Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Warlords of Draenor" - WoW Expansion

emre3877

Öne çıkan mesajlar

oyundan ne kadar zevk aldıgınız belli abi.

direkt 90lvl'a sevinip 1 tane olmasına üzüldügünze göre baya zevk alarak oynuyorsunuz.

hayır yeni content diyorsunuz da.
kaçınız quest logları okuyarak quest yapıyor ki ?

şehre git questleri topla go go go lvl kas raide gir gear diz, sonra günde 1 saat gir daily yap cık.

buysa sizin eglence anlayışınız bişey diyemem, ama sizin gibilerin sayısı arttıgı için wow bu hale geldi. lfr ile dungeon finder bu yüzden cıktı.

millet causal oynucak diye oyunun tüm dinamikleri yerle bir oldu zevk sıfıra indi. cinli farmerlar gibi daily yapmaya basladı insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu oyunu ''hardcore'' denecek şekilkde hiç oynamadım.

o postta bir kapak degil, wow'un knight online'a dönüşünü görüyorum sadece.

bence yeni acc'ler direk tüm charlar 100'den baslasın insanlar lvl kasmaya ugrasmadan direk raid bg arena yapsınlar. hatta prof'lar da full seviye olsun bence

wailing caverns'in kapısına giderken kayboldugumda aldıgım zevki hiç bir dungeon finder ile yaptıgım dungeonda alamadım.

ama işte yetemeyen sayısı arttıkca,oyun aşırı kolaylaştı.

şimdi direk 90 lvl falan üzücü yani bu duruma geldiğni görmek. private serverlar daha kaliteli
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

oyundan ne kadar zevk aldıgınız belli abi.

direkt 90lvl'a sevinip 1 tane olmasına üzüldügünze göre baya zevk alarak oynuyorsunuz.

hayır yeni content diyorsunuz da.
kaçınız quest logları okuyarak quest yapıyor ki ?

şehre git questleri topla go go go lvl kas raide gir gear diz, sonra günde 1 saat gir daily yap cık.

buysa sizin eglence anlayışınız bişey diyemem, ama sizin gibilerin sayısı arttıgı için wow bu hale geldi. lfr ile dungeon finder bu yüzden cıktı.

millet causal oynucak diye oyunun tüm dinamikleri yerle bir oldu zevk sıfıra indi. cinli farmerlar gibi daily yapmaya basladı insanlar.

Abi sen hangi wow u oynuon? casual tayfanın hepsi ,yabancılar dahil daily i muhabbetini en çok eleştiren kitle. casual adam zamanının boşa gitmseni istemez ki daily olayı en çok ve gereksiz zaman yiyen olay hani:)

LFR ile Dungeon finder bu yüzden çıktı diyorsun da HC raidler vs. ne için ve kim için çıktı ?Birde quest logları okumak muhim değil de sen hangi mmo da gördün wow dan çok farklı görevler? bu güne kadar çıkan tüm mmo ları oynamışımdır belki biraz swtor iyiydi görev konusunda bunun dışında görev konusunda bile wow un eline su dökemiyor hiç bir mmo .

yani abi sıkıldık diyin eskidi diyin kendi adınıza konuşun yahu .HC progress sunmuşlar size siz halen daha vvanilla zamanında bir mount için aylarca gold kasardık rörörö kafasındasınız.

neyse son eklediğini görmedim işte yazdım sen halen daha vanilla WC vs.. muhabbetleri yapıyorsun zaten wow da vanilladaki ile bir haritaya sahipti lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Insanlar okula gidiyor, calisiyor, kiz arkadaslari var vs. Oyuna 4-5 saat ayirarak oynamayi mumkun kilan seyleri olumsuz gibi yansitman senin sorunun sonucta. Trade channel'da tank arayip dagilan partilerle dungeona giremezsin. Bu yol cok mantikli bence, para verip content gormeden yeni pakete gecme donemi sona erdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu oyundan LFR, boost to level x gibi şeyleri çıkarmak demek, oyuna günde 17 saat ayıracak kadar vakti olmayan adamlara oyunu oynama demek olur. Şu haliyle bile LFR queue'ları saatler sürüyo, full heirloom gearla bile 90'a levellamak en az 48 saat sürüyo ki, bu da çalışan bi adam için yaklaşık 2 hafta boyunca tüm zamanını oyuna adıyo olması demek. Kaldı ki full heirloom gear yapabilmesi bile adamın en azından bi süre hardcore ayarında oynamış olmasını gerektiriyo.

