Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Norak said:

GenjuroXXX said:

taktik

abi zaten oyun için demişim ben orda :P

en güçlü birimler açılınca oyunda zaten tüm orduyu seçip random düşmana tıklayınca gene kazanıyorsunuz birimleride yanlış yerlere koymazsanız, taktik falan hak getire o yüzden biraz eheh,

bide zaten savaşların %95 i aynı şekilde geçiyor hele şehir savaşlarında burda.

misal medieval 2de falan böyle değildi bu vurkaç yapardık yorulan adamları geri çekip tazelerini ileri sürerdik falan filan baya uzun savaşlar oluyordu. ha ordada en gelişmiş birimler gelince tek tip orduyla (benim templardı hep) emperor + 4 ordu alıyorduk yanında ama bizim ordununda %80i savaş alanında kalıyordu, burda kayıpsız dandun ilerliyorsun o açıdan dsf.

Aman sakın ha oyunu modsuz , vanilla oynama zaten çok leş Divide et Impera veya Radious kesin olması lazım veya az önce yukarıda belirtildiği gibi bi realism mode' u , ben DeI' da bazen gıcık oluyorum kaçan slinger-vari armorsuz kıytırık üniteleri bile biçemiyosun süvariyle , o kadar zorlaştırmışlar ki damage-weapon skill olaylarını bu yüzden Radious tercih ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

dünde, bir şeyler yünledi, hanibal arayüzü geldi ama arada teşşekküler dlc aldınız, ama yüklemek için oyunu yeniden başlatın diyordu, ama başlatınca bir şey olmuyordu doğal olarak

bu arada kasabalara, maden yapabiliyoruz

ha birde gemilerin menzili kısalmış

ve mod yapmadıysa, teknoloji ağacı yine değişmiş
Sosyal ağlarda paylaş

oyun bitti zatende öyle arada son kalan toprakları alayım diye giriyorum ben ama kalan devletler çok komik sdf adamların hepsiyle savaştayken bile saldıramıyorlar sınırdan bakıp kaçıyorlar hep, anca ben saldırcam.

bide zaten 32424 farklı minik orduyla takılıyorlar birleştirip düzgün ordu kurmak diye bir olayları yok nası bişeyse

http://i.imgur.com/dmTEKY4.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen yokolmak yerine kaçıp kaçıp başka şehir kuruyorlar genelde patchlerden birinden sonra, onun şeysi. zaten tier 1 mi ne lol champ. gönderip yakıyorum şehri sürekli.

bide trde kış koymamışlar ehe

grafik modları kapatınca gene bulut oldu harita hep peh
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Yanlış hatırlamıyorsam dediğin gibi Scipio (Africanus?)'da zaten Hannibal kendi taktiğiyle yenebiliyor anca zorlaya zorlaya?

yok scipio bayağı rahat yeniyor zama'da, dönemin tankı fillerini nötralize edişi de bir o kadar dahiyaneydi. scipio klasik encirclement kullanıyor ama, roma'nın önden çapulcu yollama hesapları yok öyle. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben araya bir bilgi vermek istiyorum.

Benchmark'ta fps arttı, gözle görülür de hissettiriyor. Ama oyunda 3200 vs 3200 iki orduyu kafa kafa çarpıştırdım baya bir gerileme var. FPS düşmüyor, ama birimler adeta tekleyerek hareket ediyor. 9. yama böyle değildi. İdeal performans 9. yama ile gelmişti. Ayı büyüklükteki orduları kafa kafaya çarpıştırdığımda teklemeyi geç 1 fps düşmüyordu. Elbette grafik ayarları sonuna kadar köklenmiş bir halde bu testleri yapmıştım.

Umarım bir hotfix ya da gelecek yama ile bu hallolur. Şimid kafa kafaya kalabalık savaşlarda birimlerin birbiriyle ilk temas anında birkaç saniye bu tekleme olayını görüyorsunuz. Sonra normalleşiyor hareketler ve animasyonlar.

Normalde bu tekleme işini 16 bini aşan Shogun 2'deki savaşlarda görüyordum. O da artık sistemin değil oyun motorunun darboğazı idi. Hatta çoğu zaman da olmuyordu bu problem.
Sosyal ağlarda paylaş

trapt said:

Arkadaişlar,

1- Hangi modları önerirsiniz ?
2- Hannibal patch alınmaya değer mi ?

