Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü 2013-2014 Sezonu Genel Tartışma - 5

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

tek başına mücadele etmek zor, bu takım BJK olunca daha da zor. Topluluk ne isterse o oluyor işte, bizimkilerde az zararlı yolu bulmuş. Bu kararı da bir sonraki seneye geçerli olmak üzere istiyorlar bir de zaten

ondan sonrakinde de 6+3 yapabilirsiniz diye görüş vermişler. Tahminen ama direkt 6+3 olur.

PİLAN
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Gerçi bu hale düşmesindeki en büyük etkende Quaresma vari hareketleri ya neyse, gerçi o bile bu kadar değildi. İdmana geç gelme haberleri, antreman sahasına işedi haberleri ile medya tarafından süslenirse wuhuu eğlence geliyor asdf

işte önlerinde q7,fernandes ve guti gibi örnekler varken böyle oyuncular ile ilgileniyorlar sonra da planda plan diye ağlıyorlar.

normalde umrumda olmaz bjk politikaları ama şu yabancı kuralında ki tutumu acayip kıllandırdı beni.belli kide plan falan yok plan yapan takım diego ile ilgilenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Guti'nin böyle patlayacağını hiç kimse düşünmüyordu. Fernandes'in böyle zirveye çıkıp, sonra böyle dağıtacağını da kimse düşünmüyordu. Genel olarak zaten hiç toparlanamaz beklentisi vardı. İki yönünü de gösterdi. Hem Everton hem Valencia resmen asdf

Quaresma desen kumardı ama yanılmıyorsam Türkiye de halen en çok forma sattıran oyuncu kendisi, (bakın takım değil, takımda GS kırmıştı geçen yıl rekoru sanırım. Kişide halen en çok Quaresma yanılmıyorsam. 135k mı ne sattı deniyordu.)

Yani bu tip transferlerde gerekiyor. Hep Franco'larla olmayacağı gibi arada bu tip transferlerde yapman gerekiyor. Yani genel olarak esasen seni patlatmıyor. Drogba hiçbir şey vermese bile itibar + merchandise satışlarıyla zaten fazlasıyla iş yapacaktı. Ha bir de ölüsü bile Türkiye de iş yaparı herkes diyordu. Ölüsü ŞL de bile iş yaptı. Bilemezsin işte, o kadar iyi olmasını da kimse beklemiyordu. Bu seneki hali bekleniyordu açık açık yani kabul etmek gerek.

Yani düşen yıldız transfer etmenin her zaman iki ucu var. Planlarsın ben onu burada böyle kullanırım diye hiç verim alamazsın. Bir de 2 milyona transfer ettiğin Fernandes'ten Beşiktaş'ın kaç yıldır aldığı verime bak. Yani bu seneyi at adam her sene inanılmaz katkı vermişti. Bu sezon başı da istediği parayı domalıp verseydik kaldığı yerden devam ederdi. Net yani...

Ha bir önceki postumda dediğim gibi benim mentalitem her şeye rağmen hep Franco'lar, Atiba'lar transfer etmektir ama işte popüler kültürde işler öyle yürümüyor :(
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bizde gidecek kalacak yabancılar belli oldu mu ?

Açıkçası ben almeida, holosko, fernandes, escude, jonesın ve dany nin gönderilmesini .

özellikle motta,sivok,atiba,franco nun ne pahasına olursa olsun tutulması gerektigini düşünüyorum.

2 tane yabancı beşiktaşa yeter. bir forvet bir oyun kurucu.
Sosyal ağlarda paylaş

Almeida, Fernandes, Dany, Escude garanti her şekilde gidiyor. Sivok satılık listesinde ki tahminen o da 2-3 milyon euroya falan İtalya'ya satılacak. Holosko için durum belli değil ama tahminen tutulacak deniyor.

Jones çok büyük ihtimal kalacak. Sahada hani bu sezonun ilk yarısındaki Schalke performansına bile yaklaşamadı ama hem devre arası takıma katılması hem de hemen yaşadığı sakatlık vs. derken bir türlü oturamadı. Onun dışında antremanlarda vs. takıma feci destek oluyor, tecrübe aktarıyor ve gelişimlere katkı oluyor vs. deniyor.

Veli mesela Jones'la saatlerce özel çalışıyormuş. Veli'nin ligin ikinci yarısındaki şut ve pas yüzdesinde bu yüzden inanılmaz artış oldu. Sırf bu tip işler için +1 slot ona ayrılacak deniyor.

Motta alınacak. Hem yönetim hem de Bilic-ÖÖ istiyor. Zaten şuan istatiksel olarak Caner'den sonra ligin en iyi sol beki ki yerli olarak daha iyisini bulamayacağımıza göre almak gerekiyor. En kötü rotasyonda duracak.

Atiba-Franco zaten takımın iskeletinde yer alıyorlar.

