Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Veganlık gerçek bir ideoloji mi?

Longshanks

Öne çıkan mesajlar

Karpuzla kavunu 1 kg yiyebilirsiniz çünkü lif oranı çok yok onların ama 1 kg muzu veya elmayı biraz zor yersiniz.

Veganların yine en makul olanı lakto ovo olanları. Onlar süt ve yumurta yiyorlar yine. En azından protein anlamında pek sorunları olmuyor ama yine sadece kırmızı ette olan şeyleri takviye etmek zorundalar mesela B12 demir (başka kaynaklarda var ama en iyisi et) karnitin koenzim q10 vs
Birde yumurta yemeyen sadece süt ürünü tüketenleri var onlar lakto vegan oluyor.
Birde hiç süt ve yumurta yemeyenleri var onlar direk vegan olarak geçiyor. Genelde bunlar tamamen raw takılırlar. Sürekli sebze suyu içerler smoothie yaptım diye takılırlar. Bir Smoothiye 10 tane meyve çakarlar sonra pankreası alırlar ellerine.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

olum galiba forumda vegan yok galiba.

ölü hayvan seviciler olarak yuvarlanıp gidecez kendi aramızda hehe.

Pek mantıklı bir olay değil o yüzden bence. Üstelik vejeteryanlık gibi sağlıklı bir olay da değil. Özellikle bizim gibi yakın zamana kadar görece olarak doğal beslenen toplumları düşünürsen. Bal yiyorsun, peynir yiyorsun, süt içiyorsun. Bizim durumumuzda yaşayan insanların süt ürünü kullanımını bırakmasının hiç bir mantıkla izahatı yok.

Veganlığa bilinçli karar verilerek dahil olunduğu sürece her zaman sayıları çok az kalacaktır. Din gibi çocuk doğumunda mantık falan aramadan zorla çocuğun beynine işlenecek bir düzen yaparlarsa o zaman sayıları artar ehehe.
Sosyal ağlarda paylaş

bir arkadaşım vejeteryan. et sevmiyor. bazen arada balık yer, ihtiyaçtan. hiç bahsetmez bundan, resmen çekiniyor çünkü insanlar direkt agresif takılıyor.

mangal yapıyoruz misal, millet et ikram ediyor. yok ben yemiyorum falan deyip geçiştiriyor. millet hemen başlıyor "aaa vejeteryan mısın? bik bik bik". lan "vejeteryanım" da demiyor, "et yemeyin caniler" de demiyor ama herkes otosavunmaya geçip, üzerinden de saldırıyor. "sanane emenike benim yediğimden" de diyemiyor sertleşmemek için.

ha bence etçiliz de, et yemeyenin üstüne daha fazla gidiyor et yiyenler.
Sosyal ağlarda paylaş

tokins said:

Vejetaryenim ve vücut geliştirme amacıyla protein tozu dışında hayvansal gıda kullanmıyorum.

ET YİYORUM DİYEN HERKES İZLEMELİ
http://www.youtube.com/watch?v=eHV2hzfz7QU&feature=youtu.be

çocuk işte empati yapıyo kafası var mı konuşuyo mu falan diyo
bitki bize benzemiyo diye canlılık hakkını niye alıyoruz
sırf hayvan acı çekiyo ve bize daha çok benziyo diye bitkilerin mi ölmesi lazım

bi de şöyle bişey var
hayvan haklarını savunanlar tabiki karşı çıkacaktır ama
seri olarak üretilen hayvanlar eğer üretilmeselerdi hiç yaşamamış olacaklardı. yani hiç yaşamamalarındansa kesilerek sona erecek bir hayata sahip olup olmayacaklarının kararını da verecek kişi onlar değil bence
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

genetiğine karşı çıkmak. ağız diş yapısına karşı çıkmak.
acı çektirerek öldürmeye bende karşıyım ama yani işin mantığı bütün doğal düzene karşı çıkmak.

yüksek sebze oranlı beslemek gayet sağlıklı ama hayvan ürünü hiçbirşeye dokunmadığın zaman saplement gerekiyor zaten. çok insan çürüdü gitti kronik hastalıklar meydana gelmeye başladı falan.

sağlıklı olmak için et yememek diye birşey zaten yok. öyle birşey yok direk. az et yemek tamamda.

eti sevmeme olayına birşey diyemiyorum. hakkaten bazı insanlar et yiyemiyor yani. çok yakın arkadaşlarımdan biri böyleydi sonunda doktor zoruyla sakatat yemek zorunda bırakıldı falan.

et yenmesi gereken birşey.

Aynen bunları düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

az pişmişle orta pişmiş arası diyim o zaman. kendim pişirdiğim zaman öyle yapıyorum. ikişer dakika iki tarafı harlayınca almıyorum eti. kısık ateşte 1 dakika daha tutuyorum. kanlı oluyor yine.

Medium Rare?

http://chicolockersausage.files.wordpress.com/2012/01/cook-a-steak-blue-rare-medium-welldone.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...