Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
Sam said:

haydaaa, adamcağızın şansına bak. Allah yardımcısı olsun. :(

ailesinde bagirsak kanseri gecmisi olan varsa (babam ve babannem) 30 yasinda, kalanlar 35 yasindan itibaren her 5 yilda bir kolonoskopi yaptirin. ciddiyim. cok hos bir surec degil ama polipleri temizletirseniz riski cok dusurursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

babamla TB ayni fazda yakalandilar. daha cevre nodlara yeni sicramisken.ustelik babam tb den 30 yas buyukken. tb nin genc olma avantaji var yani. babam once opere oldu sonra kemoterapi. kutleyi cikarip goremedikleri icin opere edemedikleri sicramislari da kemo ile olduruyorlar. tam 10 yil bir daha kanser gormedik. kalp krizinden vefat etti. kanserden degil. hala tum scanler tertemiz cikiyordu.

tb de once kemo yaptilar sonra operasyon. tumoru once kucultup opere ettiler yani. o zaman cok garipsemistim. hatta direct message atmistim kendisine burda tedaviyi bize o sira ile yapmadilar. ozel bir sebebi mi var yoksa bizimki mi normalden farkli diye. cevap vermemisti.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

babamla TB ayni fazda yakalandilar. daha cevre nodlara yeni sicramisken.ustelik babam tb den 30 yas buyukken. tb nin genc olma avantaji var yani. babam once opere oldu sonra kemoterapi. kutleyi cikarip goremedikleri icin opere edemedikleri sicramislari da kemo ile olduruyorlar. tam 10 yil bir daha kanser gormedik. kalp krizinden vefat etti. kanserden degil. hala tum scanler tertemiz cikiyordu.

tb de once kemo yaptilar sonra operasyon. tumoru once kucultup opere ettiler yani. o zaman cok garipsemistim. hatta direct message atmistim kendisine burda tedaviyi bize o sira ile yapmadilar. ozel bir sebebi mi var yoksa bizimki mi normalden farkli diye. cevap vermemisti.

Babam da bu yaz bağırsak kanseri sebebiyle ameliyat oldu. Öncesinde ve sonrasında kemoterapi yapılmadı.

Bildiğim kadarıyla kemoterapi yapılmayıp direk cerrahi müdahale yapılması en iyisi, çünkü küçük olduğu ve fazla yayılmadığı anlamına geliyor. Sonrasında yapılıyorsa yine küçük ama az da olsa bir artık kaldığı için gerek duyuluyor. Total Biscuit'in karaciğerinde söz konusu olduğu gibi hiç ameliyat edilemiyorsa durum kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Kemoterapi önceden büyük kitleyi küçültmek için de uygulanabiliyor, ameliyat sonra kontrolü pekiştirmek için de verilebiliyor. Tümörün cinsi, büyüklüğü, yeri, sıçrama yapıp yapmaması falan önemli faktörler.

Benim dedem de kolon kanseriyken öldü. Çok sıkıntılı bir süreç cidden. Yine de reyiz sonuna kadar savaşsın. Böyle durumlarda psikoloji de çok önemli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...