Böyle bi durumda senin umurunda olur mu hardcore oyuncular?
Sosyal ağlarda paylaş

iyide wow sadece 90 lvlda mi baslıyor abi.

lvllarken hiç mi zevk almadınız oyundan allah askına.

dungeon finder öncesi, ordan oraya queste koşarak, 3 günde 10 lvl oldum ben. simdi 5dk içinde 10 oluyorsun hangisi zevkli onu soruyorum.

ben de wow'u hardcore oynamadım ki. sadece zevk alarak oynadım. ve eski zevki kalmadı, bunun sebebi content falan degil, oyunun kolaylaşması

eskiden her mapte, her alanda insan dolu oluydu, simdi orgrimmarda oturup sıra bekliyor millet, oyunu öldüren bu oldu bence
Sosyal ağlarda paylaş

Abi wow un levelleme devri bitti işte . harita inanılmaz büyük artık. onlarca faction onlarca dungeon binlerce görev var. işin levellama kısmı zaten wotlk ile bitmişti çunku levellamak casual oyuncu için inanılmaz zaman gerektiriyordu ki o yüzden heirloom itemleri çıkardılar. Eskiden beri oynayan adam için level kasmak işkence . öyle olmasaydı ne DK lar 58 den başlardı ne monkların exp boost u olurdu nede WOD ile free lvl 90 verirlerdi işkence olduğunun herkes farkında yani.
Sosyal ağlarda paylaş

bence yeni expansion çok iyi çünkü içinde et var.

Ya ben ne hissedeceğimi bilemedim bu expansionla. MoP'da sadece karakteri level 90 yapıp 1-2 dungeona girip bırakmış biri olarak en azından demin yukarıda bir arkadaşın dediği gbi "Filler" contentten , ana mevzuya dönmeleri beni sevindirdi. Heroes vs. Villains konsepti yapmışlar. O eski warlordlar falan çok tatlı olmuş aslında.

İçerik olarak, yeni class ve yeni ırk geilp gelmemesi kişisel olarak beni çok etkilemedi, ben her zaman kendi karakterimle devam etmek istiyorum zaten. Yeni 0 dan karakter açacaksam benim için bir expansion sayılmıyor :)

Ama housing tarzı bişey bekliyorum demiştim garrison muhabbeti gelmiş , eğlenceli olabilir.

Harita olarak da cataclysm'de adamlar koskoca azerothu sıfırdan düzenlemişlerdi quest linelarından tut, tasarımına kadar. bi de üstüne 5 zone mu ne eklemişlerdi. Millet küfür etmişti ulan aynı haritayı kakaliosunuz bize expansion diye yutturuyosunuz die. Burada iice artık outland gibi küçücük bi yeri tekrardan verdiler, O biraz hayal kırıklığı oldu ama neyse içerik olarak yine zengin olacaktır o konuda eminim.

