Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Roaccutane

janis

Öne çıkan mesajlar

İşim gereği ne yaz , ne kış görüyorum zaten. Kapının önümden servis alıp bırakıyor. Lakin traş meselesi geriyor beni. Birde ilacı kullanalı 1 hafta oldu , bu sıralar sivilcelerde artış oldu baya. Sanırım ilk zamanlar vücut böyle kusma yapıyormuş ilacın etkisiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de vücudumda bir ara sivrisinek ısırığı gibi kaşındıran şişlikler çıkmıştı. Gibi diyorum çünkü t-shirt, pantalon altında kalan ya da normalde kapalı duran bölgelerdi ve o sırada etrafta sinek de yoktu. O yüzden sinek ısırığı olmadıklarını düşündüm ve geçmeleri de zaten 10 günü bulmuş idi, sağ kolumda 1-2 tane hafif iz bile kalmış. Alkol ve şeker çok tükemtiştim o aralar, karaciğer bozukluğundan çıkan sivilceler de böyle mi oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
janis said:

Evet , baş ağrısı yapıyor.

şunu sordum doktora baş ağrısı yaparsa tekrar direk ilacı kes buraya gel dedi,

45 gün oldu kullanıyorum cilt hassaslaştı baya kolonya döktüm elime geçen kızardı elim hep, traş losyonu ve kolonya kullanmamak gerekiyormuş,

gözle görülür iyileşme var cildimde şuan, benim cildim aşırı sorunlu zaten bakalım 4.5 ay daha kullanınca ne olacak
Sosyal ağlarda paylaş

kalıcı karaciger rahatsızlıkları, kullanırken bisürü yan etki ve iyileşme garantisi de yok 1-2 ay sonra tekrar başlayabiliyor, yurtdışında da yasaklı bir ilaç,

gel gelelim benim sivilceler tek tük çıkıyo ama evlere şenlik boyutta sadfasfd bir umut diyorum.. :(
Sosyal ağlarda paylaş

Evet çok ciddi ilaç ama çok da etkilidir.Tek tük sivilce için kullanılacak birşey değildir uzak durunuz.

Benim sırtım harita gibi olduğu için (kistik diye geçiyorlar 8-9 ay formunu bozmadan aynı yerde durabilir) kullanmıştım 2. mi 3. mü ayda karaciğer enzimlerim 30 katına varınca topyekün kesmiştik bir daha kullanmamak üzere.

Bu kadar kısa zamanda bile 5/1 e indirdi sırtımı izler var güneş gördüğünde gidecek muhtemelen onlarda.Hala sivilce var sırtımda ama eskiye kıyaslarsak tertemiz.Arada bir sivilce çıkıyor yüzümde falan 3-5 günde geçiyor.Bir de sırt en dirençli bölgeymiş sivilceler için ona rağmen kısa sürede öyle etki etti.

Ama o kısa zamanda bile hergün kadınların makyajı gibi ben de 80ph+ güneş kremleri nemlendirici kremler ayda 2-3 lip protector falan ömrümü çürütmüştü döküntüler.
Sosyal ağlarda paylaş

kalıcı karaciğer rahatsızlığı ilacı kullanırken diyet yapmazsanız olabilir.ben alkol kullanırım günde 1+ litre kola içerim yağda kızarmış yiyecekler yerim ekmek yerken bile ketçap+mayonez kullanırım cips vs yerim derseniz kullanmanızı doktorunuz tavsiye etmez.zaten bu ilaç tavsiye edildikten sonra söyledikleri ilk şey diyettir.

ama kesin çözüm bu ilaç.çok aşırı derecedeki durumlarda tekrardan kullanmak gerekebiliyor.(7-8 aylık süreçte tam olarak kurutamadığı için) ve karaciğeri yorduğu için 12+ ay kullanılamacağı için.)

dikkat edilmesi gereken birkaç şey daha var.ama 7-8 aylık bir tedavi ve kesin çözüm için katlanabilecek şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

hiçbir zaman kesin çözüm diye bir şey yok, yanlış biliyorsun

kilo ve mg oranı var tam olarak o sürede kullanırsan eğer %90 iyileşme garantisi veriyor,

ne kadar o süreden az kullanırsan da yüzdesi düşüyor ama kesin diye bir şey söz konusu degil ki tam anlamıyla kullanınca bile sonrasında dediğin ürünleri tüketince tekrarlıyor.

ben bi ara nerdeyse konuyla ilgili ilgisiz gördüğüm her doktora sordum %99 tavsiye etmiyor..

%1'i de devlet hastanesindeki herkese aynı ilacı yazan bir doktordu. artık otomatige bağlamış mı ne anlamadım ama randevu almak için 1 ay beklemen gerekiyordu, çünkü ilacın yan etkisini gözlemlemek için kan tahlilin var her ay onun için herkes 1 ay önceden randevu alıyor doktora...
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi elden bir şey gelmeyen sivilce türlerine son çözüm olarak önerilen bir ürün.Söylendiği gibi kesin diye bir sonucu yok ama başarı oranı çok yüksek doğru şekilde kullanıldığı zaman.

Karaciğer kısmı sadece yedikleriniz ile alakalı birşey değil, kaldıramayabilir ki benim öyleydi şahsen.

Son olarak tekrarlıyayım Kistik veya bu tarz sivilcelere sahip değilseniz gereği yoktur yediklerinize,stress seviyenize ve hijyeninize önem verirseniz düzelecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
35 gün oldu ve 3-4 gündür saçım kuru, saçımın kuru olmasını geçtim banyo sonrası döküldüğünü görüyorum ve ruhsal olarak strese soktu beni.

bioblas stress için olanını yarın alacağım ancak 24 yaşına geldim sakal olmadığı zaman ergen gibi kalıyorum bu cıkan sivilcelerden. aile selanik göcmeni ondan olsa gerek hala kurtulamadım ama halalarım ve kuzenlerim 5-6 ay kullanmış bu ilacı, genetik diye düşünüyorum.

2-3 ay daha kullanmayı düşünüyorum,tavsiyeniz varsa söylerseniz iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Skyfire said:

vuracaksın saçını 3 e no more tears

1 ay güzel geçiyordu ama şımardım galiba yan etksini görmüyorum diye, cünkü a vitamini olan besinlerin listesini yapmıştım,dikkat ediyordum yememeye. tavukta yok diye atlamısım paso tavuk yemeye başladım 1 haftadır üstüne karalahana salatası,kola ...

galiba mallık yaptım tavuk-fasulye 1. dereceden yüklü a vitamini deposuymuş, tavuğu nasıl atlamısım hayret ettim. 3 numara yapınca ne değişiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...