Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSS Saçmalığı

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

2 ocak'a kadar gelir testi yaptırabiliyormuşuz. Aralık'ta bir ara gidersiniz işte eheheh. Kâğıt dolduruyorsunuz, kâğıdın sağ altında yalnızca fakirlerin görebildiği kutucuğa tik atarsanız 50 lira alıyorlar her ay.

yok ben gelir testi yaptırdım da borç var ödemedim derseniz Ocak 2017 sonuna kadar gidersiniz bir ara.

ya da ödeyeni ittirsinler diyip 2 ay sonra tekrar düşünürsünüz.
Sosyal ağlarda paylaş

sistem basic olarak şöyle:

2015 asgari ücret üzerinden bu said:
-Aylık geliri brüt asgari ücretin üçte birinden ( 424,50 TL) az olan vatandaşların primleri devlet tarafından ödenmektedir.
– Aylık geliri brüt asgari ücretin üçte biri ile (424,50) brüt asgari ücret arasında olanlar (1.273,50 TL), 424,50x %12 = 50,94 TL,
– Aylık geliri brüt asgari ücret ile asgari ücretin iki katı arasında olanlar, 1.273,50 x %12= 152,82 TL,
– Aylık geliri brüt asgari ücretin iki katından fazla olanlar, 2547 x %12 =305,64 TL prim ödemektedirler.

aylık gelir de, yaşanan evdeki ikamet edenlerin income/person.

evinde epıllar pavyon ışıkları olan arkadaşlarda orta seviye kitlenmişse ses etmesinler hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

ssk'lı olunca gss her ay borç stack'lemeyi durduruyor ama borcu ödemediğin sürece de faiz işliyor. çalıştığın şirketten dolayı hak kazandığın ssk'yı kullanabiliyorsun tedavide vs.

diye biliyorum. 1-2 kez hastane rapor vs'lik işim olmuştu gss borcu dururken, sorun yaşamadım diye hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...