neyse her türlü alıp oynıcaz. hatta şu an bile açıp oynayasım geldi, ama biliyorum sonra orgimmarda boş boş zıplayıp kapatıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Şurda yeni class veya race yok diyenlerin kaç tanesi gelen paketle birlikte aylarını o yeni class veya race ile geçirdi, sırf bu nedenden dolayı oyundan zevk aldı merak ediyorum. Dk'yı gerçekten severek oynadım. Ancak Wotlk'den sonra gelen ne ırklara nede monka bir kere bile dönüp bakmadım veya doğru düzgün oynamadım. Bunlar içinde expansion bekleyecek değilim. Mop içerik bakımından güzeldi ancak beni pek sarmamıştı. Bu paket benim genel anlamda bütün isteklerimi gerçekleştirecek şekilde yapılmış. Bi kere şu karakter remodel olayını ben yıllardır bekliyorum ki sonunda getirdiler. Rahat rahat bir orc rpsi yapabilicem. En çok istediğim şeyde buydu. Bunun dışında hikaye gayet iyi gerçekten beğendim. Garrison sistemi çok hoşuma gitti. Pve, rp haricinde zaten umrumda değil hiçbir zaman gereksiz yere end game progresse takılıp o işlerle uğraşmadım. Trial of the Gladiator ve yeni world pvp için ayrılan zonelar gayet iyi olmuş. Hem pvp hemde rp bakımından beni fazlasıyla tatmin edecek bir paket. Gözüm kapalı almayı düşünüyorum şahsen. Cataclysm ortasında oyunu bırakmıştım. Mop'la dönmeye çalışsamda hiç sarmamıştı. Bu paketle tekrar adam gibi dönebilirim artık sanırım.

Bu arada çok merak ettim. Wildstar vb. mmolarda housing görünce "Abi housing var yaaa. Mükemmel off." triplerine girip WoW'a bana göre çok daha iyi bir versiyonu olan Garrison getirilince "Seneyede evlenme getirirler, farmville WoW'da, bu da yenilik mi yaa" diyebilmek neyin kafasıdır açıklar mısınız çok merak ettim cidden?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben eskiden şunun için şu kadar kasardım ah vah o eski günler demiyorum açıkçası.. ama bilmiyorum burda yok mu hiç abi oyunda iyice çocuk oyununa döndü diyen? Tamam doğru oynayan kitlenin büyük bir kısmı casual oldu.. ya onlardan biride benim eskisi gibi hardcore oynayacak zamanım hiç yok hatta. Onu da geçtim oynamakta istemiyorum (ayrıca lorela ilgili questide okurdum,achievementta kasardım.. dailyden de nefret ederim ama hardcore olunca yapıyordun maalesef). LFR'ye giren yok herhalde burda böyle konuşuyorsunuz.. Looking for retards diye değiştiriyim size ben onu.. hiç mi delirmediniz ilk çıktığında lfr? Ya hem kolay kesiyorsun tık diye yani herhangi bir zevki yok sonra gelip ben contenti gördüm demek saçma geliyor kusura bakmayın...

Eleştiri yapma hakkımız yokmuş gibi gidin başka yerde ağlayın ddemekte saçma bana göre.. Siz bunu iyi bir expansion olarak görüyorsanız, diğer çıkanlara ayıp olmuyor mu biraz? Bana göre patch kıvamında expansion bu o yüzden sitem ediyorum.. ve ellerinde o kadar adam ve malzeme varken bu kadar kötü bir expansion getirmelerini doğru bulmuyorum.. Bakın büyük ihtimal bu kadar laf etmeme rağmen merakıma yenilip alıp oynıyacağım tekrar.. ama yine de dokunmuyor mu kanınıza o akdar para verip oynuyorsun ve resmen karşılığı remade bir yer verip 2 lorela gözünüzü boyayıp aslında hiçbirşey gelmemesi?

Benim gibi levelingtan nefret eden biri için instant 90 inanılmaz birşey denemek istediğim bir classı direk 90 yapıp oynıyacağım efsane birşey ama bunun sonuçları neleri getirecek biliyor musunuz? Ne kadar küçümserseniz küçümseyin hardcore tayfa var, casual oynayıp iyi oynıyan adamlar var.. peki bu adamlar etkilenmiyecek mi? Oyunu bilmeyen adam çat diye level 90 olacak? Bu hareketin asıl amacı şu ana kadar oynamayanı da çekmek ya da çok eskiden bırakanı da... dDüşünsenize bir sürü bilmeyen adam LFR'de ya da Flexte olacak hadi bakalım uğraş dur..

