Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of Iron 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

fena deil şimdi güzel geldi ama battle ai'ya alısmak lazım birazç ne yapıcğaını kestiremiyorum ordularımın. onsuzda oynamamak lazım, planing bonus baya güclü cünkü.

benim hosuma gitti planing bonus olayı. kafana gore değilde, battle planle saldırmak daha iyi bi simulalsyon olmus
Sosyal ağlarda paylaş

oynayamadım bir türlü, kuzen üstüne kuzen geldi inadına unlock ertesi, talihsizlik. :p

achi için ironman mi oynasam dedim de achiler hep uçuk kaçık, ülkeye özel çoğu zaten. anlamsız gibi. neyse gerçi hiç load etmeden oynadım hep hoileri guderian filan ölmediği sürece. :p
Komutan said:

Sam said:

nazi almanyası bayrağı modları yasakmış, alman bayrağını değiştirmek isteyen varsa bu zip'i gfx/flags altına unpack edip overwite deyin.

https://www.mediafire.com/?rz1vlj6l7f57hhx

Workshop'daki mod çalışıyor.

ben yaparken yoktu, kaldırabilirler ama kalkmadan yükleyin derim. :) stellaris'te bütün insanları beyaz yapan modu kaldırmışlardı.
Nigger_of_the_sand said:

2. dunya savasi oyunu yapip da Almanya'nin o zamanki bayragini niye yasakliyorlar anlamadim ben.

işte anlamsız bir şekilcilik. sanki ülkenin başında hitler, göbbels, göring yok oyun içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

evet, o konuda maalesef serinin en kötü oyunu çok net. (rütbem arttı dur HER YETENEĞİMİ unutayım) bir de monarch points çakması political power diye uyduruktan magic points var, koskoca ülkeye bakan bile atayamıyorsunuz aylarca/yıllarca doldurana kadar. hitler'i olmayan ülkelere acıdım.

üzücü çünkü oyunun üretim ve endüstri sistemi ışık yılı ötesinde serinin geri kalanından. sadeleştirelim derken basitleştirilen, gamey olan hususlar var. devdiary okurken bu kadar göze batmıyordu.

focusa kitlenip bırakamamak da tam bir embesillikmiş. basmış bulundum westwall'a, meğer rhineland'ı önce yapınca daha çok fort veriyormuş. 0 gün progress ama YOU ARE NOT ALLOWED TO DO THAT. sanki satrançta taş oynattık. ne diyim tam bir beyinsizlik. asıl beyinsiz benim aslında ironman başladığım için, baştan başlayayım bu sistem çekilmez yani.
Sosyal ağlarda paylaş

volunteer forces konsepti çok iyi, ama sanki biraz fazla op olmuş. 2 tane panzer tümeniyle rep ispanya ordusunun bütün kuzey cephesini yokettim, 6 ayda bitti savaş lol. bütün düşmanlar %20 hpdeydi ilginç bir şekilde, ben taktikle 150 soft attack vururken onlar bana 0 hard attack vuruyordu.

aşağıda 15 yıldır ilk defa log neyim olmaması oyunu çok steril hissetiriyor yalnız, ilk defa bir paradox oyununda fastest yürütüyorum oyunu. eskiden hep okurdum kim kime ne yaptı diye. şimdi birden çat etiyopya annexlenmiş. ne zaman savaş oldu haberim bile olmadı. hep seyrederdim.

pre-order şarkıları şahane ama, RUBERU ALMANLIK EN WUNDERBAR RUBERU HA-HA-HA şarkısı çoşturuyor, çok güzel havaya sokuyor lol.

trade, production, construction vs hep süper, açık ara en iyi. boşuna o kabız IC sistemini oynattılar yıllarca. lakin oyunun biraz fazla sadeleştiği ve oyunmuş gibi hissettirdiği yerler var. öte yandan combat yönetimi daha rahat ve otomatize gibi, sanırım biraz multide pauselanmadan nasıl oynanacağını düşünerek yaptılar bazı şeyleri. deniz ve hava savaşlarına henüz girmedim, ona sonra yorum yaparım.

oyunun gördüğüm en büyük sorunu eu4'ün rezil monarch points sistemini buraya taşımaları. yıl 1937 ve ülkede genelkurmay koltukları boş halen. yarabbi sen tasarım failden koru bizi, amin.
Sosyal ağlarda paylaş

Promenader said:

Law said:

Bir oynayın, yorumlarınıza göre diğer tüm HOİ lerden iyise alayım :).

field marshall preorderlamadığın kötü olmuş. oyun çokiyi. şu anda komünist almanya yapıp sovyetlerle ally oldum.

İlk HOİ yi denediğimde ekrana boş boş bakmakla geçti :), şimdi bunun ilaçlısını denemek istemiyorum burdaki yorumlar önemli bu yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk hoi buna kıyasla çok daha karışıktı, cidden boş boş baktıysan bizim yorumumuza bakma ama video seyret. gene birşey anlamıyorsan pas geç çünkü buradaki yorumlar genelde paradox oyunları yalayıp yutanlardan geliyor şu anda zaten. ilk gününde başka kimse oynuyor olmaz. :p

ama objektif olarak söyleyebilirim ki bu en sadeleştirilmiş hoi, tam olarak hoi1 filan anlamayan insanlar hedeflenmiş. :)
Sosyal ağlarda paylaş

gunduz gece nasıl kalkıyor 3. hızdayken optionsda bulamadım secenek
panzer divisionlara infarnity eklemek amntıklımı sırf tank mı olacak
maintance engineer gibi supportlar ne ise yarıyor.

bide yunanistan bulgaristan romanyayı fethettim manpower zerre artmadı toprak alınca oranın populasyonunun eklenmesi gerekmiyor mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

kizillelma said:

Komunist Almanya ile başlamak mümkünse
CCCP ortaklığı yapıp oynamayı denemek gerek?

komünist başlayamıyorsun ama political power ile communist influence veren bi adam var onu aldığın zaman 1-2 yıla komünist devrim oluyor.

national focuslarda befriend ussr var ama niyeyse molotov ribbentropu reddettiler.
Sosyal ağlarda paylaş

tibetle almanya ile aynı zamanda jet teknolojisine ulaşmıştı adamın biri, bayağı gerizekalıca durumlar var oyunda. hayli arcade hissi veriyor maalesef. bugünkü aklımda olsam hemen almazdım herhalde. :/
Mrlee said:

gunduz gece nasıl kalkıyor 3. hızdayken optionsda bulamadım secenek
panzer divisionlara infarnity eklemek amntıklımı sırf tank mı olacak
maintance engineer gibi supportlar ne ise yarıyor.

bide yunanistan bulgaristan romanyayı fethettim manpower zerre artmadı toprak alınca oranın populasyonunun eklenmesi gerekmiyor mu ?

yavaşlatmayacak motorize ya da mekanize ekle ki def versin biraz, birisi dalınca dağılmasın. öbürlerine gelince, statların tooltipleri ve res tooltipleri okuyun başka çare yok. :)

manage occupied territories kısmı var, oradan yapılır ayar ilgili. mp ya da res & endüstri arasında tercih yaptırıyordu eskiden, gene öyledir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...