Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bavul Tasarım Projesi Önerileri

Tuor_annare

Öne çıkan mesajlar

Endüstriyel tasarım okuyan biri için önerileriniz gerek.
Havayolu taşımacılığı için, yurt dışı seyahatlerinde kullanılabilecek bir bavul.
Başınıza gelen sorunlar, şöyle bir bavul olsaydı hayatım çok daha kolay olurdu diyebileceğiniz şeyler varsa lütfen söyleyin.
/troll serbest
Sosyal ağlarda paylaş

Bavulun iç kısmına astar gibi bir torba falan koyun, ona da vakumlu poşetlerde olan vakum şeysinden koyun. Doldurup vakumlayalım o bölmeyi (kıyafet falan) böylece diğer eşyalara daha çok yer kalsın.

Bir de silindir şeklinde bavul projesi geliyor aklıma ama onu beceremezsiniz siz.
Sosyal ağlarda paylaş

bavula sağlam bir şekilde monte edilebilen ve istenildiğinde kolayca çıkarılabilen laptop cantası kullanışlı olabilir.

iş seyahatları için takım elbiseleri elde taşımak zor oluyor. katlayarak bavula koymak ise tam bir dert. takımları duzgunce bavula yerleştirebilecegimiz bir tasarım fevkalade olur.

kişisel bakım eşyalarının ayrıca muhafaza edileceği, sıvıların akması halinde diğer eşyalara bulaşmayacağı bir ek bölme fena olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sapı biraz daha uzasın, boyum 1.90 bavulun çekerek götürmek için hafif eğilmem gerekiyor. Eğilmezsem peşimden zıplayarak geliyor bavul genelde.

Onun haricinde tekerlekleri içerigirebilse süper olur, THY 2 kere tekerini kopardı bavulumun. Tekersiz 30 40 kg bavulla havalimanından eve dönmek cehennem azabı.

Ha bir de körüklü olsun şu bavullar iyice. Dünyadaki en zor şey değildir herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

bunları düşünemediysen zaten kendi başına git sanayide kaportacı ol ya.

bu mantığı hiç anlamıyorum. Şunu yapamıyorsan bırak bu mesleği zaten mantığını. Adam belki 1. sınıf öğrencisi ve bunu düşünememiş olabilir yani, ya da belki daha farklı şeyler düşünmüştü, bunları görünce bunlarda mantıklı geldi. Bi insan okuduğu meslekle ilgili her ayrıntıyı en iyi şekilde düşünecek diye birşey yok.

Böyle bir tepki vermemin nedeni, 1. sınıftayken yapamadığım bişeyi patide konu olarak sordum ve gelen cevaplardan biri buydu. "Bunu düşünemediysen ( ya da yapamadıysan ) bu bölümü bırak zaten". Niye bırakiim abi o an onu düşünememiş olmak hiç düşünülemeyeceği anlamına gelmiyor. Zaten onu düşünebilsin, keşfedebilsin diye o bölümü okuyor.

Neyse yıllar önce olan bi durumla ilgili duygularımı ifade ettim sadece, tartısmak amaçlı değil niyetim yanlış anlaşılma olmasın =)
Sosyal ağlarda paylaş

Kaç günlük seyahat için olcak?

Eğer 1 haftaya kadarsa uçakta yanına alınabilcek boyları geçmemeli. 4 döner tekerlekli olmalı (3 teker de olabilir, 1 önde, 2 arkada). İçine erişim kolay olmalı. Dolap gibi tamamen içini boşaltmadan herşeye erişilebilmeli. Örn. iki kanadı açıp sonra içinden bir katı dikey sabitleyip kullanabilirsin(?)

Köşelerinde lastiğimsi koruyucular olabilir. En çok hasar taşıma sırasında köşelerden veya köşeye yakın yerden gelir bavula.

İç tarafında laptop için bi bölüm kesin olmalı. Kıyafetlerle diğer eşyaların konulduğu bölümler ayrı olabilir. Örn kablolar, fotoğraf makinası, şarj aleti vs. başka bölümde olabilir kıyafetlerden. Bir de hijyen vb. banyoda kullanılcak malzemeler çantanın içinde ufak ve çıkartılabilir başka bir çantada olmalı, kolayca ordan topluca alıp banyoya taşınabilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Horrible said:

Fin said:

bunları düşünemediysen zaten kendi başına git sanayide kaportacı ol ya.

bu mantığı hiç anlamıyorum. Şunu yapamıyorsan bırak bu mesleği zaten mantığını. Adam belki 1. sınıf öğrencisi ve bunu düşünememiş olabilir yani, ya da belki daha farklı şeyler düşünmüştü, bunları görünce bunlarda mantıklı geldi. Bi insan okuduğu meslekle ilgili her ayrıntıyı en iyi şekilde düşünecek diye birşey yok.

Böyle bir tepki vermemin nedeni, 1. sınıftayken yapamadığım bişeyi patide konu olarak sordum ve gelen cevaplardan biri buydu. "Bunu düşünemediysen ( ya da yapamadıysan ) bu bölümü bırak zaten". Niye bırakiim abi o an onu düşünememiş olmak hiç düşünülemeyeceği anlamına gelmiyor. Zaten onu düşünebilsin, keşfedebilsin diye o bölümü okuyor.

Neyse yıllar önce olan bi durumla ilgili duygularımı ifade ettim sadece, tartısmak amaçlı değil niyetim yanlış anlaşılma olmasın =)

yetolar dayanışması.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...