Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Roaccutane

janis

Öne çıkan mesajlar

Son zamanlarda cildimde yarı kistik yarı iltahaplı akneler çıkmaya başladı. 34 yaşında ergenlik sivilcesi gibi. Doktor ilk önce antibiyotik verdi fakat bir ilerleme olmadı. Şimdi de roaccutane kullanmaya başladım , altı gün oldu. İlacın oldukça fazla yan etkisi var ve bu tam 8 ay sürecek. Bir dönem çok ciddi ruhsal sıkıntılarım vardı. Bunun yanı sıra o dönemler çok fazla alkol tükettim. Sabah akşam demeden içiyordum. Sanırım onun dışa vurumu oldu bu sivilceler.

Kullanan oldu mu roaccutane ? Ne tavsiye edersiniz ? İlk zamanlar aşırı bir sivilce kusması yapıyormuş vücut. O dönemlerde yüzüme ne gibi kremler sürmeliyim?
Sosyal ağlarda paylaş

ben kullandım çok yakın zamanda 7 ay .benim öyle iltihaplı problemim yoktu ama lekelerim falan vardı.süper sonuç aldım ve millet kullanırken inanmıyodu bunu kullandığıma,o kadar az yan etki gösterdi.abartılıyo bence.zaten doktorun sana uygun diilse vermiyo.
kontrollerine düzenli gidip testlerini yaptır ve yan etkilerini hiç okuma bile bence ona koşulluyosun kendini.ha tabi dudaklarım için kaç tüm bephanten merhem bitirdim bilmiyorum=)
ama hiç müsade etmedim çatlamalarına tevsiyem sakın nemsiz bırakma
Sosyal ağlarda paylaş

lisede kullandım. hayatımın en kötü sorunu sivilcelerimdi ona rağmen 1 ay dayanabildim yan etkilerine. en kötüsü de dudaklardı.

şuan 25 yaşındayım hala sivilcem çıkıyorsa o ergen black-ice'ın yaptığı tarihi hatadandır işte. sakın bırakma derim. çünkü bittiğinde bir daha hiç sivilcen çıkmayacak.

şimdi yaptığı patlamayı da boşver derim. zaten roaccutane'lık sivilcen varsa kremler geçirmez kolay kolay.

ama ben yıllarca azelderm ve sivex krem kullandım. eskiden iş yapmıyorlardı o sivilcelere ama artık iyileştiriyor.
kullanımı da; sivex akşam azelderm gündüz şeklinde yaptım. 2 doktor farklı olarak bu ilaçları verdi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

ben persembe günü yag bezesi ameliyatı olcam mesela vücudum inanılmaz sivilce üretiyor falan doktor bu ilacı verdi ama

proflardan kime sorsam ciddi bir ilaç deyip burun kıvırıyor, yurt dışında da yasaklı bir ilaç.

iki arada bir deredeyim acıkcası..
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

lisede kullandım. hayatımın en kötü sorunu sivilcelerimdi ona rağmen 1 ay dayanabildim yan etkilerine. en kötüsü de dudaklardı.

şuan 25 yaşındayım hala sivilcem çıkıyorsa o ergen black-ice'ın yaptığı tarihi hatadandır işte. sakın bırakma derim. çünkü bittiğinde bir daha hiç sivilcen çıkmayacak.

şimdi yaptığı patlamayı da boşver derim. zaten roaccutane'lık sivilcen varsa kremler geçirmez kolay kolay.

ama ben yıllarca azelderm ve sivex krem kullandım. eskiden iş yapmıyorlardı o sivilcelere ama artık iyileştiriyor.
kullanımı da; sivex akşam azelderm gündüz şeklinde yaptım. 2 doktor farklı olarak bu ilaçları verdi bana.

abi çıkıyor. ben 7 ay falan kullandım lisede,öncesinde suratım mayın tarlası gibiydi mosmor dev sivilceler falan:D kullandıktan sonra tertemiz baby face oldum bir kaç sene böyleydim sonra nolduysa sağdan soldan pörtledi 2-3 tane. galiba yeniden kullanıcam.

yan etkilerini de doktor gibi konuşmayayım ama ben hiç farketmedim zaten o yıllar biraz manyak olduğumdan pek etkisi olmadı. dudaklar için aynı öteki arkadaşlar gibi çantamda 2 tane bepanthene merhemle geziyordum. yok hacı yine çatlıyor yine çatlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

6 ay kullanmistim. Yan etkileri cok berbat. Surekli burnun dudaklarin kuruyor. Kaniyor hatta. Burnumun icinde 6 ay boyunca yara eksik olmamisti. Cebimde surekli lipstickle geziyordum. Evde de bepanthol miydi neydi oyle nemlendirici kremi dokuyordum artik dudaklarima. Onun disinda bir sikayetim yoktu ama bu yetiyor insani rahatsiz etmeye zaten.

