Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Burun Tıkanıklığı

Editor

Öne çıkan mesajlar

Liebe said:

hayatımda ilk defa geçen hafta otrivine kullandım, kız arkadaşımındı ve dibinde 1-2 fıs kalmıştı dışarı çıkarken sıktım sanki dünya çok daha farklı gibi geldi suaheuh.burnumda kemik,eğrilik vs. bir sıkıntı da yok bildiğim kadarıyla ama daha önce nefes alamıyormuş da yeni nefes almaya başlamış gibi hissettim. bu haftada iyice hasta olmamla birlikte gittim aldım hemen. dün sınav vesilesiyle kocaeline gittim çantama koydum sanıyordum bi baktım yok kriz geçirdim otobüste nefes alamıyorum diye. bağımlılık yaptı ben de galiba hasta olmasam bile kullanacakmışım gibi geliyor hayırlısı bakalım

yeni bağımlılığın hayırlı olsun abi
şakası yok hani zararsız gibi gözüküyor ama geçenlerde sinüzit + alerji ve otrivine bağımlılığı fena götümde patladı mesela seve seve bırakmak zorunda kaldım ve şu an çok nadiren burnum tıkanıyor o da asla eskisi kadar aşırı değil. sabah uyanınca burnumun tıkalı olmamasına hala alışamadım mesela çok güzel bi his
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

Liebe said:

hayatımda ilk defa geçen hafta otrivine kullandım, kız arkadaşımındı ve dibinde 1-2 fıs kalmıştı dışarı çıkarken sıktım sanki dünya çok daha farklı gibi geldi suaheuh.burnumda kemik,eğrilik vs. bir sıkıntı da yok bildiğim kadarıyla ama daha önce nefes alamıyormuş da yeni nefes almaya başlamış gibi hissettim. bu haftada iyice hasta olmamla birlikte gittim aldım hemen. dün sınav vesilesiyle kocaeline gittim çantama koydum sanıyordum bi baktım yok kriz geçirdim otobüste nefes alamıyorum diye. bağımlılık yaptı ben de galiba hasta olmasam bile kullanacakmışım gibi geliyor hayırlısı bakalım

yeni bağımlılığın hayırlı olsun abi
şakası yok hani zararsız gibi gözüküyor ama geçenlerde sinüzit + alerji ve otrivine bağımlılığı fena götümde patladı mesela seve seve bırakmak zorunda kaldım ve şu an çok nadiren burnum tıkanıyor o da asla eskisi kadar aşırı değil. sabah uyanınca burnumun tıkalı olmamasına hala alışamadım mesela çok güzel bi his

yok abi valla hastayken toplasan 5-6 kere sıkmışımdır daha sonra hiç kullanmadım. ama çantamda gezdiriyorum hala atamadım :D
Sosyal ağlarda paylaş

BalisticGel said:

Otrivine ve İliadin denen illetten uzak durun. Daha önce 2 3 yıl üst üste son bahar ve kış dönemleri kullandım bağımlılık ihtimali çok yüksek. Burun dokusuna ve damarlara zarar veriyor durum ameliyata kadar gidebiliyor. Bu dönem gene başladım 1 aydır kullanıyorum kullanmadığım zaman nefes almakta güçlük çekiyorum. Artık attım çöpe bütün şişeleri bırakmaya niyetliyim. Kullanmaya başlamayın bile. Tuzlu su, deniz suyu nazal rinse setleri vs. onları kullanın.
şu günden beri kullanmıyorum çok güzel oldu hiç tıkanmıyor burnum..
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bir şey. Arada sinüs yıkama kitinden kullanıyorum çok sıkıntı çekersem, oda sümükten dolayı tıkanma için yoksa etlerde şişkinlik yok eskisi gibi.
İlk 2 3 gün sıkıntı çektim ilacı bıraktıntan sonra ama tıkanıklık derecesi gittikçe azaldı sonra tamamen gitti. Azaltayım yada sadece gece yatmadan önce sıkayım vs. olmuyor tamamen kesicen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Selam,

Yılın her günü yaşadığım bir alerjim var bu burun tıkanıklığı yapıyor, ayrıca alerjiye bağlı genzimde akıntı da olduğu için tüm üst solunum yolu rahatsızlıklarını oldukça ağır geçiriyorum. Otrivine kullandığımda bende de ilk tecrübelerimde inanılmaz bir rahatlama sağlamıştı; yıllardır alerjiden rahat nefes alamayan ben 'dünya varmış' demiştim sonunda. Fakat akşamına burun kanamalarım başladı, acilen kullanımı kestim. Şu an çok daha az etkili bir ilacım var sadece akşam yatmadan kullanıyorum. Bir de eve girer girmez (hasta olduğumda) şu burun bantlarından kullanıyorum, faydasını gördüm.

Tuzlu su yapıp, enjektörle burnuma basıp temizliyorum ben. Rahatlatıyor.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...