Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Oyunu silmeye karar verdim, SSD ne de olsa, oynamiyorum da. Iyice baydi.

SIlmeden once bor oyun atayim dedim. Ben 15'im, adam 1. Hunter oynuyorum. Sonraki el olecek. Sadece bir 1/1 Paladin minion'u var. Ama o 1/1'i 18'e cikardi tum kartlarini kullanarak elindeki, oyunu aldi. Bu arada bende tauntsuz 4-5 minion vardi, duran.
Sosyal ağlarda paylaş

Yine elindeki kartlarla yenmiş. Benim yenildiğim bir oyun var. Yerde 15 damagelik minionlarım var, karşımdakinde kart yok, 13 vs 7 gerideyim. Süper bal lazım işte. Adam önce arcane intellect çekti. Onla da geomancer ve fireball. Direk kapadım oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

sabonis said:

spell power ile arcane missiles attım, 4'ü de minion yerine hero'ya gitti. ragequit'i çaktım :D

Kart oyununda RNG olması kadar saçma bir şey olmaz zaten. Bir de blizzard rng'si olunca tadından yenmiyor sdfklj

hah oh be, kart oyunundan anlayan başka bir adam daha çıktı :D burada çoğunluk rng'nin 'renk' kattığını söylüyor da :D

oynadığın kartın ne yaptığını bileceksin. gerekirse arcane missiles 3 yerine 2 tane atacak ama sen seçeceksin targetları tek tek...
Sosyal ağlarda paylaş

Siz de haklısınız ama sizin tarif ettiğiniz şekilde halihazırda tonla TCG var zaten. İnsanlar mıymıy ilerleyen, aksiyonsuz şeyleri sevmek zorunda değil, onlara peasant gibi de bakamazsınız. Hearthstone'un olayı zaten ne an ne olacağının kestirilememsi ve hızlı olması. RNG istemeyen adam gider MTGO oynar, Scrolls oynar.

Tamamen objektif konuşmaya çalıştım, ben iki türü de severek oynarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Anlamamak da direniyorsunuz.

Ne MtG'de, ne Scrolls'da, ne Yugioh'da, ne de yeni çıkan Faeria'da oyunu bariz kazanırken rakip bir kart çekip, 15 hasar verip oyunu kazanamaz genelde. Çok ender olabilir ama Hearthstone'da bu o kadar fazla ki bir sorun olduğu belli.

Rakibinden bariz bir şekilde daha iyi oynuyorsun, yavaş yavaş tüm minionlarını öldürüp canını 2-3'e indiriyorsun kendinde az bir zararla, sonra tek bir kart çekip yeniyor adam. Bu legendary'ler aşırı güçlü ve kullanılmaları kolay. Theros'daki tanrılarla ve Scrolls'daki Harvester ile kıyaslayın bir?

Oyunda kart dengesi yok. Poly at diyeceksin ama destede ondan sadece iki tane oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Parliamert said:

Siz de haklısınız ama sizin tarif ettiğiniz şekilde halihazırda tonla TCG var zaten. İnsanlar mıymıy ilerleyen, aksiyonsuz şeyleri sevmek zorunda değil, onlara peasant gibi de bakamazsınız. Hearthstone'un olayı zaten ne an ne olacağının kestirilememsi ve hızlı olması. RNG istemeyen adam gider MTGO oynar, Scrolls oynar.

Tamamen objektif konuşmaya çalıştım, ben iki türü de severek oynarım.

mıymıy ilerlemek ve aksiyon ile, random işler yapan kartların arasında hiçbir bağlantı yok. random iş yapmayan kartlarla şu oyun hala aynı şekilde oynanabilirdi.
tek sıkıntı mesela deadly shot bence. destroy random minion diyor, normalde magic'te bu "target player sacrifices a creature" şeklinde. ama bu oyun rakibe söz hakkı sunmayacağı için bunu yapamaz. o yüzden biraz gerekiyor gibi mesela deadly shot'ta.