Cildin, sac diplerin yagliysa falan muthis birsey ama 1 ay sonra kurumaya basliyor. Super efektif bir ilac.

Her ay karaciger testi yaptiriyorsun. Benim LDL degeri 200 un ustune cikmisti bir tek. Birakinca duzeldi tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yan etkisi kişiden kişiye göre değişiyo zaten de dudak, burun, cilt kuruması standart. çekilebilir dertler. esas sıkıntı güneşe cıkmaman ve alkol az tüketmen gerekio. yan etkilerinden daha zor gelio bunlar da.

Ben 6 ay kadar kullandım 6-7 sene önce, yazın bi de hayvan gibi faktorlu güneş kremi kullanmıştım en nefret ettigim kısım buydu. yüzümde cıkmıo smdi ama sırtımı geçiremedi tamamen. onun için bi 6 ay daha lazım sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

bi yan etkisi yok ya cilt-dudak kuruması hariç, 6 ay kullandım ben çok iyi geliyor sivilcelere.

ilk 1 ay etki etmez ama fazla , sonradan kurtulursun.

Black-ice said:

. çünkü bittiğinde bir daha hiç sivilcen çıkmayacak.

yine çıkıyor sivilce ama eskisi gibi çok ve iz bırakan sivilcelerden çıkmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 27 yaşında 8 ay kullandım. Yan etki olarak kuruluk çektim. Kremi eksik etmessen çok kısa sürede alışırsın kuruluk olayına. Tabi birde kolesterol,diyet vb. dikkat etmen lazim. Kontrollerini aksatma, karaciğerini zorlayacak şeyler içme yeme(İçki,antibiyotik vb.). Şu anda 32 yaşındayım tedavi bittikten sonra yüzümde max 10 tane çıkmamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

sivex cidden işe yarıyor uzun süre kullanınca. etkisi de kalıcı sayılır. sırtımdaki sivilceler için roaccutane alacaktım sivex kullandım 4-5 ay aralıksız çok az bir şey kaldı. bi süre daha devam edip bıraktım bir seneden fazla oldu iki tane falan sivilce çıktı sadece sırtımda.
Sosyal ağlarda paylaş

Perspective said:

birde ben 28-29 yaşına gelene kadar sivilce sorunum yoktu bile neden bu yaştan sonra başladı bi anlasam,

Aynen , bende 34'üm. Ben çok alkol kullanıyordum. Öyle böyle değil yani. Hiç içmedim dediğim gün 3-4 biram vardı. Böyle vurdu işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Mecbur kullanıyorsun işte. Ben hayatımda ne doktora gittim nede ilaç kullandım son 1 aydaki kadar. Yüzündeki sivilcelerdense , kurumasını tercih ederim. Oğlum öpmeye çekiniyor lan beni yüzündeki ilaçları gördükçe. Haksızda değil hani. Anla nasıl lanet bir durum. Bir sene sonra ölcen deseler genede içeceğim bu ilacı , yeter ki kurtulayım.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de 8 ay kullandım , yan etkisi kuruluk oldu , öyle ki gözlerim her daim ağlamışım gibi pörtlek pörtlek dolandım . Dudaklar kevgire dönüyo kuruluktan , ama saçlarda filan yağlanma bitiyor.

Sivilce olayını da bitirdi tabi 1 tane sivilce çıkmıyo kullandıktan sonra ne menem bi ilaçsa.

Karaciğer enzimlerini de kontrol ettirmen gerekiyor , karaciğeri yoruyor nitekim.

Ek olarak depresyon filan diye de yan etkiden bahsediyolar da o yalan .
Sosyal ağlarda paylaş

Kullandığın dönem içerisinde yüzün şu hale gelebilir sakın panikleme oldukça iyi oluyor tedavi sonucunda.

http://static4.wikia.nocookie.net/__cb20120516221260/fallout/images/f/f5/Ghoul_scientist.jpg

Karaciğere sağlam yüklenir bu ilaç pek alkol falan alma. Onun dışında sıkıntı olmaz sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...