Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online #2

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Aynısı bende de oldu ilk oynadığımda, yukarıda dediğim gibi sessiz film izler gibi hissetmedim değil. Ancak oyunda aslen önemli olan story quest voice acting ile saatlerce vide o ile yapılmış.

Belli bir yerden sonra görüntü ve fizik stabilitesi ve oyunun bu denli ağır fizik/grafik şartları ile yüksek performans vermesi cidden npc lerin seslendirilmiş olmasının çok önüne geçiyor ve bir yerden sonra başlangıçtaki kadar önemsemiyorsunuz.

Oyunun GB boyutu zaten bizi ilgilendirmez, oyuncu için 60 gb olsun ama herşey olsundur. Ama gerçekte bazi eklemeler oyunda gereginden fazla yer zaman ve emek harcayıp asıl önemli olan konuları örtmeye başlıyor, SWTOR daki gibi. Onlar da, sesdendirmenin, muhtemelen ana hikaye dışında bir elementte, ileriki zamanlar için, önem arzetmyeceğini düşünmüş olmalılar.

Bunun da yanında npc lerin en azından wow daki orclar kadar konuşma bilmesi (zug zug, blod and thunder :P) de fena olmazdı tabii. :)
Sosyal ağlarda paylaş

enurale said:

...
Belli bir yerden sonra görüntü ve fizik stabilitesi ve oyunun bu denli ağır fizik/grafik şartları ile yüksek performans vermesi cidden npc lerin seslendirilmiş olmasının çok önüne geçiyor ve bir yerden sonra başlangıçtaki kadar önemsemiyorsunuz. ...

Evet buna ben de katılıyorum, görüntü kalitesi açısından bu kadar üst düzeyde olup en küçük bir performans sorunu yaşatmaması bence gayet iyi bir puan oyun için.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun quest den ibaret değil ve questing i de nispeten farklı. Oyunda bir main story quest zinciri ve her class için ayrı class quest zinciri var. Bunlar da hikaye, cinematic ler, görsellik olarak single oyunlarla yarışır, ki bittiğinde 1 saat video ve credits izliyorsunuz.

Bunun dışında; tüm questler haritada görünüyor, quest aramak yok. Çok büyük bir bölümü cinematic li. Quest Tracker ı gayet iyi. Yan questler de 1 kereye mahsus, her class ı kasarken quest yapmak yok. Story i bir kere tamamladıktan sonra, sadece dinamik event yapabilir ya da dungeon, hunting vs. diger xp yollarını deneyebilirsiniz, ki bunlar questingden daha hızlı kasmayı sağlıyor. Oyun sizi yan questleri yapmak zorunda bırakmıyor.

Her oyunda quest olur (neredeyse), diablo da dahil, önemli olan bunların nasıl planlandığı. Bu oyunda questler binlerce mob kesmekten ibaret değil ve tam aksine questing, oyunun nispeten az bir bölümünü kapsıyor ve genelde zevkli, içerik yönünden zengin ve tip olarak çeşitli.

Oyunda asıl olay; main ve cross classlarınızı kastıktan sonra başlıyor.

Raidleri, "iyiler zayıfları idare etsin" şeklinde degil. "Oynadım" diyebilmek için; bireysel olarak gerçek anlamda başarılı olmak, son derece hareketli combat yapısına uyum sağlamak, (dilerseniz titan extreme ve twitania yı izleyin) ve çok uzun süren bir item progress e kendinizi hazırlamak zorundasınız, ayrıca tercihen para kazanmak için trade sınıflarına zaman ayırmalısınız.

Bunun yanında, elbette kişisel tercihler farklılık gösterir, antitez gibi algılamayın ama ben de single bir oyunda 5000 paragon kasmayı ve aynı boss u 5000 kere kesmeyi; sanat eseri grafikler, müzikler, dünya tasarımı içeren ve combat olarak alışılmışı aşan raid yapısına sahip bir MMO eğlencesine kıyaslamam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben oynarken bayağı eyleniyorum, ve sürekli questleri yapmaya uğraşıyorum. Hikaye de bayağı güzel acaba ne olacak diye ona devam etmekde ayrı bir zevk. Tabi bu muhtemelen ilk oynayışınıza etki edecen bir ayrıntı, quest kalmayınca ileride ne yapacağız bakalım :).
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Yeni patchle birlikte gidip bir deneyeyim dedim yeniden çoğu kişi halloldu demesine rağmen lag sorunu devam ediyor bende bossların alanlardan kaçamıyorum kaçıyorumda yine yiyorum sanki diğer playerlar benden 1-2 saniye önce görüyor daha önce başına gelen çözüm üretebilen oldu mu bu soruna
Sosyal ağlarda paylaş