Bunun yanında işte bugün Erdal Torunoğulları transfer "görüşmeleri" yapmak için İspanya'ya uçmuş. Tahminen biri beklendiği üzere Diego olacak. Bir de forvet deniyor ama bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de Erdal Torunoğulları dün bayağı bir şey söyledi. Onları Twitter'dan CP edeyim.

said:
ERDAL TORUNOĞULLARI: "2. ya da 3. olmamız transfer politikamızı etkilemez. Ancak 2. olmamız finansal anlamda elimizin rahatlamasını sağlar."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Beşiktaş'ta efsaneleşmiş oyunculardan bir tanesi, yeni sezonda yardımcı antrenör olabilir."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Veli Kavlak bizim için çok önemli bir oyuncu. Beşiktaş'ın dinamosu diyebilirim. Mutlaka sözleşme uzatacağız."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Türkiye'nin en yetenekli yerli oyuncu kadrosuna sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bunun karşılığını almamız gerekiyor."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Musa Muhammed'i önümüzdeki sezon Dikilitaş'ta ya da Belçika'daki kulüpte oynatabiliriz. Kararını hoca verecek."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Sağ bek mevkisi için yerli oyuncu düşünüyoruz."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Ben Ramon Motta'yı beğeniyorum. Takımdaki tek 'hırslı' oyuncu gibime geliyor. Kalmasından yanayım."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Bilal Başaçıkoğlu şu an birçok kulübün radarında. Bu transferin gerçekleşme olasılığı biraz zor gözüküyor."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Yurt dışındaki pilot takım, Belçika'dan."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Biri yurtiçinde diğeri yurtdışında, iki kulüple 'pilot takım' olarak anlaşmak üzereyiz. Son rötuşlar yapılıyor."

ERDAL TORUNOĞULLARI: "Genç ve yenetekli oyuncu almak en büyük hedefimiz ancak büyük takımlarda bu tarz oyunculara sabır gösterilmiyor."

Bu arada Bilic'in istediği bir sağ açık için kastırıyormuşuz. Eğer olursa Gökhan Töre den vazgeçilecekmiş. Son olaylardan sonra zerre üzülmem. Zaten TR de kolay kolay birinin alacağını da sanmıyorum. Belki FB kenarda tutmak için alır o kadar

edit:

Bu Belçika'daki pilot kulüpte galiba Antwerp'miş. Belçika ikinci liginde, Hasselbaink çalıştırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

motta nın satın alma fiyatı kira sozlesmesinde belli mi?

2.5mus alınır ya tırıvırı yapmaya gerek kalmadan. ilk devreye katılmıyorum cunku acayip kırmızı kartlık hareketleri es gecildigi icin sahada kalmayı basarıyodu ama ligin 2. devresinde canerden sonra tellesle beraber en iyi solbekti.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben onu bilmem de besiktasliyim ben de ama bu adamlar hesap yapmiyor mu da hala 5 yabanci diye diretiyorlar sahada herkes 6 isterken. bir kere motta, franco, atiba garanti, e bunlarin yanina bir yabanci stoper daha, bir 10 numara, bir de forvet oynatmak zorunda, e 6 yabanci oldu. 5 yabancida kalirsa hangi birini kesicekler takimdan, yani bu ufak hesabi yapamayacak kapasitede mi bu adamlar ya da neden bu inat? 6 degil hatta bence 8 yabanci oynatilabilmeli sahada.
Sosyal ağlarda paylaş

bence de yabancı sınırı diye bişey olmamalı zaten.

ama işte tff bu kararı alırken düşünmedi abi sıkıntı orada.
tff'nin ne kadar mantıklı ve yerine kararlar aldığına 1 ayda iptal edilen e-bilet örneğinden bakabilirsin.

tff dediki bu sene 6+0+4 (yazması bile zor) sene ye de 5+0+3 olacak kural ve öyle devam edecek dedi.herkes eyvallah dedi, kimse sesini cıkartmadı, buna göre ya da değil transferler yapıldı edildi, sonra yabancı kontenjanı şişenler bir bir ağlamaya başladı.

Beşiktaş da madem böyle olacak diye bir karar aldınız bunu uygulayın diyor. Bunu diyorsa ona göre transferler yapacaklarına güveniyorlar demektir zaten.

en başta transferleri yapacak olan adam Önder Özen memnun değil bu saçma kuraldan, sene başında göreve gelir gelmez dedi, bence yabancı sınırsız olmalı diye. Ama tff böyle bir karar aldı, ona göre biz de hareket edicez dedi. ha insh değişir yeni stad ile elde edilecek gelirler en iyi şekilde değerlendirilir. ama yönetimin şu tavrına kızmıyorum olayın başı bu sekilde olduğu için.

diğer takımlara da Cavcav başta olamak üzere kocaman bir

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20131116013643/legomessageboards/images/8/85/Deal_with_it.png
Sosyal ağlarda paylaş

Spiegel said:

ya ben onu bilmem de besiktasliyim ben de ama bu adamlar hesap yapmiyor mu da hala 5 yabanci diye diretiyorlar sahada herkes 6 isterken. bir kere motta, franco, atiba garanti, e bunlarin yanina bir yabanci stoper daha, bir 10 numara, bir de forvet oynatmak zorunda, e 6 yabanci oldu. 5 yabancida kalirsa hangi birini kesicekler takimdan, yani bu ufak hesabi yapamayacak kapasitede mi bu adamlar ya da neden bu inat? 6 degil hatta bence 8 yabanci oynatilabilmeli sahada.
hesabı yapmıyor degil sahaya surecek yabancıyı alacak parası yok besiktasın onun icin parası olanlar da alırsa da oynatamasın diye caba veriyor. yoksa kim aldıgı yabancıyı tribunde oturtmak ister? hala 5+2+1 falan diyo besiktas mesela ugrasıyo o 1 yabancıyı tribune illa yolluycak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...