Jump to content

ghaldszar

=o=
 • Mesaj sayısı

  3.128
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

ghaldszar hakkında

 • Rütbe
  ghaldszar

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. ghaldszar

  DAOC İhtiyarlar Heyeti nerede?

  Varsa Phoenix de olur. Ghaldszar var Albion'da
 2. ghaldszar

  Clubhouse

  Hakikaten bir Mirc havası var.
 3. ghaldszar

  Clubhouse

  Burada bir şekilde üç aşağı beş yukarı birbirimizi tanıyoruz. Ben 20 senedir buradayım ve bu konu başlığı altında neredeyse 10 yıllıktan daha yeni acc olan yok. Beraber UO, DAOC, WoW oynamışlığımız var. Bir şekilde biliyoruz birbirimizi. Şimdi bu konuşmalar google’de indeksleneceği için gelenler olabilir. O konuda en az bir kaç bin mesajı olan en az bir yıllık üyeler diye standart koysak zaten çok sıkıntı olmaz. Burada bir kaç senede bin üstünde mesaj atmış adam buradan atılmadıysa çok da sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum. Aksi halde millet buraya clubhouse davetiyesi için üyelik yapar burayı da bozar. Tabii bu benim fikrim.
 4. ghaldszar

  Clubhouse

  @Goering ’e davetiye gönderdim. Bir tanesini buradan birine verirsen sevinirim. Zincir kırılmaz.
 5. ghaldszar

  Clubhouse

  @Goering bekliyorum ona verilmedi değil mi? Biraz daha bekleyeceğim ses çıkmazsa @axedice var sırada gördüğüm kadarıyla ona göndereceğim.
 6. ghaldszar

  Clubhouse

  Sağol @sipeyskeyk Bende de şu an 1 tane oldu. Bakınca Yukarıda bir sıra oluşmuş gibi görünüyor. Orc_lord, Fistan’a göndermiş. Onun altında @Goering gözüküyor. @Goeringdavetiye bulabildin mi? Bulabildiysen bir sonrakine geçeyim. Bulamadıysan tel numaranı gönder. Böyle sıradan hızlıca paylaşarak gideriz.
 7. ghaldszar

  Clubhouse

  Madem fazla alırım
 8. ghaldszar

  Clubhouse

  Androidçiler için şu anda maalesef yapılabilecek bir şey yok. Onlar ya bekleyecekler ya da yeni telefon alacaklar. Herhalde çok sürmez onlar için bu bekleyiş. Sanki biraz bilerek bir geciktirme var gibi geliyor bana ama hadi gene bok atmayayım. Aslında çok mantıklı.
 9. ghaldszar

  Clubhouse

  Henüz bir invite bulamadığımızdan hala nasıl bir şey göremedik. Bekliyoruz öyle. Invite olan varsa ben de bir dal alırım. Fakat inanılmaz abartı yorumlar okuyorum. Cennet vaadediliyor sanki. Az kişi olmasından ya da yeni hevesten mi ya da bu davet sisteminden giren herkes “ben özelim” duygusuna mı kapılıyor yoksa başka bir neden mi bilmiyorum ama girebildiğimizde bu kadar abartı beğeneceğimizi sanmıyorum. Kafamda deli sorular ve o sorulara manyak manyak cevaplar.
 10. ghaldszar

  Eski Bilgisayardan NAS olur mu?

  Linux ile pek, Raid ile de hiç tecrübem yok aslında. Anlaşılıyordur zaten. Linux Server ya da FreeNas vb. gibi yine Linux tabanlı bir şeye geçmek bana hem veri güvenliği açıısndan daha sağlıklı hem de network üzerinde daha hızlı olur gibi geliyor. Windows baş ağrısıdır bana göre hep. Linux'a da alışırız MacOS 'a da alıştığımız gibi. Burada senin gönderdiğin link ile gördüğüm kadarıyla bir seçim de yapmak lazım. Raidi hardware olarak mı kurmak daha mantıklı yoksa Linux üzerinden software olarak mı?
 11. ghaldszar

  Eski Bilgisayardan NAS olur mu?

