Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

ideal map ve kişi sayısı nedir. ben 6 kişilik huge açtım. oyun bağımlılık yapıyor baya. ilk defa oynadığım için deneye deneye çözüyorum. mesela şehirde okçu varsa keko gibi warriorlarla saldırmamak gerekiyormuş sdfs. catapult sadece duvarlı şehirlere işliyor galiba. düz şehre saldırmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ideal map ve kişi sayısı nedir. ben 6 kişilik huge açtım. oyun bağımlılık yapıyor baya. ilk defa oynadığım için deneye deneye çözüyorum. mesela şehirde okçu varsa keko gibi warriorlarla saldırmamak gerekiyormuş sdfs. catapult sadece duvarlı şehirlere işliyor galiba. düz şehre saldırmadı.

Ben genelde maplerin standart sayısında oynuyorum hiç denemedim huge mapte 6 kişi oynamayı filan o yüzden bi fikrim yok.

Şehirde okçu olada olmasada melee unitelerle şehre saldırmak çok mantıklı değil.Çünkü şehirlerin içinde asker veya duvarı olmasada kendi savunma mekanizmaları var ve melee üniteleri yamultuyorlar.En son almak için sokarım ben melee üniteyi içeri genelde extreme durumlar hariç.

Catapult mevzusuna gelincede hepsi her türlü şehre saldırır ama bazılarının kurulması gerekir.Bazılarının range 2 iken diğerlerinin 3 tür.Eğer sen artilery öncesi bi siege weaponla şehirle aranda dağ/tepe/orman varken saldırmaya çalıstıysan saldırmamıstır.Arada bu tür bir alan olunca range 1 e düşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sehirler ve dusman askerleri otomatik olarak hpsi en dusuk olan askerine vuruyo bazen ona degil de buna vursun diye kasten sehre saldırıp hpsini dusurdugum meleeler oluyor onun dısında meleeyi onune kadar gotur fortifyla o sırada uzaktan yardır sonra melee ile last hit al. ya da 2 melee ile sırayla vurunca o turn icinde alabilceksem o turn icinde al.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...