Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Bu oyun benim dönem ödevlerim gibi olmuş :), ödevi alırdım bir gaz şunuda eklim bunuda eklim derdim süper ödev yapacağım deyu, sonra altından kalkamayacak hale getirirdim, birşekilde şişirip tam tamamlamadan (yetişmeyecek, hiçbir şey vermemekdense bari eksik de olsa birşeyler vermiş olmak için ödevi vereyim)hocaya verirdim.Hocada "aslında fikir güzel birşeyler yapmaya çalışmışsın, uğraşmışsın ama olmamış sana ek süre veriyorum derdi."

Oyun aynen bu durumda :). Çıkarmış olmak için oyunu çıkardılar, şimdide tamamlamaya çalışıyorlar.

Şu haliyle çöp.

77 saat gameplayim var bunun 15 saati coop oynama çabalarıylar geçti, ama bir türlü 40 turnden fazla devam edemedik laglar, göçmeler. 70 TL bastık onun hatırına ha düzeldi düzelecek derken düzeltseler bile tekrar oynanacak bir şey olmayacak ki diyerekden bende sildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Nebelpfade said:

oyun çöp direk valla 1 aydır oynamıyorum uzun sürede oynamayı düşünmüyorum. sega , CA dan da daha asla pre order birşey almam . hayal kırıklığı oldu rome benim için , oyunun adam olması için daha bir 3 ay var bence .

Ben geçen sene pre orderdan diablo 3 ve simcity almıştım. İkisinden de ağzım yandığı için bunu almadım(daha da bir şey pre order etmem zaten). İsabetli de olmuş. Kesinlikle ign dışında bir kaç yerde düzgün incelemesi çıkmadan almamak gerekiyor oyun falan. Bunu peçlemeyi kotarabilirlerse seneye indirimden alırım nefis nefis.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bana betasını veriyoruz, 2 sene bekleyeceksin ama deselerdi itiraz etmezdim.

ama tabi şikayetlerim benim de var,

ek: d3 denen ucube ile kıyas yapmayı bile kabul etmem, en azından bunun eksikleri var, düzeliyor ve ucuz, d3 hem beklenen oyun değil ve adamlar daha çok oyunu bozuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Bence gayet oynanabilir oyun ve potansiyel vadediyor.Bence en büyük kötü yanı diplomasinin düzgün işlemesi sonucu very hardda bile hiç zorlamaması oyunun ilk 20-30 turn u atlattıktan sonra.

İskitlerle very hardda oynuyorum boğaziçi daçya ve iskitya yı aldığım andan itibaren bütün dünya basladı müttefik olalım trade yapalım abi büyüksün diye ve istediğimle ittifak yapıp belirlediğim hedefi yalnızlastırıp dalıyorum karsımda duramıyor haliyle tek basına.

Nasıl düzeltirler bilmiyorum ama daha düzgün gelişmeleri lazım diğer devletlerin.Özellikle romanın bu kadar ezilmemesi lazım her oyunda adamlara içim acıyor resmen önüne gelen tokatlıyor herifleri.
Sosyal ağlarda paylaş

legendary; 0 save load
ordu başına max 1 tane balista
short campaign mod - http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?625564-Shorter-Campaign-Mod-(Updated-to-Patch-5-and-CA-Mod-Manager
(ne yaparsanız yapın 6-7 province aldıktan sonra oyun otomatiğe baklıcak, military win için özellikle 140 settlement bayıyor)

son olarak da battle mod ( close combat, art gratia artis(favorim), lines of battle, seç birini)
+

oyun aslında çöp, o kadar "makyajdan" sonra ben de güzel olurum diyene
sene 2013 ve modsuz oyun

Sosyal ağlarda paylaş

çok province elde ettikçe sorunlar artmalı aslında, bunları oyuna eklemek zor da değil, vardı zaten çoğu önceden.

mesela isyan olsun arada, doğal felaket olsun, local warlord falan problem çıkarsın, din problemleri çıksın, denizden bi anda random barbarlar/korsanlar saldırsın falan filan yeterki bişiler olsun sdf, ama hiçbişi olmuyor oyunda o açıdan, belli bir güce erişince direk yokuş aşağı dümdüz gidiyorsunuz sonuna kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun o kadar uzun olmasın, tek çözüm o, hiç bir tw oyunu bu kadar uzun oynamadım, bunuda ach. olsun diye oynuyorum ama çok bayıyor, savaşaı bırakıp diplo falan uğraşmak, ayrıca random işlerde bayar adamı, savaş yapmak istiyorsun, çöp işler ile uğraşıyorsun sonra,

eco. bitirme amaçları mesela, alakasız yerleri istiyor, mısır ile git güney fransa ve kuzey isp yayı al diyor, hop dalıyorsun, bu sefer 20 ticaret ortağını karşılıyamıyorsun falan filan,

