Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Korsan Müzik ve Film İndirenin Evine Mektup

BalisticGel

Öne çıkan mesajlar

valla telefon applerine oyunlarına para veriyorum itunesdan müzik de indiriyorum ama gidipte bi oyuna 150 lira bi uygulamaya 500 lira 1000 lira veremem. Ha o uygulamadan para kazanıyo olsam ayda 2-3k giriş olsa o uygulamaya dayalı içim rahat etmez direk gider alırım.

çok pahalı şeyler yani kullanmayalım mı ödeme gücümüz yok diye
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Az bir imaj işim oluyor, Pixelmator aldım gidip. Tüm işimi görüyor, niye korsan Photoshop kullanayım? Windows'da da bu var: http://www.corel.com/corel/product/index.jsp?pid=prod5100069

Sık sık indirime de giriyor, bunun Windows lisansını da 19,99$ vererek almıştım. OS X'e geçmeden önce.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Dijital dağıtımın kısmen adam olmadığı tek konu film kaldı, o konuda belki korsan denilebilir biraz. Yine de geçen hafta 1080p Extented Hobbit'i 18 TL'ye aldım ben.

Bu sezon 25 anime yayınlanıyor Crunchyroll'da Türkiye bölgesinde; Deezer ve Spotify 10TL.

Hola kullanırsan tüm diziler Hulu'da reklam desteğiyle ücretsiz var kablo dizileri dışında. Crunchyroll'da toplam seri sayısı Hola ile 50'ye yaklaşıyor. Hola kullanmak korsan kullanmak değil, eser sahipleri karşılığını alıyor, daha önce uzun uzun yazmıştım bölgesel kısıtlamalar ve yasallık ilişkisini.

Dinlemek isteğin şey Deezer'da yoksa, ki ender olur, bir albüm iTunes ile 8 TL, bir paket sıgara fiyatı.

hobbit 18tl ye aldım derken download edebiliyormusun, yoksa tek sefer izlememi?
Sosyal ağlarda paylaş

ürüne bakarım. fiyatına bakarım. kendi gücüme bakarım. içim rahat ediyorsa paramı verip alırım. etmiyorsa kimse bana kul hakkı emek vs diye ağlamasın.

ekmek 5 lira olsa, aman ne yapalım böyle alacağız mı diyeceksiniz. değirmende un öğütür insan.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca dijital korsanlık bitmez, çünkü daha yeni başladı, tamamen yeni bir akım. internet kendi etik değerlerini daha oluşturmadı, sağdan soldan arak ahlak kodları ile interneti kullanıyoruz ama çoğu yerde sırıtıyor bunlar, korsanlık da da bu geçerli, insanlığın bilinen tarihinde benzeri olmamış bir durum ve ona yaklaşırken daha farklı yaklaşılması fikrindeyim...
Sosyal ağlarda paylaş

param varsa alıyorum. sonuçta emek var işin içinde.

deezer bunun güzel bi örneği meselam. adamlar tatlı bir sistem kurmuşlar, cep telefonu, tablet, pc hepsinde application var ister indirip dinliyosun istersen online. premium üyelği aylık 5 lira. para değil bence.

param yoksa mecburen sağdan soldan buluyorum bir şekilde.

bunu sorgulamanın yada yasaları prezervatif gibi üstüne geçirmenin alemi yok. yasa korumaz bu durumu. interneti nasıl engelleyecekler. bilmiyorlar mı 300-500 tane memurdan daha fazla akıllı adamın internetin kullanıcı olduğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Korsan denilen terim tam bir uydurma aslında ortada suç yok, ilk önce korsan terimi ortaya atılıyor ondan sonra hırsızlık propagandası yapılıyor. Kişinin yaptığı tek şey bir klikle bir oyunu indirmek tüm olay bundan ibaret, kimsenin malına konan yok, bu maldan kazanç sağlayan yok. Hani Cracker falan olsa diyeceğim ki bir nokta da haklısınız sonuçta adamlar bu işten kazanç sağlıyor sizin emek ettiğiniz içerikten fayda ve kazanç sağlıyor, o tamam. Ancak basit kullanıcı nasıl zarar verebilir ? Yok neymiş korsan kullanıyormuş, bilişim yasası geçse böyle insanlar ceza almaya başlasa orijinal ürün satımı artmaz aksine azalır çünkü millet bedava oyunlara yöneleceği için prim yapan oyunlar bedava oyunlar olur, bedava oyunlarda reklam gelirleri ile kendilerini amorti ederler. Ondan sonra görürüm ben o milyor dolarlık korsan hırgızlıktır, korsan suçtur diyen şirketleri, Türkiye gibi bir çok ülke de bu mevzular yasalarla desteklense de durum sonuç bellidir, kimse satışların artacağını vs. düşünmesin. Tabii forumumuzda Mülkiyet hırsızlıktır deyip deyip orijinal alın diyen arkadaşları da görüyoruz, izliyoruz efem.
Sosyal ağlarda paylaş

evet abi paralar toplanıp justin bieber'a gidiyor sanıyordu herkes. hatta ben de şimdi bütün forum belieber sanıyordum sayende jeton düştü, teşekkürler chemical sdfds.

bu arada 1998'den size mesaj var:

Feamer said:
ayrıca dijital korsanlık bitmez, çünkü daha yeni başladı, tamamen yeni bir akım.

bazı adamları sayıyla veriyorlar sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...