Alcest said:

Yeni patchle birlikte gidip bir deneyeyim dedim yeniden çoğu kişi halloldu demesine rağmen lag sorunu devam ediyor bende bossların alanlardan kaçamıyorum kaçıyorumda yine yiyorum sanki diğer playerlar benden 1-2 saniye önce görüyor daha önce başına gelen çözüm üretebilen oldu mu bu soruna

Alcest, o sorun için yapabileceğin tek şey Battleping, WTFast, Lowerping vs. gibi programlar kullanmak olacaktır. Bu tür programlar bile tam bir çözüm değil malesef. Oyunun EU sunucuları da Canada' da olduğundan yapabilecek herhangi bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Wildstarı 20man 4 bossu kestikten sonra buglar ve yeterli alttan gelen Türk oyuncu olmaması nedeniyle bıraktık.

Final Fantasy e geri dönüyoruz. Oyunun sürekli yenilenen ve gelişen yapısı, grafikleri, yükselen oyuncu sayısı, kaliteli oyuncu kitlesi, bizi yeniden ve hızla oyuna bağladı.

Bu sefer, daha hazırlıklı, programlı olarak Final Fantasy oynamak istiyoruz.

Bizimle hem FF i hem de tüm diğer oyun ve oyundışı aktivitelerimizi paylaşmak isteyen herkesi bekleriz.

http://www.guildcoexist.com
Sosyal ağlarda paylaş

Alttan gelen yeteri kadar Türk oyuncu vardı...
Takii ki sizler; dungeon için party arayan kişilere : "bizim gibi oyuncular sizleri boostlamak zorunda değil " diyenlerin arkasında durduğunuz süreye kadar ..

Benim için sürpriz olmadı. Bu oyunu bu şekilde sürdürebilmeniz mümkün bile değildi. 4 boss bu anlayışla gayet güzel bir başarı..Tebrikler.. Yolunuz açık olsun..
Sosyal ağlarda paylaş

92kişilik guildin en az yarısına dungeon yaptırıldı. Buna rağmen yaptırılmadı diyenlere de kimse kimseyi boostlamaya mecbur olmadığı halde yardım ediyoruz dendi. "Bizim gibi oyuncular" cümlesi iyi sallamasyon olmuş.

Herkes birbiriyle iletişim halinde gider partisini kurar, 5kişilik yönetim herkesi tektek alıp dungeona mı sokacak..

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten bizim işimiz gücümüz yok .Sallamasyonluk yapıyoruz.
Benim bahsettiğim bu cümleyi kuranların arkasında durmanız.
Bu cümleyi siz kurdunuz demiyorum.Yazılanı açıklamak ne kadar saçmalık . Bir daha okuyun

92 kişi ile başlanan bir guild 'te 20 kişilik raid yarım kalıyor ise; alttan yeterli kadar Türk oyuncu gelmiyor demek abesle iştigal oluyor..

Biraz oyunu eleştrin , biraz da kendinize bakın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Benim laptop mefta olunca ps4de deneyeyim bari şunu diye aldım. İnanılmaz şaşırttı beni ya. Ben bir mmonun gamepadle bu kadar güzel oynanabileceğini asla düşünemezdim. Çok rahat bir oynanışı var bayıldım. Hiç aramıyorsun klavye-mouse. Oyunda gayet güzel gidiyor şimdilik. Ki sanırım gerekirse ps4den de klavye-mouse ile oynanabiliyormuş. Yalnız merak ettiğim birşey var. Ps4 accountuyla pcden oyunu oynayabiliyoruz. Ancak bunun için iki platformda da oyunu satın almalıyız. Oyunu iki platformada aldıktan sonra tek sub ödememiz yetiyor dimi? Bir kaç yerde ayrı sub ödemeniz lazım filan gibi şeyler okudumda çok saçma geldi. Gelecek ay yeni pc alacam tek sub olayı varsa ikisinden de oynarım kafama göre diye düşündüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...