şunda, 100 turn civarında devletler oturunca güzel ordular ile geliyor, fullupgretli falan çıkartıyor, şehir kuşatmaları yetersiz, balistalar yüzünden ama meydan savaşında iyi savaşıyor, serinin çok ilerisinde
Sosyal ağlarda paylaş

hadi tamam anladik base game ile gelmesi baya zor, tirt almanya vb ulke politikalari oldugu surece de shogun 2 dekinin TAM iki kati para istemek nedir, hayir yani net olarak bedava olmasi gereken bisi bu ustune iki kati para istiyorlar.

CA bizi resmen ayakta ..... anlayana artik

Sosyal ağlarda paylaş

slevkoslara nasıl çok kolay diyorsunuz onu anlamadım, tamam oyun genel olarak çok kolay ama, legandey, 5 turn de çevremdeki herkes savaş ilan etti, 2,5 eyaletim var, ama içlerinde bina yok, ilk turn mısara savaş ilan etim bütün vasallarım bana savaş ilan etti doğudaki, artı araplar ve galatlar da atladı ortaya,

gerçi filleri sağ olsun pyrik de olsa savaş kaybetmedim,

araplarla yaptığım savaşta fil 990 adam aldı sırf kayıpsız gerçi spearda olsalar arkadan kalabalığa dalmasınında etkisi var
Sosyal ağlarda paylaş

how to: hiç bi vassalı isyan ettirmeden, seleucid, legendary

ilk turnden itibaren 400'er, 400'er gold giftliyoruz en doğudaki üç vassala. (400 gift = 8 relation, 390 oldumu vermiyor)

mercenary fili ve donanmayı da iptal ediyoruz ilk turdan.
max ticaret anlaşması herkesle + üstüne gold mümkünse, bir iki de defensive alliance gene mümkünse. (pontus özellikle)

ilk turdan tarsus, trakya ve edessa (urfa?'da) eastern slinger yapıp 5 tur içinde ankarayı ve kapadokyalıları yıkıyoruz.
vassallar da otomatik savaş ilan ettiği için +15 relation falan alıyorsun, hatta sonradan farkettim bunu; savaş ilan etmeden trespassing yaparsan, savaş ilan ettikten sonra +20 relationship daha alıyorsun vassallar da savaşa katılınca.

20.turn, 16 trade partner, 10k gelir, 3 full stack ordu gg
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna yeni başlayanlar için veya ortalama bir oyuncu için baya zorlayıcı olabiliyor, diğer devletlere nazaran, partlarda öyle mesela, fill general olmasa, -paralı olanı tutmanın manası yok- ilk turnden sağa saldırman yüzünden baya toprak kaybedecektim

ben şöyle yaptım,

ilk turn mısıra savaş ilan ettim vasalların yarısı gitti ve o turn donanma ve oyunun başındaki ikici ordu
ile adayı aldım ve ilk filli ordu ile kıbrısın diğer şehrine ilerledim

2. turn orayı da aldım, adayı alan orduyu, kudusun oraya gönderdim
3. turn kudusü aldım, galatlar savaş ilan etti vasala savaşa girdim
4. turn petrayı aldım, 1e3 oranda, diğeri ile galatlara ilerledim ve petrayı alan orduya biraz takviye yaptım.
5. turn nebata savaş ilan etti, diğer vasallarda gitti bir tek babildeki kaldı. orduyu galatların sınıra götürdüm adamlarda hareket yok diye
6. turn galatlar hiç takviye yapmadığım ilk orduya 20+ birimle saldırdılar, geri çekildim, şehre saldırdılar, savunmaya yetişemedim, vasal şehri kaybetti, gerideki ordusu ile saldırdı savunma savaşı yaptım, pyrik olarak onu da kazandım.
7.turn son savaşta general öldüğü için fil olarak yenisini aldım ve ciritçi takviyesi yaparak ki ondan başka asker toplamı 100 kadardı, şehre saldırdım, galat dışarıda karşıladı, zırhlı fil ile 300 kadar mızraklının ve asil atın ortasına daldım, 30 kadar pike ile birlikte, zırhlı fil gerçekten muazam bir şey tek başına savaşı kazandı. petradan nebatlara saldırdım, 17 birim vs 30+ kadar bir orandı o şehride aldım-hegra- fil sağolsun, turuncu perseler persler hatrayı 20 birimle aldılar çevre illeri bir genral ve 3 pike ile takviye ettim yeter diye umuyorum, sonra kapattım oyunu.