  Disk 2 yi formatladıktan sonra Raid'in çalışıp çalışmadığını nereden anlıyorum. Belki diğerine kopyalamıyor. Onu kontrol etmenin yolu var mı? Patlama konusuna gelince yıldırım falan çarpmadığı sürece kolay kolay patlamaz. Bilgisayar sadece kullanılacağı zaman açılacak. Arada kırk yılda bir oyun oynuyorum windows üzerinde onda kullanılıyor zaten. Normalde Mac Book kullanıyorum. Bu bilgisayarın malzemeleri ve RAID kurulan diskler çok çok az kullanıldı. Yani 24 saat çalışmayacak. Yoksa ne elektirik parası ne de fan seslerini kafam götürmez. Fotoğrafların yedeği external 2,5 bir hard diskte zaten. 2,5 hard disklere güvenemiyorum. Çok başım ağrıdı. Ama aynı anda 3 ayrı hard diske bir şey olmayacağını düşündüğüm için bu sistemi düşündüm. Evi barkı yakmazsak. Cloud mantıklı aslında ama maliyetleri şu an bana yüksek ve fotoğraflar üzerinde çalışmam gerektiğinden bir süre çok download upload yapmama neden olacağından evin içerisinde bir yedek daha hızlı ve maliyetsiz.
 12. Merhaba SLR ile olsun Cep telefonuyla olsun goPro ile olsun çekilen fotograflar biriktikçe birikiyor. Daha onca yıllarca çektiğim fotoğraflar uçunca ağzımız yandı tabii şimdi uçmayacak alternatif bir yol arıyorum. Bir tane Western Digital'in NAS cihazlarından almak vardı ama nasıl o parayı vereceğiz derken aklıma evdeki eski bilgisayar parçalarım geldi. Şimdi elimde neler var? MSI K9A2 CF Bir Mainboard (Raid 1 destekliyor) AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5400+, 2800 Mhz, 4 GB Ram ATI Radeon HD 4850 512mb Ekran Kartı Samsung 160 GB bir hard disk üzerinde Windows 8.1 kurulu. Ayrıca evde 1 adet 40 GB IBM Hard Disk (emektar IDE) 1 adet 500 GB Samsung SATA Hard Disk 1 Adet 1000 GB Samsung SATA Hard Disk var. Bunların hepsi çalışıyor. Aslında br tane daha 1000 GB Seagate Barracuda bir SATA Hard Diskim var ama onda bir sıkıntı var, bağladığımda bilgisayar komple açılmıyor. Şimdi bunlardan 500gb ve 1000gb olan 2 Hard Diski sisteme bağladım. BIOStan da Raid 1 ayarı yaptım. Tabii artık 2 tane 500 GB hard disk görüyorum. Hafızada küçülme sorun değil Eğer becerebilirsem bir tane 1000gb bir hard disk alırım. ilk sorunum aslında şu: Raid ayarlarını BIOStan yaptıktan sonra Windows tarafından gördüğüm görüntü şu: Raid'in çalışması için Disk2 için burada ne yapmak lazım? Simple Volume yapıp format atmak yeterli mi? Yoksa Dynamic Diske çevirmek falan mı lazım? Sonra 2. sorunuma gelirsek: 40gb hard diske Linux tabanlı bir NAS yüklesem nasıl olur? Böyle bir yazı gördüm Linux NAS çözümleri hakkında Buradakilerle ilgili tecrübesi olan var mı? Biraz karmaşık olmuş olabilir. Umarım anlaşılmıştır.
 13. DAOC kurulalaı neredeyse 20 sene olmuş. Ne kadar çok zaman geçmiş. Artık UO'dan bahsetmiyorum bile. Eski DAOC'cular yaşlanmıştır hatta belki torunları bile olmuş olanlar olabilir. Var mı? Nerede bu DAOC yaşlıları. Şimdi buraya bir resim bir de link bırakayım. Gelenler oluyorsa o yaşlılardan bir iki şey yazsın buraya. Dark Age of Camelot - Endless Conquest
 14. ghaldszar

  Sublime Text 3 Türkçe Karakter Sorunu (Python)

  Benim de aklıma o takıldı acaba yanlışlıkla Python2 mi çalıştırıyor diye orasını burasını karıştırıyordum. En sonunda iyice cıvıdı ben de aç kapa yaptım şimdi düzeldi. İnşallah başka bir taraftan daha sağlam bir yeri göçertmedim. Şimdilik çözdük yani 😳 Teşekkürler cevap yazan herkese...
 15. ghaldszar

  Sublime Text 3 Türkçe Karakter Sorunu (Python)

  Sorun kodda değil evet, Ben de hem terminalden hem de Spyder'den çalıştırdığımda düzgün çıkıyor ama Sublime Text'de sorunlu çıkıyor.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...