Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

True Detective (2014) - HBO

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

said:
HBO has thrown down the gauntlet, making the decision to enter “True Detective” into the Primetime Emmy drama series categories rather than the miniseries field. It’s a statement that HBO feels it has more than a fighting chance with the Matthew McConaughey-Woody Harrelson starrer in the top series category — even against such heatseekers as “Breaking Bad,” “Mad Men,” “Homeland” and its own “Game of Thrones” and “Boardwalk Empire” — as well as the lead drama actor race.
Sosyal ağlarda paylaş

homelandi 1 haftada 3 sezon falan izledim. izlemesi çok eğlenceli güzel falan iyi hoş ama o kadar saçma salak boş boş işler var ki dizide.

biraz daha realistik yapsalarmış keşke daha wire'a yakın tatlarda.

böle sürekli claire deliriyo bişi yapıyo sonra ona güvenmiyolar sonra haklı çıkıyo falan filan bütün dizi bu. arka arkaya seyredince 3 sezonu. e biraz aynıymış oluyor insan.

true detective herhangi bir bölümünü breaking bad'in 5 sezonuna değişmem ben açıkçası
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

işte o yüzden, bir true detective bölümü on bin breaking bad bölümünü dövmesin diye ödüller subjektif izleyici oyuyla değil de sektör profesyonellerinin oyuyla veriliyor.

dostum herhangi bir sektörde benden daha prosunu bulamazsın. birşey söylüyosam o doğrudur. fikirlerimin doğruluğunu tartışan herkes ahmaktır. cahildir.
Sosyal ağlarda paylaş

burda dizide çalan bütün şarkıları arşivlemişler hoş.

http://www.reddit.com/r/TrueDetective/comments/219hdo/what_was_your_favorite_song_from_the_series/

birde bitirdim en sonunda. topici okudumda ne teoriler dönmüş ahah.

böyle çok twist olmadan bitirmeleri hoştu bence. 4. bölümün sonu ve 5. bölümün başı en iyi kısımlardı direk ama finalde carcossa gerdi harbi. Biraz daha hallucination görseydik keşke. Gerçi o zaman da overplayed olurdu heralde ama böyle ilk bölümlerde yüklenip sonra son bölüme kadar hiç görmedi sanırım.

matthew'a emmy'de versinler. Breaking Bad alcağı kadar ödül aldı artık, True Detective versinler hepsini sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Kısaca "götüm yemiyor". Hatta tam metni şöyle:

"I tell myself I bear witness, but the real answer is that it’s obviously my programming. And I lack the constitution for suicide."

"My programming" ile kastettiği Schopenhauer, Zappfe, Ligotti vs. gibi anti-natalist adamların değişik isimlerle tanımladığı "hayatta kalma dürtüsü". İnsan olarak kutsal bir varlık değil amaçsız bir kukla olduğumu biliyorum ama ipleri kesip özgür kalacak iradem yok diyor yani.

Yalnız kızlı erkekli entel ortamlarda yapacağın primden komisyon alırım haberin olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Nosfe said:

Kısaca "götüm yemiyor". Hatta tam metni şöyle:

"I tell myself I bear witness, but the real answer is that it’s obviously my programming. And I lack the constitution for suicide."

"My programming" ile kastettiği Schopenhauer, Zappfe, Ligotti vs. gibi anti-natalist adamların değişik isimlerle tanımladığı "hayatta kalma dürtüsü". İnsan olarak kutsal bir varlık değil amaçsız bir kukla olduğumu biliyorum ama ipleri kesip özgür kalacak iradem yok diyor yani.

Yalnız kızlı erkekli entel ortamlarda yapacağın primden komisyon alırım haberin olsun.

açıklamalar için teşekkür ederim.
benim anlayıp da anlatmak istediğim tam bu açıkladığın şeydi esasen, ben lafları tam hatırlamadığım için anladığım ve aklımda kalan en özet ifadeyi belirttim. Bu kısmın geçtiği bölümü izleyeli de 2-3 haftayı geçmiştir. Bu diyalog iyice bağlamıştı diziye beni ama ayık izlemediğim için tam neydi hatırlayamadım da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...