Neyse sizde haklısınız, biz çok ağlıyoruz, bana göre ağlamamımızın sebebi çok daha iyi birşey yapabilecek olmalarıydı.. bakalım daha bitmedi blizzcon belki yeni birşeyler daha açıklarlar, bizde göt olup otururuz yerimize paşa paşa oynarız.. ama gidin başka yerde ağlayın demek gereksiz bir cümle..

yazuach said:

Bu arada çok merak ettim. Wildstar vb. mmolarda housing görünce "Abi housing var yaaa. Mükemmel off." triplerine girip WoW'a bana göre çok daha iyi bir versiyonu olan Garrison getirilince "Seneyede evlenme getirirler, farmville WoW'da, bu da yenilik mi yaa" diyebilmek neyin kafasıdır açıklar mısınız çok merak ettim cidden?

Ben görmedim Wildstar'da ve off demedim, ben dedim o dediklerini, oyunu single playera iten bir yenilik, kusura bakma öyle düşünüyorum ben.. Yenilik değil araklama.. ha hakları yok muydu araklamaya evet vardı herkes onlardan arakladı çünkü saygı duyarım geliştirip fikiri koymuşlar.. AC oynadıysanız orda kendi assassinlerini göreve yollamak gibi birşey olmuş.. WoW'u al single player oyna mantığı garrison.. bana öyle geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

LFR kullanip bir guilde bagli olmadan istedigim saatte raide girebildim. Item pesinde kosmuyorum, achievement ve content bana yetiyor. Girdigim raidlerde istedigim zaman cikabiliyorum. LFR cok ise yarayan bir sey.

Oyunu yapanlar oyunun hikayesini yazip gidisatini belirliyorlar, bu konuda aglamaniz cok sacma cunku zaten yapilani oynamaktan veya okumaktan baska careniz yok. Zaten zirlayanlar da oyunu alip en az 1 ay oynayacak, Turk'luk yapip burada kendi kendini e elestiiyorsunuz. Ne ciksa tatmin olmayacaktiniz. Sikinti oyunda degil sizde.
Sosyal ağlarda paylaş

lfr mükemmel bir şey cidden. az biraz daha yüksek item levelli item verse iyi olacak. loot sistemi şu anda kusursuz. legendary quest ve rewardlarının lfr ile bile yapılabilmesi harika bir şey.

hardcore yapanlar çok daha erken alıyorlar diğerleri de eksik kalmamış oluyor. kalabalık realmlerde pug raidler çok rahatladı flex sayesinde. flex'in item levelleri artmalıydı onu da yapıyorlar işte. güzel olacak.

casual oynamama rağmen mümkün olduğunca tüm questleri yapmaya çalışırım her zaman. mop bence bu bakımdan çok iyyidi. haritaların hikayeleri vs. rep ödülleri iyiydi. uçurtma sevmiyorsunuz belki ama yeşil uçurtma en güzel mountlardan biri bence hep onu kullanıyorum ben.

hardcore adamlar için 20 kişilik raidler çok iyi olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla saçmaladın bana göre ama kendimi eleştirdiğimi zaten belli ediyordum yazdığımda.. zaten göz önünde olan birşeyi söylemen komik. MoP'u da eleştirdim ama oynadım bayağa yeni gelen patchte bıraktım daha yeni yani.. Bunu da oynayacağımı söylüyorum zaten 1 ay mı olur birkaç ay mı olur bilemiyorum artık.. Türklük yapmak neyse bilemedim ama şu oyunu zırlayıp ya da zırlamayıp 8 senedir oynuyorum.. hep tek başımaydım oynarken, arada sırada arkadaşlar oldu ama sonucu hüsran tabi ki.. asıl türklüğü orda gördüm herkesin yaptıklarında gözü olan, goldunda gözü olan vs..

