Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yurtdışı sitelerine bağlanılamıyor?

Sam

Öne çıkan mesajlar

madem yurtdışı sitelere bağlanamıyoruz, madem sadece türk sitelerine kaldık, o zaman size bi url veriyim oraya bi göz atın.

bu adrese giderek telekom hizmetlerinden ne kadar memnun olduğunuzu anketi doldurarak gösterebilirsiniz. maksat vakit geçsin :)

[Bu mesaj Zed tarafından 26 May 2003 06:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eh siz 2 gün kaldı deyin..1 ay bile sürebilirmiş.

Cezayir'de olan depremden dolayı İtalya-Fas arasındaki fiber kablonun koptuğunu herkes biliyordu. Olayda bazı gelişmeler oldu. Onarım işi için en az 5 gün en fazla da 1 ay süre verilmiş. 5 günde hiçbir işin başarılamayacağını düşünürsek, en azından 1 ay sürmemesi için dua etmeye şimdiden başlayabiliriz.

Deprem levha sınırından kablo çekilmesi bir hataydı bunu anlayabiliriz ama deprem sırasında değil de depremden 3 saat sonra kesilen internet hattı da ayrı bir muamma.

Fransız Telekom, Akdeniz'deki tüm kabloların onarımı ve bakımından sorumlu ve bazı gemileri o bölgeye yönlendirmiş durumda. Sorunun başladığı geceden beri 100 işçi aralıksız bölgede çalışmaktaymış. Sadece internet hattı değil, Cezayir'in tüm dış hat telefon ve internet bağlantıları da kapanmış durumda. Ayrıca 7 ülke bu sorundan etkilenmiş. Kablonun çeşitli bölgelerinde hasar meydana geldiğinden bahsediliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kesin bi bilgi değil, ama bi kaç yerden okuduğum kadarıyla henüz arızayı bile bulamamışlar, tahmin edilen yerde bile olmayabilirmiş. (kesin bi temassızlık var kabloda. bi sallasalar düzelir :)). bu yüzden 6 hazirana kadar düzelmeyeceği söyleniyo.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.smw3.com/Html_Static/SMW3-MAp.jpg

Arkadaşlar koptuğu söylenen kablonun haritası bu linkte. KAblo cidden birçok ülkeyi dolaşıyor. Ve sanırım kopuk olduğu söylenen yer İtalya ile Fas arasındaki silik olan bölge. Dikkatli bakarsanız görebilirsiniz. Ben DAOC oynuyorum ve kesildiği günden beri bilgisayarımda TTNET'in uplink sayfası aralıksız refreshleniyor. Ama daha yüzde 16.4'ün üstüne çıkamadık kapasite olarak. Kesin bir bilgi alan olursa lütfen yazsın, kendimi ona göre programlayacam :)[hline]Sungur - Scout of Hun (LvL 50)
Necrocks - Necromancer of Hun (LvL 44)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 25 May 2003 15:55 tarihinde demiş ki:
ben bagliyim su an.
proxy ip si su: 195.124.239.124
port 80.

said:
Baggio, 25 May 2003 15:55 tarihinde demiş ki:
213.243.30.8, port 80, https

Wanderer ve Baggio; siz hala bu proxylerle icq' ya bağlımısınız. Ben de ne tur bir bokluk var bilmiyorum ama denemedigim proxy kalmadı cok ilginc ama hala baglanamıyorum.
:(
Sosyal ağlarda paylaş

Telekomdan konuştuğum kişinin belirttiğine göre kopmanın olduğu yerden Telekom Italia sorumluymuş konsorsiyum gurubunda ve çalışmalar başlamış. Fakat henüz tek kopmamı 10 kopmamı oldugunu bilemedikleri için tarih ceremeyeceklerini belirtti. Ayrıca Telekomun şu bazı arayışlar içinde olduğunu da belirtti.[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 27 May 2003 17:53 tarihinde demiş ki:
Ayrıca Telekomun şu bazı arayışlar içinde olduğunu da belirtti.[hline]Kalplerdeki Kaymak

nası şu bazı arayışlar içinde olduğunu belirtti? Ben birde fransız telekomun ilgilendiğini sanıyordum. Öyle yazmışlardı..
Sosyal ağlarda paylaş

bence 2 gün 5 gün gibi bir süre verilmesi çok yanlış. Belki tek yerde kopma vardır birkaç saat içinde açılabilir falan.. Yani işin aslı kimse neyin nasıl olduğunu tam bilmiyor.. Telekomda yeni çıkışlar bulana kadar arıza giderilir zaten. Ha ama alsınla o ayrı konu :)
Sosyal ağlarda paylaş

Süre vermezsen okadar kablo şirketi napcakki? abonelerle başa çıkmalarına imkan yok.Telecom unda bu ayki hizmet bedelini almaması lazım zira ben hizmet mizmet göremiyorum...[hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

Biz 24 fiberli optik kaynağı günlük güneşlik havada 12 saatte yapmıştık. Onların şartları gözönüne alındığında bulunduktan sonra yapımı bile 2-3 gün sürer. Denizden çıkarıcan, uçları temizlicen, kaynağı yapıcan, destek koyucan, koruma koyucan dibe tekrar salıcan ve bunları her bir kopma için tek tek yapıcan. :([hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...