Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 aylık bebeğini 9 gün tatilde evde yalnız bırakan Adanalı öğretmen haberi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Olayın tek sorumlusu bu kadın değil, o ismi gizli tutulan poliste sorumlu. Kadın tek başına çocuğu evde terk edecek adamın yanına gidecek adamın bebekten haberi olmayacak ? Böyle bir şey mümkün mü ? Sırf polis diye isminin gizli tutulması bile ayrı bir iğrençlik bu olayda.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğum sonrası sendromu diye bir şey var. Nadiren ortaya çıkıyor, ve çok şiddetli durumlarda bu tür saçmalıklar yaptırabiliyor, hatta bebeği öldürtmeye bile çalışabiliyor. O yüzden ilk birkaç ay boyunca annenin bebekle başbaşa kalmaması gerekiyor. Bundan dolayı diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Doğum sonrası sendromu diye bir şey var. Nadiren ortaya çıkıyor, ve çok şiddetli durumlarda bu tür saçmalıklar yaptırabiliyor, hatta bebeği öldürtmeye bile çalışabiliyor. O yüzden ilk birkaç ay boyunca annenin bebekle başbaşa kalmaması gerekiyor. Bundan dolayı diye tahmin ediyorum.

budur

baby blues bayağı ciddi birşey

http://en.wikipedia.org/wiki/Postpartum_depression

aslında, günümüz annesinin doğumdan sonra bebeğine bakmak için uygun olmadığını kabullenmek lazım çoğu durumda. rewendorun dediği gibi, anne ve bebeğin başbaşa bırakılması sağlıklı değil, hele ki haberden anlaşıldığı kadarıyla çocuğu kucağına verip yapayalnız bırakmak hiç değil

kadını korumak için yazmıyorum, elime geçirsem parçalarım ama böyle de bir durum var
Sosyal ağlarda paylaş

nefr ve rewendor ve başka arkadaşlar hep doğru şeyler yazmışlar.
memlekette ne doğru ki? arkadaş, bir kadın doğum yaparken hemen sosyal hizmetler görevlileri gelmeli hastahaneye.
kadın kendine geldiğinde, gerekirse doğumdan 1 gün sonra karşısına geçip "hayırlı olsun hanımefendi" dedikten sonra kadın evli mi, bekar mı? Kocasının işi var mı, kendi işi var mı? Çocuk evlilik dışı ilişkiden mi doğmuş,vs. gibi sorularla çocuğun varlık sebebini bir öğrenmeliler. Neticede eğer devlet her bireyine karşı sorumlu ise bu böyle olmalı. Ama başta dedim ya, memlekette doğru olan bir şey kalmadı ki.

İşin öte tarafı da tabi vahim. Bir bebeği alıp çocuk esirgeme kurumuna verdiklerinde o çocuğun geleceğinin ne şekilde devlet güvencesi altında olduğu soru işareti. Çocuk büyürken başına taciz olaylarının bizzat kurum çalışanları tarafından getirilmesi ne yazık ki önemli bir olasılık.

Offff....darlandım yine.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...