Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #5

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

çin bu olayın herşeyi ya diyorum kendi ağzımdan çıkanı dinlemiyorum pfff. çinde 815'ten aşağı düşmüyor, btc-e 777$ böyle şey olur mu yani. çin crash istemezse olmaz. birde 1 saat önce overstock bitcoin alışverişini başlatmış o da patlamaya neden oldu gene bana patladı aldığım fiyattan verdim korkudan meh
Sosyal ağlarda paylaş

şansıma bütün gün patlama bekledim içeri patladı satıp sinirlenip başından kalktım tam o sırada overstock tweet atmış. bitcoin kabulüne başladık diye trollbox falan çalkalanmış hemen fırsatı değerlendirmiş millet tabi. çin bi uyansın uçacaz gibi geliyor bana hala hacim yok. bi zynga haberiyle bile neler olmuştu. 835'e wall çekip aştırmadılar yoksa 840'a gelmiştik çok rahat. çin new highlara erişiyor btc-e gene düşüyor saçma sapan işler ama dananın kuyruğu bugün kopacak

http://gyazo.com/0d9005a470a5e6b63c36528e3b703e50

bu 778'e düşürme olayını bilerek yaptılar herhalde patlamaya zemin

newegg'e de gelecek büyük ihtimal yakında

https://twitter.com/Newegg/status/421398859525681152
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Fırtına öncesi sessizlik ama fırtına ne yönde olacak bilemedim.

Bu arada bu bir poolun networkun yüzde 51'ine oluşması ile ilgili bir muhabbet var. Gerçi açıklama gelmiş bu konuda ama yine de bilgisi olan var ise etkiler mi fiyatları?

http://www.cryptocoinsnews.com/2014/01/09/warning-ghash-io-nearing-51-leave-pool/

Şu haberden dolayı o 51 muhabbeti de ,
Millet başımıza bir şey gelmesin diye , USD veya Herhangi bir para birimine kaçarsa o zaman alışveriş baya düşer buda normal fiyatları aşağı çeker diye düşünüyorum.

Herhalde oyle bir şey de oldu sanırım BTC - e de paso sell order geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kuyruk bir türlü kopamadı. hala trend belli değil. kanalı o kadar sıkıştırdılar ki. herkes çini takip ediyor ne yapıcaklar diye. iki yöne de patlayabilir. haftasonu patlar mı bilemedim. haberlere bağlı biraz. o zamana kadar btc stabilleşir iyice sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bitcoin harcanabilecek yerlerin sayısı artınca bitcoin fiyatı çok artmıyor.

Asıl mevzu bitcoin harcayamayınca oluyor zaten.

Bu 1000 dolar olayında çinin etkisi elbette büyük.

Fakat bu tonlarca dolarları bitcoinleri falan asicminer işine yatıran insanlar 'hmmm bu paraya bitcoinlerimi satarsam parayı çıkartamam , bari şöyle 1000 dolar olsun öyle satiim biraz bende kazaniim' falan dedi onunda baya bir etkisi oldu.

He tabii , ne kadar üretiliyor, ne kadar var hali hazırda piyasada bakacak olursak , çin çok daha ağır etkili oldu.

Bu demektir ki , bitcoin harcayacak yer değilde , bitcoin kullanan sayısının artması gerekiyor. Olmadı milletin bitcoin satmaktan vazgeçmesi falanda uyar , ama ilk seçenek daha büyük ihtimal.

Şöyle çinde daha büyük patlama olsa, hindistan falan kapışsa , fena artar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi overstock'u ben hiç duymamıştım hani zynga kadar etki etmedi, çinliler de hiç bilmiyordur. ama newegg etki edebilir.

acayip olaylar oldu dün. bitstampte bir anda 2k btc dump geldi sonra btc-e'de adam gene 2k coinle aşağıya doğru 816'dan 796'a tankladı fiyatı ama bakıyorum çin oyuna bir türlü gelmemiş, btc-e yuvarlana yuvarlanana o seviyelere toparlamış. çinde bear yok abi, bütün amerikalı avrupalılar çoğu bear dsdsf. ama adamlar çinle alakalı bir sorun olmazsa satmıyor net. zaten btc-e'de kendi halinde fiyatı yukarı toparlamış baktılar çin düşmüyor.

hatta bearish wedge'i kırıp, bullflag verdi çinde okcoin huobi falan şuan son kapı 850$'a dayandı, çin uyanınca burayı kırarlarsa deli panic buy olacak diğer exchangelerde. btc-e, mtgox , bitstamp falan hala inatla bearish wedge olarak tutulmaya çalışınıyor gene 800'e falan götürürlerse sakın satmayın

dün rüyamda gördüm btc'i 800lerden 1500'lere fırlıyordu ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

çin sinyalleri veriyordu işte, uyandıkları gibi bastılar. 5150'i kırdıklarıları gibi zaten 835'ten 848'e geldi bir anda. hala 20$ fark var ama bir 860$ görmemiz gerekiyordu. btc-e çok leş bir site acaba mtgox yada bitstamp'e mi geçsem ya. nasılsa parayı btcturkten alabiliyoruz

çin 871$ gördü. btc-e new high'ı geç, 850'e bile gelmedi. birbirini izlemesi lazım normalde yani ikisiden 990'dan başladı 700'lerden döndü. tabi btc-e'de saçma sapan dumplar, bear trapler oldu. çok fazla bear var birde herkes fiatta. hala down we go diyorlar lol. şimdi uptrendi gören gelir fark kapanır diye düşünüyorum ama.

bullar her türlü çabayı gösteriyor ama btc-e'deki bearlar direk "nope"

çinde gaz bitti ama bi correction bekliyorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...