Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

No Man's Sky

Khiran

Öne çıkan mesajlar

progamer said:

http://www.youtube.com/watch?v=ZqeN6hj4dZU

şimdi eyvallah, eleman güzel anlatıyor. gittiğimiz yer o an generate ediliyor, diskte herhangi bir yer tutmuyor diyor. eyvallah da, o zaman ben ilk defa bi gezegene gidiyorum, orayı discover ediyorum, 3 gün sonra o gezegene tekrar gittiğimde bambaşka bir yüzeyle karşılaşıcam bu mantıkla? çünkü tekrardan randomly generate edecek. öyle de bayar bi süre sonra ya.

ha gerçi konsol oyunuymuş tamam. fuggin paesents.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

dediğin gibiyse kötüymüş gerçekten.
ne biliyim yıldız haritama eklemek isterdim o gezegeni tekrar gitmek isterdim.ismini ben vermek isterdim misal ben keşfettiysem orda durmalı yoksa ohoo

iştahım kaçtı..

senin dediğin gibi zaten. bir kere keşfettikten sonra kalıyor öyle. İlk gidişinde belli değil ne çıkacağı. Sen ne bulup isimlendirdiysen filan başkaları senden sonra indiğinde onları görecek işte.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

O kadar video izledim halen ne cacık olduğunu anlamadım bu oyunun. Boş boş planet gezmeye yarayacakmış gibime geliyor sadece. O kadar gezegen sözde online olarak insanlar bir biri ile bağlı nasıl denk gelecekler baya hurafe gibi duruyor.

this.

aynen fiyatı düşüne kadar yada ucuza bir yerden denk gelene kadar almıyacam gibi
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

O kadar video izledim halen ne cacık olduğunu anlamadım bu oyunun. Boş boş planet gezmeye yarayacakmış gibime geliyor sadece.
O kadar gezegen sözde online olarak insanlar bir biri ile bağlı nasıl denk gelecekler baya hurafe gibi duruyor.

..insanlar bir biri ile bağlı nasıl denk gelecekler ..

Bir söyleşide sorulmuştu. İki arkadaş aynı yerden başlayabilir veya karşılaşabilir mi ?

Aynı yerden başlama yok. Sizi galaksinin bir yerinden başlatıyor. Secmek yok.
İki kişinin bir birini bulması imkansıza yakın. Yerini biliyorsun ancak bu yerin galaksideki konumunu devasa alanları haritalamadıkca bilemiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

skyrim deyince çok geniş bir konsept. skyrim'de hikaye mi, skyrim'de koştura koştura dünyayı keşfetmek mi, skyrim'de gameplay mi. skyrim'in neyi için söyledi acaba. benim gördüğüm kadarıyla kombat namına bir derinlik yok. onun dışında ambiyans şahane, sürekli değişen randomized ortamlar, keşfeden olup izini bırakmak falan. hani sadece ambiyansı ve keşfetme hissi için oynayanlar olabilir de benim için bir anlamı yok mesela. 3 saat sonra sıkılırım. VR olsa 5 saat sonra sıkılırım.

keşfettiğimiz gezegene settlement atabiliyorsak, statik hale getirebiliyorsak, o gezegende yapacak bir şeyler bulabiliyorsak, kendi gezegenimden uzaklaşıp diğer gezegenlere gitmeme sebep veriyorsa benim için cezbedici olurdu.

mesela gezegenlerden gene map falan toplasak, saçma sapan breeding yapsak. onun ekolojiye etkisinden dolayı böyle saçma sapan villian tipler falan ürese, bize saldırsa, savunmak zorunda kalsak basemizi, kendi base'ını savunurken gezegende egemenlik için insan breed etsen, onların tanrısı olan falan asdasdasd. teknolojide ilerlerken, farklı gezegenlerden sürekli bir şeyler getirip onları etkileyerek bağımsızlaşmalarını engellesen, kontrol altında tutabilsen falan. black and white'a kadar gider olay bir uzay gemisiyle tihihih.

malzeme çok da işte yapımcı daha sense of wonder'a oynuyor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

kizillelma said:

18,446,744,073,709,551,616 unique planets

B)

şu tamamen marketing. map generator içindeki parametreleri arttırdıkça unique world sayısı artar sonuçta. aynı ağaçlara sahip olan bi gezegenin boyutunun değişmesi bile başka bir gezegen anlamına geliyor teknik olarak.

asıl sıkıntı bu mapler içinde farklı contentler, hikayeler vs üretilecek mi? yoksa aa x gezegenine gittim altın buldum, y gezegenine gittim demir buldum kafası gathering mi olacak sadece
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...