oyun gayet güzel. ama gidip bal ötesi şeylerle karşılaşınca sinirden kuduruyor insan. top deck balına karşı değilim o olacak ve delireceğiz, ona yapacak bişe yok :D

ama demin başıma gelen gibi rakip random iş yapan bi kart çekip (deadly shot) 3 minion'ım varken, legendary'imi öldürürse, bu noktada SOKARLAR LAN BÖYLE OYUNA diyor insan.

gerge'nin anlattığı olayda da hiçbir kötü yanı yok bence... öyle bir anlatıyor ki sanki 1 kart çekti de adam o turn maçı kazandı... adamın elinde zaten 3 veya 4 kart varmış, 4 veya 5.yi çekip öldürmüş. gayet olabilir. özellikle paladin ve priest'in bu tür işler yapabildiğini bilip ona göre oynamak gerekiyor. ha adamın da balı tutmuş ayrı ama bu topdecking balı yani, kabul edilebilir bir bal türü...
Sosyal ağlarda paylaş

ya anlatamıyoruz galiba hiç bir rng efektli kartı kullanmak zorunda değilsin. Ama rng efektli kartlar o class içinde balance için rng efektli konulmuş hoşuna gitmiyorsa alma. Hunterın deadly shotu 3 costa 1 minionu öldürüyor ama hunterda okadar direct dmg ve minion gücü varken instant kill mi verilmeliydi bide ? instant kill kime verilmiş rogue a assasinate olarak mana costu kaç 5. Anlayabildin mi mantığı.

Karşındaki kullanıyorsa da işte o kartın gücü bir assassinate kadar değil çünkü random, ki oyunda 1 shot yapan dünya kadar kart ve cc varken snipe op bir kart değil yani, random olarakta legenderyne denk geliyorsa geliyordur yani. He başka koşulsuz şartsız kill yapan tonla kart olmasa gene anlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

La yine mi RNG muhabbeti dönüyo?

Diğer kart oyunlarında deckten elinize mana, land, resource vs. gelmediğinde sövmeyi biliyonuz ama. O random olmuyo mu? Hearthstone'da resource management gayet stabil işliyor. Bir sonraki hatta duruma göre 2 sonraki turnde yapabileceklerini dahi hesaplayabiliyorsun. Hearthstone resource management konusunda daha az random bir oyun.

(Şu "oyun çok random yaa." şeysini kartların bazılarının random efektlerinin oyunu etkilediği şeklinde yapsanız rahat edicem. Böle toptan kestirip atmak doğru diil.)
Sosyal ağlarda paylaş

Class kartları yada skıllerıne cok laf edecek degılım ama su legendary ler gercekten bır ayar ıstıyor hepsını gectım mısal druid hic oynamamıstım dedım sunu level 10 yapayım, yapmaz olaydım resmen işgence karşıya legendary kartlı tonla adam gelıyor sen ıstedıgın kadar ıyı oyna kurtaramıyorsun adam ysera+ismini unuttum su fireball cektıren cıkıyor yanında 1 taunt ee ben elımdekı deck ıle nasıl keseyım bu adamı? adam 10 can ben 20 kusur adam oradan cevırıyor oyunu. Hadi diyelim tamam deck ustunlugu onuda anladım diyelim. Bari ben 3 lvl druidimle oynarken bana gore rakip ver gidip end deck li adamı bana rakip vermede zevk alayım druidimi level atlatırken haksız mıyım?(Resmen insan classtan soğuyor yaw)

Ayrıca legendarylerden bahsettık o kadar kendım warlock oynamama rağmen Jaraxxus çok abartı. Tamam legendaryler elbette etkısı dıger kartlardan farklı olacak ama bu kadar abartıda olmamalı bence.

Konuda bahsedilen luck olayınada katılmıyorum zaten tum kart oyunları luck uzerınedır (land,resources vs.) ne kadar oyuncu yetenegı ustunlugu saglasada sans faktoru de bır o kadar etkilidir. Bazen oyle oyuncular denk gelıyorkı gercekten guzl hamleler yapıyor bak onların karsısında saygıyla egılırım.

Şu ana kadar gördüğüm en zevkli olay herhalde arena; ne kadar saçma deck setupları cıksa bile sonuçta oyunculuk daha ön plana cıkıyor (benim düşüncem)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...