Sorunun bende olmadığı belli, adamların yapabileceklerinin farkında olmayanlarda sorun.. o yüzden hayal kırıklığı oluyor.. neyse benden bu kadar daha eleştiri ya da herhangi birşey yapmıyım.. günah keçisi olacağım yoksa:)
Sosyal ağlarda paylaş

LFR'de Slacker'dan geçilmiyor. Oyunu bitirdi oyunculuk namına bir şey yok. Legendary Back ise haksızlık wow oyuncularını ikiye böldü. Şuanda Legendary Back 'e başlayan adamın bu content'de raidlere alınması imkansız en az 5-6 hafta uğraşıcak falan filan..
Flex mantıklı drop rate'leri çok düşük.
Birde Guild çma işi bence paralı olmalı her önüne gelen angut kendini gearlamak için guild açıp milleti şutluyor ahlak sıfır..
Sosyal ağlarda paylaş

LFr nereyi bitirdi oyunculuğu yapmayın etmeyin yahu ! LFr zaten oyunculuğu olmayan. olsa bile vakti olmayan insanlar için kimse git kardeş LFR yap diye zorlamıyor sizi!

Guildin varsa yada Pug kurabiliyorsan FLex yada normal/hc yaparsın LFR ile ne alıp veremediğiniz varki ?

Ben kötü oyuncu olayım ,altımda çıkan yanan dönen şeyden kaçamayacak kadar yeteneksizim! ama sizin gibi oyuna para veriyorum ve buna rağmen sizin yakarışlarınıza göre oyunu oynamamam lazım !

Hadi iyi oyuncu olayım ama vaktim yok ve işten gelince kafa dağıtmak için raid yapmak oyun oynamak istiyorum ve guild ile sosyalleşecek kadarda vaktim yok çunku bir an önce raide dalıp boss kesip vs.. işte anlayın yani çok fazla açıklamaya gerek yok sizlerde yaşıyorsunuz bunu evlisiniz barklısınız çocuklusunuz vb.

nedir bukadar karşı çıktığınız şey yahu alt tarafı bir oyun ben gidip senin progress yapmana bir şey demiyosam ve LFR den mumnunum ben neden HC yada normal yapamıyorum diye konuşmuyorsam sizin de "vay efendim LFR boktan,LFR oyunculugu bitirdi ,vanillada şöyleydi böyle zordu " diye konuşmaya hakıkınız yok bence!

Oyun şu haliyle benim verdiğim paranın hakkını veriyor casual bir adamı elinde tutuyorsa benim için sorun yok. gerisi memnun olmayanın bileceği iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunda bir çok şey çok zaman önce bitirildi.
Ve bu bitirilmelerin adına " kolaylık " " yenilik " denildi.

LFR sistemi. TAM BİR REZALET.

Uçan Mount : REZALET

Raid Finder , Flex Mlex : REZALET .

Ben bu oyunda Onyxia'ya veya Molten Core'a giderken ganklenmek veya grup halinde gitmek orda birbiriyle dalaşmak istiyorum tıpkı eskisi gibi.
O instance senin bu instance benim şakır şakır ışınlanmak istemiyorum.
Güzelce 10dk da kapıda buluşucaksın.Onun bile zevki başkaydı. Insantance gitmek bile uçarak,atla vs vs..Eskiden.
Bu şıpşak lar oyunun agzına sıçtı.
Hoop bas gir.. Hoop bas al..

Şu wow'u tekrar hayata döndürmeleri için tek bir şey yapmaları lazım lan . Çok basit . O sakallı gerzek şunu dicekti dün.

" From now on we are opening Vanilla servers "
" Level cap will be 60 "
" No more flying mount "
" we are going back to Azeroth "

İsteyenler yine 1milyon hp ile warlods of pandaria oynayabilir sorun yok dicek.
ama o Vanilla serverlarda kuyruklar sıralar olmazsa adam degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

ah ah o 40'lık naxx... harbi ya birkaç boş serverını vanilla yapsa ne güzel olur.. tbcye bile razıyım:) yok ama herkes WoW'u kurtardı modunda :P http://wow.joystiq.com/2013/11/09/breakfast-topic-blizzard-just-saved-the-world-of-warcraft/ böyle bir yazı var mantıklı da açıkçası neyse let's wait and see.. herkesin kendine göre oyundan aldığı bir zevk var :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...