Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

Norak said:

Nah, I freelance now (no Obs.), besides don't think the franchise will go beyond Beths. again - and that's why I freelance. ;)

sonraki Fallout icin Bethesda'da olacak gibi bir izlenim var :D

huh burda fallout içün freelance takılacağı izlenmi veriyo eğer frachise diye bahsettiği fallout ise çok ilginç

gelecek fallout'da "avellon effect" gibi bişey zayıf ihtimal ama,bokunu çıkarıp Todd'la taht mücadelesine girse züper olur aslında :P
Sosyal ağlarda paylaş

yok todd a bisi olmaz malum adamin her oyunu 15-20 milyon satiyor, heralde beth icinde ceo'dan sonra en cok sozu gecen adamdir sdf

Ave. beth icin calisiyor su an Prey oyununda freelancer zaten. twitterda dediklerinden sonra da fallout a o kadar yakin durup ucundan dokunmamasi garip olur zaten, gecen sene sonundan beridir anlasip sadece official aciklamadiklarini dusunuyorum sahsen, yillar var cunku oyuna asd, anca twitterda 1-2 tease iste yukarda dedigim.

https://pbs.twimg.com/media/CkzjjcQXEAAzG54.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Gaben da aynısını demişti zamanında, steamOSi o bu yüzden rushladılar zaten. Yalnız şu olayı bilale anlatır gibi UWP şunu blockladı, steamin şusunu bozacaklar minvalinde örneklendiren bi makale de var mı? Kuru kuru prediction karın doyurmuyor. Win32 vs uwp falan diyince neyin niye bozulacağı soru işareti benim kafamda.
Sosyal ağlarda paylaş

olay bana baya
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/20/d3/80/20d3802dc9eacc277ba406758b4e004e.jpg
geliyor

ms'in bütün platformlar ile orta yolu bulmaya gittiği politika döneminde gaming cephesinde sırf kendi storeunu push etmek için steam gibi bir devi sabotaj etmeye çalışacağı bana mantıklı gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Gaben da aynısını demişti zamanında, steamOSi o bu yüzden rushladılar zaten. Yalnız şu olayı bilale anlatır gibi UWP şunu blockladı, steamin şusunu bozacaklar minvalinde örneklendiren bi makale de var mı? Kuru kuru prediction karın doyurmuyor. Win32 vs uwp falan diyince neyin niye bozulacağı soru işareti benim kafamda.

ios kafası uwp sistemi, neyin niye bozulduğu quantum break'in ve tomb raider süper dandik uwp portlarında bile vardı.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-what-went-wrong-with-quantum-break-pc

modding sıfırlanacak, paid mods'dan daha büyük facia çünkü mod olmayacak, sadece dlc satacaklar istediklerini. pc'yi konsola çeviren bir sistem.

öngörüler de işte ms'in eski windows sürümlerinden desteği çekince nasıl çöktüklerine dayanarak. aynı şeyi win32 için yapıp uwp'yi geliştirmeye devam etmeleri kafi.
bingildak said:

ms'in bütün platformlar ile orta yolu bulmaya gittiği politika döneminde gaming cephesinde sırf kendi storeunu push etmek için steam gibi bir devi sabotaj etmeye çalışacağı bana mantıklı gelmiyor.

lakin böyle birşey değil maksatları. maksatları pc'lerin içine fetö gibi sızıp sonra darbe. milyonlarca insan eski windows'lara o noktadan sonra dönemeyecek. linux'a geçmek de win store'a geçmekten daha büyük bir atlayış pc kullanıcılarının çoğu için.
Sosyal ağlarda paylaş

pclerin içine sızmak derken? pc gaming dediğin windows zaten :)

biri bir yere sızmıyor. adamın krallığındasın zaten varoluşundan beri.

eğer öyle bir atılım yaparlarsa sektörden çok hızlı yanıt gelir. windows sadece kayıp yaşar. bu projeksiyonu yapacak kadar donanımlılar bence. yıllardır gaming os diyoruz, eğer windows steam i sıkıştırmaya başlarsa steamın arkasındaki güç gaming os çıkartmaya fazlasıyla yeterli. side project olmadan çıkartıp full force girerler. alternatif os kullanmaya başlar gamerlar. mac kullanıcılarının yaptığı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Windows10dan bahsediyorum elbette ki sızmak derken. Uwp demek w10 gerektiren birşey.

Steam os zaten mevcut, kimse gidip kullanmıyor şuradan ki kafi durumu özetlemek için. Ortalama oyuncunun geçmesi zor. Dahası şirketlerin hem uwp hem w32 çıkartmaya devam etmesi lazım ki biliyoruz o çekişmelerin nasıl sonlandığını. İlla ki baskın çıkan taraf kazanıyor, ikisi beraber yaşamaya devam edemiyor uzun vadede.
Sosyal ağlarda paylaş

steam os başka bir şey ama ya. windows'a gaming os alternatifi değil. steam os daha çok pc üzerinden evde konsol deneyimi gibi bir şey. çok half assed tek başına os sayılabilmesi için.

benim dediğim daha böyle pc açılırken seçim yaptığımız türden macde olan windows mu başlayım, osx mi gibisinden. içinde bütün ihtiyaçlarına cevap verecek en temel toolların olduğu bir platform. konsol ara yüzüyle ve kısıtlamalarıyla pc gamer'ı çekemezsin zaten. pc gamingin sahip olduğu her şeye ters yani steam os.

eğer gaming konusunda ağır basacak bir taraf olursa o da steam olur. adamların elinde her araç var geri savaşabileceği. benim içim baya rahat. ms komplo teorileri hiç korkutmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yav hehe %0.0000001

http://revenuesandprofits.com/wp-content/uploads/2015/11/Microsoft-Key-Product-Groups-Revenues-FY15.png

istatistiklerin %73.6 si anlik kafadan sallanir diye bosuna dememis ustad :p

ms in xbox gelirleri dusuyor bayadir, konsolda sony ile rekabet edemiyorlar kulustur hardware yuzunden. pc den telafi etme ve xbox - pc kardesligi ile sonynin onune gecme gibi bir is plani zaten mevcuttu ama pc de onlerindeki en buyuk engel gaben

MS boyle birsey yapamaz, gaben zaten atmaca gibi bu konularda. bu dedikodular filan bence sulari denemek icin, ms de biliyor son GFW macerasinin pc oyunculugunun basina gelmis en buyuk felaketlerden biri oldugunu :p

exclusive releaseler ile steami kirmak istiycek ms ama konsol gibi commitment yok pc de, o oyunu alsaniz bile diger 10 oyunu steamden alicaksiniz gene. gaben ile bole adil rekabet edebilme sansi yok su anda
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam işte o toplam %15'lik windows OS kesimindeki aktif steam kullananların oranı 1/10000 falandır(çok iyi niyetli salladım :P).
Hadi bu adamları bizim store'a mahkum edelim diye zorladıklarında
elde kalanlardan çok komik bir gelir artışı sağlayabilirler gerçekten.

Gerçi MS'nin geçmişte yaptıkları mallıklara bakarsak , her türlü süpriz çıkabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...