Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Selam,

vucut geliştirme konusuyla tamamen alakasız birisi olarak ben de başlamak istiyorum bu işe fakat hiçbi fikrim yok, ne yapılır nasıl yapılır. Öncelikle biraz bilgi vereyim, 8 mart 2013den beri diyet yapıyorum. 145 kilo olarak başladığım bu kilo verme olayında şu an 90 kiloyum, boyum 1.76 ile 178 arasında. (yukardan ölçmeli tardılar 176 aldığı için, 1.76 diyorum). Yediklerime dikkat ediyor ve elimden geldiğince spor yapmaya çalışıyorum. (Yani spor derken de işte yürüyüş falan.) Amacım ve hedefim, 80 - 85 arasına düşmek aslen ve ciddi anlamda yaptığımda bi ayda bu kilo vereceğimi biliyorum. (Uzun süredir diyet yaptığım için şu sıralar biraz daha yavaş kilo verme sürecindeyim.) Neyse işte, vucut geliştirme işine başlayabilmem için daha ne kadar kilo vermem, yağ yakmak gerekli? Yani şu dediğime güleceksiniz muhtemelen ama şey işte öyle çok fazla da bi vucudum olsun istemiyorum, düzgün olsun yeter. (Yani Sequo alınmasın, onun vucudu iyi elbet ama öyle bi şey istemiyorum mesela. Şöyle brad pitt'in fight clubdaki halinden hallice olsa yeter lajksdf)

tl;dr demeden okuyup yardım edin, bilgi verin pls, tşk.
Sosyal ağlarda paylaş

145ten düşmeye tebrikler öncelikle, bired pit kıvamı için de şöyle bi 6ay belki 1 sene kardiyo ağırlıklı çalışıp genel makina egzersizleri yapabilirsin. Günde 45 dakika - 1saat koşu, tempolu ve yüksek dereceli eliptik/bisiklet kombinasyonu yap limitlerini zorlayarak, sürekli zorluk ve süreyi arttırmaya çalış 5er 10ar saniye, kalan enerjinle de salondaki hocanın verdiği standart hareketleri yaparsın. İstediğin kiloya gelip biraz altyapı oluşturduktan sonra ver elini badibildink ve bired pit.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Valla tebrikler kilo konusunda ama çok dikkat et geldiğin kiloyu korumak vermekten çok çok daha zor.

aslinda cok daha kolay abi neden oyle dedin merak ettim. Harcadigin kadar yemeye dikkat ediyorsun. Baktin kilo aliyorsun o zaman biraz yag karb kesersin. Aylarca ugrasmana gerek yok o noktadan sonra yani kontrol etmek daha basit.

ha tabi eskisi gibi yemek istiyorum ben diyorsan ayri
Sosyal ağlarda paylaş

absolut, yok abi 2011 yılında da yaklaşık bi 30 kilo vermiştim sonra nasıl olsa verebiliyorum diye bırakmış ve 6 ayda verdiğimden fazlasını 3 ayda geri almıştım. şimdi biraz daha tecrübeliyim, neleri yapmayacağımı biliyorum. o yüzden koruma konusunda pek sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum.

axedice, şu an yakınımızda olan özel bi hastanenin spor salonuna gidiyorum (bir aylık bi süreç.) yürüyüş, eliptik ve bisiklet yapıyorum (10ar dakika.) sonra genel yer hareketleri ve ağırlık aletinde öne arkaya çekiş yapıyorum. sonra işte yarım saatte tens tedavisi. toplamda 1.5 saatlik bi spor oluyor ama sanırım dediğim şeyleri yapmam için yeterli değil. yakın çevremde başka spor salonu yok, burası da hastanenin olduğu için fazla para istiyorlar aylık ücret olarak. fakat yakınımda çok güzel bir park var, yeterince büyük. koşu ve yürüyüş için iyi, kendi bisikletim de var. yani kendi imkanlarım ile yapabileceklerim bunlar, ama fazlası gerekli sanıyorumki. vucut geliştirme için bi spor salonuna falan yazılmalı mıyım?

işte şunun gibi biraz, yani bu kadar olmasa da olur.

http://24.media.tumblr.com/587c98d0672623412d97e5fd079932d1/tumblr_mfb7y2FoLi1qg22hlo1_500.jpg

Not, zaten en az 6 aylık bir spor programı düşünüyorum.

Ayrıca tşk tebrikler için.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...