savaşları kazanabildiğim için kolaydı, savaşları kazamazsan baya zor bir oyundu onu demek istedim.

bu oyunun bir güzel yanında bu, shogun2 de de benzer şekilde oynadığım zaman, asugariler bir halt yiyemeyince ve 2 kişi tek şehrini kuşatığında keyifli bir tarafı kalmıyor zorluğun...
Sosyal ağlarda paylaş

başlar başlamaz saldirma mısıra. Yavaş yavaş agresifleş zaten oyunun başında tüm doğu düşmanın.yapacağın en iyi şey media'yı savunarak hafif hafif ilerleyeceksin. bir 20-30 tur civarında zaten gerçekten büyük güç oluyorsun ekonomide ondan sonrası da gene çok cephe çok savaş ama zor değil
Sosyal ağlarda paylaş

üstte dediğim gibi yapınca 7. turda falan min 40+ civarı relationship oluyor, o saaatten sonra da kazan kaldırmıyorlar tabi.
-
hemen her faction ile ilk 20 tur civarı oynadım, en zorlandığım nomad seçip diğer barbar/göçebelerle savaşmak yerine direk güneydoğuya indiğim oyundu.
herkes eastern; kültür sıkıntı, public order sıkıntı.
düzgün ticaret yapıcak ülke yok, liman yok, altın sıkıntı.
bina yapıcam, 2 şehirli province heryer o sıkıntı.
Selevkos'dan ayrılanlar hep komşu zaten, direk alliance kuruyorlar, yetmiyor, az biraz bekleyince etrafdaki diğerleriyle de alliance kuruyorlar eheh...

2 orduyla 5-6 faction'a karşı savunuyorsun falan, çok keyifli oyundu.
Sosyal ağlarda paylaş

Herşey iyi hoş ama oyunu bitirmeye sabrım yetmiyor benim.%600 research rate oldu hemen hemen bütün teknolijiler bitti.12 tane full ordum var imkansız kimse karşı duramıyor.Kuzey doğu doğu ve bütün arabistan tamamen benim kontrolümde ama daha 65 region var.

110 istiyor iskitlerde ve çok salak yerleri almamı istiyor.Roma ile oynamıştım ilk oyunumu ondanda yine aşırı kolay olduğu için baymıştım.Yok mu bu victory conditions u azaltmanın bir yolu çabuk bitsin yeni heycanlara başlayalım.

Yarıda bırakmak istemiyorum oyunları ama çok sıkıcı hale geliyor bir yerden sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu oyunu her gün 2 turn oynayacaksın sadece. o zaman çok güzel bir kafası oluyor. bakalım tebaam bu gün neler yapmış diye girip 1 saat takılıp çıkıyorsun. gün içinde düşünüyorsun falan. çok daha eğlenceli oluyor o zaman. bir deneyin. hem çoooook uzun sürer hem de bambaşka bir kafası olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Kalten said:

kısa campaign mod http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?625564-Shorter-Campaign-Mod-(Updated-to-Patch-5-and-CA-Mod-Manager

-modun çalışması için yeni oyuna başlaman gerekiyor tabi,

onun haricinde 65 şehir daha istiyorsa, direk sahip olmak zorunda değilsin. bastır goldu, herkesle military alliance kur, direk kabul etmezlerse önce non agression, sonra defensive, sonra military alliance şeklinde yavaş gidersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten 8-9 tane military alliance var.Onları saymıyor direk hakim olmamı istiyor ve dediğim gibi very hardda oynamama rağmen aşırı kolaylaştı oyun.Birini seçiyorum saldırıyorum ve genelde 3-5 turn sonra adam yokolmuş oluyor ben 1 tane birlik kaybetmeden.

Partya mesela adamların 15-20 tane region vardı savaş açtığımda.5 turn sonra yok oldular.Roma ile kolay dedim iskit başlıyım hepsi atlı zor olur dedim bunlarında bir farkı çıkmadı.

Zaten en büyük eksiklik oyunda Rome Selucid gibi factionların yanındaki çapulculara kaybedip yok olması.Onlara ayar vermeleri lazım minor factionların büyük devletler tarafından yıkılıp max 15-20 tane devletle devam edebilmemiz lazım artık oyun biraz ilerledikten sonra.

120. turne geldim hala 50-60 tane devlet var bi turn 2 dakikada anca geçiyor filan çok sıkıcı oluyor ozamanda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...