Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

Ya shadow açtım, neden açtım onuda bilmiyorum lvl 60'a kadar geldim, güç bela. Kitavayı da reskille kestim. Ama ne build yapıcam hiç bilmiyorum. Bana bir tavsiye verin ne oynayayım.

RF hiç oynamadım. Trickster RF oynanır mı ?
ED occultist oynamıştım, oynanışını hiç sevmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Toxic rain pathfinder yaptım taste of hate i ve dying sun ı eksik şimdilik (bide purity of icelı watcher's eye) , fakat pantheon / defensive layeringle ilgili bi sorum var, redditte sordum ama ilgi çekmedi Q_Q TLDR yapacağım şimdi

Gittim perfect form aldım cherrubim yerine, zaten yeterince dpsim var iyice bokunu çıkarayım defansın dedim. %70 evade + %30 dodgela geziyorum, işte arctic armordan phys reduction geliyor üstüne taste gelene kadar basalt flask kullanıyorum falan physicaldan da güzel bi reductionım da var. Şu ölünce quill yağdıran kirpimtrakların arasından geçiyorum zerre umrumda olmuyor falan öyle bi dodge evade serisi var karakterin. Yani oneshotlar hariç pek korktuğum bişi yok şimdilik (guardian falan yapmadım daha, 130/159dayım) hani endgame e yaklaşıyorum diyelim.

Pantheon olarak ne seçmek lazım? Brine kingi direk geçiyorum zaten dodge/evade karakterin stunla işi az üstüne stun avoidance var treede yolun üstünde, pathfinder olunca elemental ailmentlara direk %100 uptimele immune geziyorsun hem arakaalinin shock şeysi hem de brine ın freeze şeysi boşa gidiyor. Haliyle solaris ve lunaris kaldı geriye.

Lunaris kalabalık ortamlarda phys reduction ve movement speed (meh) + bonus dodge + %10 projectile avoidance (magical projectilelar için de geçerliyse yay, yoksa meh) + chainleyen projectileları direk avoidleme geliyor yani karakterin ana defansının üstüne bişiler ekliyor hep. Bitek şu %10 kafamı kurcalıyor işte elderın frostboltu falan evasiondan etkilenmeyen projectileları avoidleyebiliyorsa güzel bonus, aksi takdirde zaten damage yemediğim şeylerden daha da az damage yemek falan.

Solaris diğer taraftan aklımı çeliyor işte boss a karşı (twinned değilse tabi lel) bonus physical reduction, efenime söyleyeyim area hitlerden az damage alma falan bunlar çokzel. Hadi upgradele gelen recently hit "olmadığında" %8 less ele damage ı da iyi sayalım, crit damage reduction var ki evasion based karakter zaten az crit yiyor, bide critlerdeki otomatik ele ailmentlardan kurtulma olayı var ki elementallara ümmünü olunca zaten bi işe yaramıyor.

Sonuç olarak solaris ağır basıyor ama yok yok lunaris al, ikisini de alma arakaali best falan diyeceğiniz bi durum var mı? Layered def. mantığım doğru mu?

ps: Berk oyuna gir de paranı vereyim. Exalt düşmedi ama chaos olarak öderim. Ya da istersen boşver hiç girme, stashteki paranı da bana ver nihohoho
Sosyal ağlarda paylaş

Oo iyiymiş
Mape girelim de yere at sesini duyıyım bi :D

Ben de cons path jugg oynuyorum. Tam delve buildi. Mappingi de hızlı ölmüyo da tek. Ef sa ne
330lardayım depth daha ölmedim bile
Bi tek über atziri ve über elder kesmedim daha (üşengeçlik) onun dışında content cleared

https://youtu.be/KAuTev6ZYPI
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen elder keserken yine yattım ya, şu shaperı koruduğun phase bitince bi tane genişleyen halka zamazingosu attı, koştum merkeze elderın yanında durdum yine de oneshot yedim. Merkezde durunca ondan damage yenmiyor diye biliyorum ama zana bubble falan mı lazım fightın sonundaki gibi?
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ikinci sorum da iron reflexle 90-100k armor mı, yoksa standart 75 evade 35 dodge mu? İki durumda da taste of hate + purity watchers eye kullandığım için %40 physical to cold var kafadan, cold resist de taste sırasında 88 oluyor. Ha bide perfect form sağolsun phase acro beleşe geldiğinden 30 spell dodge baki, üstüne atzirinin pabucundan alıp 46ya çıkaracağım onu.

Iron reflexe geçince acrobaticsi kaldırıp rearguard + rumi kombolayıp 50 block + 25 spell block da ekleyebiliyorsun builde, 90k zaten endgame content için yeterli bi armor gibi. Üstüne 46 spell dodge + 25 spell block da koyunca baya bi facetank potansiyeli görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...