Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

True Detective (2014) - HBO

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

carcosa
keşke carcosa kısmı ayrı bir bölüm olsaymış. böyle biraz kovalamaca olsa, daha fazla kurban dekoru falan iyi giderdi. en keyif aldığım kısım tipini zktiimle olan gerilimli sahneler oldu. adam böyle leatherface gibi birşey çıktı zaten ahah keşke daha fazla olsaydı.

angry river da carcosa referansı olabilir. rust'ın gördüğü uzayan gölgeler ve siyah yıldızlar carcosa referansı. bulutlar da oradan sanırım ama o ortadaki ışıklı girdap gibi zımbırtı nerden çözemedim. acaba hastane çıkışında rust'ın anlattığı anlarıyla mı...

the king in yellow referanslariyla dolu dizi zaten.

http://www.aggh.org/poetry/poems/38/The_King_in_Yellow/
Sosyal ağlarda paylaş

Ne bölümdü be

denecek bir bölüm değil, tam aksine gayet sade bir bölümdü ama bayağıdır dizi ya da film izlerken bu kadar gerildiğimi hatırlamıyorum. Rust tek başına o garip mekanda yürürken falan baya baya gerildim.

bugün facebookta mı ne okudum biri HBO izleyici kitlesine göre değil kendi izleyicisini yaratacak dizi çekiyor diye, cidden doğru.

4. bölümün son 10 dakikasındaki tekniğin kalitesine ulaşamadık daha ülkece.
Sosyal ağlarda paylaş

Ledoux ve dewalldan sonra childress de ölünce cohle un çemberi gerçekten de bozuluyor mu? Finaldeki iyimserliği bunu işaret ediyor ama yellow king / carcosa / tuttle hikayesini 100 ayrı referans verip inşa ettikten sonra o kadar az cevap veriyor ki merak etmemek mümkün değil.

Bu kadar iyi bi ilk sezondan sonra ikinci sezonun işi zor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...