Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Feamer said:

bakın hepiniz kitap okuyan insanlarsınız (!) konun bir başlığı var, ne diyor "Fallout 4"

yani? bu başlığa bakan birisi bilir ki (!) bu başlığın altında yazılanlar "Fallout 4" diye anılan şey ile alakalı olmalıdır

evet kitap demiştik, "xxx" diye kapağı olan bir kitabın içinde "ayz" ler çıkarsa nasıl sinir bozucu bir durum oluşuyorsa, "fallout 4" diye girdiğin bir konuda "en iyi rpg şurada yiyeceksin" geyiklerinin dönmesi aynı derecede sinir bozucu oluyor...

allah akıl fikir vermiş, tuşlarına basasın diye klavye, onu bağlayasın diye pc vermiş, sonra istediğini yazasın diye parmaklar vermiş, çok mu zoruna gitti, çoluğunun çocuğunu rıskının, tüyü bitmemiş yetimin hakkının boşa saçıldığını mı düşünyorsun, o zaman bu kadar imkanını kullanarak, hemen "fallout 4 neden kötü bir oyundur" diye bir başlık açarsın, takiben fikirlerini yazarsın.

ama sende biliyorsun yapmazsın, niye lezzeti kaçar çünkü, mevcudiyetinin dikilmesi için bir dayanak lazım...

efendiler,

medeniyet alaturka tuvalete pislemek değildir, aksine medeniyet her gördüğün yere pislememektir.

başlık aç orda yaz bunları o zaman? niye buraya yazdın bunları? fallout başlığında diğer oyunlarla karşılaştırma yapmaktan çok daha fazla derail değil mi bu?
pillars başlığında şu an şikayet ettiğin davranışı kendin de neden yaptığını yeni açacağın başlıkta yazabilirsin mesela
Sosyal ağlarda paylaş

yazık gerçekten, sizi okula taşıyan aracın tekerleğine harcanan dövize yazık...

konun içine edelim el birliği ile, sonra biri çıkıp "niye konun içine ediyorsunuz?" derse, dönüp ona diyelim "neden konun içine ediyorsun diye"

gerçekten akp az bile oy alıyor, biraz liberal falan takılsa %80 oyu var
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

F3'ün araştırma ve keşif tadı

Al harita da buldum o koridorlara. Bu yani fallout3ün "araştırma ve keşif" tadı.

http://i.imgur.com/eNLcjI4.png

Badhesdanın geçmişinde falloutu hakettiği rpg sınıfına taşıyabilecek bir tane bile oyun yok. Varsa yoksa open world exploration hibridleri, ki F3te onu bile beceremediler.
Sosyal ağlarda paylaş

oradaki en büyük sorun instanced olmasıydı. kanser ediyordu. zaten washington dışında komple patato mekanlar. you had one job hesabı.

mesela

http://ayay.co.uk/backgrounds/action_rpg_games/fallout_3/grounded-aircraft-carrier.jpg

şunu görünce nasıl gaza geldiydik. zaten concept art 10 numaraydı komple. (power armor dışında)

oyuna rivet citye giriyorsun 2 oda 1 salon. grafiğini artını falan geçtim hadi gözümüz yüksekte olmasın. interior bu kadar kötü tasarlanamazdı. hayaller water world, hayatlar bethesda oyunu.

http://vignette1.wikia.nocookie.net/fallout/images/a/a5/Rivet_City_panorama.jpg

hep diyorum en azından düzgün yapma ihtimalleri olan kısımları becersinler diye.

şu an çıta x2 daha yüksek çünkü ipini koparan open world yapıyor. eskisi gibi "bethesda en azından open world yapıyor yeaaa" diyerek teselli olamazsınız. adamların elindeki lisanslar dışında albenisi kalmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane duygularıma tercüman olmussun

fo3'ü oynuyorum,nickten belli fallout fanatiği bir adamım,çocuk beynimde çok iz bırakmıştı. İlk defa shooter-fps fln tarzı dışında oynadıgım oyundu. Adventure fln tarzı oyun da oynamazdım,monkey islandları,grim fandangoyu fln hep cok sonraları keşfedip oynadım

işte o falloutu oynarken,ilk defa konusu için oyun oynanabileceğini farkettim,ayrıca post-apolcalyptic kafalar çok hosuma gitmişt,bugün henüz hala hastasıyım ki madmaxe 2 ayrı arkadaşla 2 ayrı seansa biletim var :D

neyse uzatmiyim,oynarken fo3'ü " ya daha iyi yapabilirlerdi,ya niye böyle yapmışlar" diye isyan ede ede ilerliyordum,en son rivet city'de kreşendooya vardı isyanım,son raddeye geldi,"bu mu yani bu mu" diye,konspet cok iyi,ama uygulaması hiç etkileyici değildi

belki o yüzden izometrik oyun oynamaya karşı değilim,torment baldurs gate yahut fo serisi,büyük bir alana girdiğinde o dandiri grafiklere rağmen "grandiyöz" hissiyatını sana yansıtabiliyor,anlıyorsun farklı bir ortama girdiğini fln,birbirinin klonu metro tünelleri yahut hiç etkileyici olmayan bir ucak gemisinin kusurlarını saklamak daha kolay belkide izometrikte,bilemiyorum,fps bakınca sıkıcı şey dahada sıkıcı duruyor bence

fo4 şimdi her halükarda teknolojik olarak daha cok imkana sahip olacak 3 ten,belki bu laflarımı yedirirler,hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

fo3 u ilk oynadigim gun: uzakta gordugum bir yer var, gidecegim, yahu debristen atlayamiyorum. sonra farkettim ki butun oyun metro tuneli gecmekten ibaret. yazik yahu.

NV bari bunu kirdi en azindan. motor ayni motor. grafik ayni grafik. ama oyun ayni oyun degil. npc si de daha kaliteli, haritasi da, konseptleri de, factionlari da. malesef ana hikaye cok basarili degildi. ama yine de demek ki istenirse yapiliyormus.

gene derail diyeceksiniz ama bu gozler koridor icinde koridordan olusan matruska gibi dizayn edilmis deus ex invisible war rezaletini unutmadi. o da orjinal deus ex ten fazla satti konsollar sagolsun, ama orjinal deus ex ten iyiydi diye inat edecek bir babayigit cikamaz aranizda.

FO4 icin cok iyi seyler dusunmuyoruz bu nedenle. neyse, modlari parali yapmaya kalkismazlarsa modderlar adam edecek gene oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ha yok çok istiyorsanız QTE ile sürekli X'e basıp ilerlediğiniz, kalp sembolü seçince seviştiğiniz 14 yaş ergen oyunları oynayın siz.

oynadığınız oyuna göre kendinizi bir yere koymak, nasıl bir düşünce ameleliğidir bilemedim.

ek olarak; oyunun mümkün olduğunca basite indirgenmesi, satılabilir hale getirilmeye çalışılması elbette savunulası birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...