Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Sırt için neye gireyim? Şimdiye kadar ağırlık destekli dips machinede wide grip pull up yaptım bkz.

http://www.sparkpeople.com/assets/exercises/Assisted-Pull-up-Machine.gif

Fakat ciddi bi gelişme göremedim, 80 kiloyum hala 40 kilo destek vermem gerekiyor 30lara düşemiyorum. Desteksiz zaten 1 tane falan zor kalkıyorum wide gripte, onun yerine normal mi gireyim gelişim için ne tavsiye edebilirsiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten biceps çalışıyorum ama sırt bağlamında biceps neden? Amacım bu hareketi (ya da belli bi hareketi) daha iyi yapmak değil, sırtı daha iyi çalıştırabilmek. Gelişme olmayınca mevcutta yetemiyorum gibi geliyor.

Bu arada one arm row da yapıyorum. Hmm chin up yapmıyorum ama, ona girebilirim till fail şeklinde.
Sosyal ağlarda paylaş

PC başında ezmek yetmiyor işte, vitamın kazanıp kıllarınla daha fazla dalga geçebilmeliyim.

Ya aslında bi advancement vidyosu vardı bulamıyorum şimdi, smith machine de barı en aşağı çekip lying pull up la başlayıp sonra yavaş yavaş yüksekliği falan arttırıyordu. O tür hareketler işe yarar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Pull up konusunda wide grip öncesi hammer grip pull up yapıyorum şu an. Programda 4x10 yazmışlardı ama 2x10, 8, 6 seviyesindeyim daha :D. Ben hiç assisted başlamadım, başta 10 yapamazken birkaç haftada sayı arttı.

Underhand veya narrow grip pull up yaparsan omuz ve biceps devreye giriyor, etkili değil okuduğum kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Zaten biceps çalışıyorum ama sırt bağlamında biceps neden? Amacım bu hareketi (ya da belli bi hareketi) daha iyi yapmak değil, sırtı daha iyi çalıştırabilmek. Gelişme olmayınca mevcutta yetemiyorum gibi geliyor.

Bu arada one arm row da yapıyorum. Hmm chin up yapmıyorum ama, ona girebilirim till fail şeklinde.

Haci sirti daha iyi calistirabilmek için once hareketi yapmaya alisman lazım gelistirmen lazım. Wide grip yaptiginda lat lere max yuk biniyor biceps lere en az. Ilk once wide grip yap. Bir tane Tam tekrarla baslarsin once. Sonra fail oluyorsan diyelim chin up seklinde tutup biceps leri daha cok kullanırsın hem de yine hareketi yaparsin bir kaç tekrar Daha.

Bu dedigimi her gym e gittiginde isindiktan sonra yap bir ay. Ay Sonunda en az 10 tane wide grip yapamiyor olursan gel dov beni
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

okul bitiyor bu yaz.

türkiyeye döneceğim ve bir süre de kalmam gerekecek zanlediyorum.

ya ALLAHSIZ gymlerin hiçbiri ''gym'' değil, commercial gym anasını satayım.

1 tane squat rack yok, deadlift yapacak alan yok, agırlık da yok.

ama yan yana 10 tane treadmill var.

pipiniz düşsün emi!

Bu yüzden bursada gittigim salak bir gym kapatma noktasina geldi. Salaklarin iki katli essek gibi yeri var. Agirliklarin yarsini cikardilar salondan kalanlari da kic kadar yere koydular. Ust kat full treadmill bisiklet birde sunger dolu sdfs

Salona gelen musterilerinde %80 I ağırlık calismaya geliyor birde. Hepsi bıraktı tabi. Gym kulturunden bi haber tipler isletmeye calisinca böyle oluyor. Bol bol bayan uye toplariz kafasindalar da öyle olmuyor iste
Sosyal ağlarda paylaş

1 aydır spor yapmıyordum dün tekrar başladım. o 1 ayda hiçbir değişiklik olmadı spor yapmayınca iştahım daha da kapanıyor. 5 aydır toplamda 7 kilo aldım bu benim için gerçekten büyük bir rakam ama hala görünürde bir değişiklik yok. 18 kilo daha almam gerekiyor ideal kiloma kavuşmam için. Sipraktin diye bir şurup da aldım iştahı bayağı açıyor. Sabahları 3 yumurta, 2 tost, kibrit çöpü büyüklüğünde beyaz peynir ve 3-4 tane zeytin yiyorum. Öğlen ve akşam ne yemek varsa gece de 2-3 tabak makarna yiyorum. Yarın yeni program yaptıracağım. Sormak istediğim bir şey var. 1 aydır gitmediğim için aynı programa dün devam ettim şu an her yerim hamladı ve çok ağrıyor. 2 günde 1 spora gidiyorum bu ağrılar için ne yapmalıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

Hergün et yiyemiyorum. Tavuktan da gına geldi. Protein tozu almıştım muscle tech nitrotech diye tadı rezalet 2 ölçek kullandım sonra bıraktım. Toplasam aldığım protein 50 gramı geçmez. önceki sayfalarda verilen siteye göre almam gereken protein 109-190 gram arası gösteriyor. İşin içinden nasıl çıkarım bir çözüm bulamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de musclepharm combat duruyor 3'te biri kaldı, bitirmek için uğraşıyorum valla ya aşırı şekerli tadı var :(.

Optimum'dan şaşmam açıkçası, Hydro builder güzel, 100% gold whey çikolatası çok güzel. Bir de çilek muz çıkmış, onun tadı nasıl, bilen var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...