Haftasonu desteği ricadır.

Genel toplam bi overhaul için 1.tercih Radious Total War Mod , yanız bu mod 6-7 parçadan oluşuyo hepsini yüklemeni tavsiye ederim (economy pack , ai mod , eastern unit pack vs halinde)

2. tercih Divide Et Impera , daha gerçekci , tarihsel olarak uyumlu ama kanser edicek kadar uzun sürek savaşlar istiyorsan yine genel bi overhaul mod u sanırım 3 yada 4 parçadan oluşuyordu

Bunların dışında

-G.E.M (grafik modu)
-Agent Cards Redone
-CloseCombat BAI V11
-Unit Cards For Radious Mod with BullGod style

Kişisel göze hoşgelen , oyunun albenisi arttırması için kullandığım diğer modlar
Sosyal ağlarda paylaş

radious mu ne cok arcade, her şehir 50 bin asker çikartiyor resmen ve campaing map cok kolaya dönüyor. dei cok dinamik ve iyi tek sorun savaşlar biraz uzun sürüyor ama mantiğini çözersen bırakmazsın dei'yi. çünkü olay kill death ratio değil,moral. düşmanın moralini kıracaksın
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

radious mu ne cok arcade, her şehir 50 bin asker çikartiyor resmen ve campaing map cok kolaya dönüyor. dei cok dinamik ve iyi tek sorun savaşlar biraz uzun sürüyor ama mantiğini çözersen bırakmazsın dei'yi. çünkü olay kill death ratio değil,moral. düşmanın moralini kıracaksın

Evet Imperium level'ına göre ordu sayısı daha yüksek , ben seviyorum şahsen 2 modu da yanlız DEI'da ki hoşuma gitmeyen 120 süvari ile kovaladığın 50 adamı indirmek için haritanın ortasından bitişine kadar kovalaman gerekiyor ve şehir savunmasında time limited battle yapıyorsan, 2 pikeman ünitesinin savaşı kazandırmaya yetmesi , çünkü indiremiyorsun adamları kapıyı tutarken , Radious'n farkı o pikemanlar yine karşı tarafa kapı savunmasında cok kayıp verdiriyor (örnek geçen gün 670 kill'i olan pikeman unitem vardı) fakat yeterinde içlerine girebildiğinde kıyma yapabiliyorsun o pikemanları

Dediğim gibi bazen ruh hali ve nasıl bi oyun oynamak istediğine bağlı olarak modlar arasında geçiş yapıyorum 2 modla tonla save im var :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
kötü gidiş yok. shogun 2 yükledim dün. herşey süper (siege hariç orada adamlar japon diye kaleye tirmaniyo?!)

rome 2 aceleye gelmiş çıkışı.çok belli.a.i bozuk.a.i olsa geriye kalanda bir sıkıntı yok. tamam rome 1 dönemine göre iyiydi ama ondaki absürdleri de unutmadik tek phalanx ile dünyaya karşı şehir savunabiliyorsun?! veya oyunda toplam ünit çeşidi 20 falandı hele mısır çizgi film gerçekliğinde bir ülkeydi ama a.i işte fena değildi. rome 2 de a.i gerçekten çok kötü. inşallah düzelir 12 patchde bişi olmadı ama bakalim hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Beni sıkan olay inşaat mantığı da olabilir. Nedendir bilinmez belki de oyunun en zevkli kısmı olan bina geliştirme işini boşlamış gibiler. Yüzlerce bina oluyordu önceki oyunlarda ve bu binaları yaptıkça teknoloji gelişiyordu otomatik olarak. Ahırı son seviyeye getirince ağır süvari çıkması vs.

Sonuçta burada yıllar önceki tartışmalarımızda ilk oyunun grafikleri güzelleştirilmişi olsun yeter diyorduk. Sadece grafikler iyi ama oynanış gerçekten yok. Rome ne kadar absürt olsa da birden "aa britonlar'da kesik kafa fırlatan adamlar vardı, dur onlarla bir senaryo atayım." diyordun. Bu oyunda o yok işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...