsi oldugunu sanmiyorum ender vegan disinda insanlarin ama koca hayvani oldurup, %2'lik bir kismini alip, kalanini atmak ne demek? Avlanmanin da bir onuru vardir. Hic bir noktasini ziyan etmezsin senin icin olen hayvanin. Yiyemedigin kismini evinde kedine verirsin. Bu ne?
Sosyal ağlarda paylaş

Yemek için avlamış normal insanlar olsalardı, sonraya saklarlardı. Avdan gelen besinle geçim sağlayan, karnını doyuran adam bunu yapmaz. Bu büyük ihtimal yüzgeci veya keyfi için vurmuşlar. Zaten parası olan karnı doyan bir herif yapmıştır. Böyle saçma sapan şeylerle para kazanan insanlara gram sempatim yok. Hayvandan aşağı tipler.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1924903_10152267473078454_1329059074_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

yenir, hatta dardanelin ton balığı konservelerine köpekbalığı etinin karışmış olduğunu bile duydum. avladıklarında bunu da atalım diye atıyorlarmış diye iki farklı yerden duymustum.

köpekbalıkları diğer kemikli balıklar(çipura, levrek, tuna) gibi evrim geçirmediği, kıkırdaklı bir balık olduğu için boşaltma sistemi iyi gelişmemiştir. bunun sebebi olarak da vücudundan üreyi tam olarak atamamakta bir kısmı etine karışmaktadır. dolayısıyla iyi ve kaliteli bir eti yoktur. ancak yenilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Sokakta oldurulen kediden cok daha farkli bir yerde bu benim icin, insanlar bunu hayvani paralar vererek (bizim tarhanaya kiyasla en azindan) satin aliyor, ve hepsi de bunun farkinda.

Lan, madem olduruyorsun, hepsini ye hayvanin. Nasil saygisizlik, nasil pislik bir davranistir bu? Avlanmaya karsi oldugunu sanmiyorum ender vegan disinda insanlarin ama koca hayvani oldurup, %2'lik bir kismini alip, kalanini atmak ne demek? Avlanmanin da bir onuru vardir. Hic bir noktasini ziyan etmezsin senin icin olen hayvanin. Yiyemedigin kismini evinde kedine verirsin. Bu ne?

dogada hicbisey ziyan olmaz
relax
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

2009'da 450 grami 300$'a satiliyormus yuzgeclerin.

Eti yeniyor bu arada, etini satana kadar (agir bir de, 1 ton cekiyorlar bazen) yenisini yakalayip yuzgecini almak daha kolay ve karli geliyor sadece.
kim diyor eti yeniyor diye ya
vedat milör gibi olursun civadan yersen
Sosyal ağlarda paylaş

HoeZ said:

GERGE said:

dogada hicbisey ziyan olmaz
relax

Sigir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...